Ygs vs kayıt yenilememiş, donuk durumda olan öğrenci

YKS ( TYT, AYT, YDT ) Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Nar
Acemi

Ygs vs kayıt yenilememiş, donuk durumda olan öğrenci

Mesaj gönderen Nar » 05 Oca 2014, 15:04

Merhaba, geçen yıl ilk kez ygs başvuru yapmıştım. Ama istediğim puanı tutturamafım ve 173 krediyle bu yıl tekrar hazırlanıyorum. Kalan kredimi bu yıl 3. Dönem sınavlarıyla tamamlarım diye kayıt yenilemedim.
Şimdi, bu yıl internet üzerinden kendi başvurumu yapmaya çalıştım yalnız bi nokta kafama takıldı.

Başvuru aşamalarından "öğrenim durumu" kısmında iki şık vardı, biri "Bir ortaöğretim kurumunda son sınıf öğrencisiyim" diğeri "bir ortaöğretim kurumunda son sınıfta beklemedeyim". Ben donuk durumda olduğum için "beklemeliyim" şıkkını işaretledim.Sonra başvuru onayla penceresinde yanlış veya eksik bilgi dedi ve altında "son sınıfta okuyan açık öğretim öğrencilerinin öğrenim durumu -bir ortaöğretim kurumunun son sınıfında okuyorum- olmalıdır." İbaresi vardı, ben de dönüp öyle yaptım ve başvurumu tamamlayabildim.

Sizce daha sonra bi sorun olur mu? Yanlış mı yaptım?
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Re: Ygs vs kayıt yenilememiş, donuk durumda olan öğrenci

Mesaj gönderen Doçent » 05 Oca 2014, 15:29

yok olmaz zaten 3. dönemde mezun olcaksın ki sistemde kabul etmiş onaylanmış :wink:
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

Nar
Acemi

Re: Ygs vs kayıt yenilememiş, donuk durumda olan öğrenci

Mesaj gönderen Nar » 05 Oca 2014, 15:51

pskolog yazdı:yok olmaz zaten 3. dönemde mezun olcaksın ki sistemde kabul etmiş onaylanmış :wink:
Yani bi yanlışlık olsaydı sistem kabul etmezdi. İnşallah. Teşekkür ederim.

“YKS ( TYT, AYT, YDT )” sayfasına dön