Bir kaç soruya yanıt lütfen ..

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Bir kaç soruya yanıt lütfen ..

Mesaj gönderen Dersatatürk » 13 Oca 2014, 23:36

Merhabalar arkadaşlar .
Önümüzdeki yıl LYS , YGS girmeyi planlıyorum bunun için çalışmaktayım .
Size bir kaç soru sormak istiyorum . Bıraz araştırdım ama tam olarak anlamadıgımdan .
Malumunuz 102 krediyi tamamlamamız gerekiyor LYS ve YGS için , yalnız bu 102 krediyi
tamamlayıp sınava girdikten sonra ne kadar süre içinde mezun olmamız gerekiyor .
Veya böyle bir şart var mı dır ? Birde ek sınavlara girme zorunlulugu nedir ? Ben henüz açık
ögretimde 4 dönem okudum . Önümüzdeki dönemlerle 5 , 6 olucak ... Birde bu ek sınavlara girdigimizde dönemimize işliyor mu ? Nasıl oluyor ? :)

Biraz fazla soru sormuş olabilirim yardımcı olucak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim ...

Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir. #Deizm

Resim

Okulun vereceği ilim ve irfan sayesindedir ki Türk Milleti, Türk Sanatı, Ekonomisi, Türk Şiir ve Edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

emrahk
Onursal Üye

Re: Bir kaç soruya yanıt lütfen ..

Mesaj gönderen emrahk » 14 Oca 2014, 03:21

Merhaba, dediğin gibi 102 kredi ile ÖSYM sınavlarına başvurabiliyorsun. Ne kadar sürede mezun olman gerekiyor durumu ise, ilk önce malum toplam dönemi 8 yapmak şart. Daha sonra 192 krediye ulaşmak hedefin oluyor. Dolayısıyla sınavlara başvurduğun yılın Temmuz sınavı veya ek sınavıyla mezun olursan, bir üniversite kazanmışsan eğer kayıt yaptırabilirsin.

Eğer üniversiteyi kazanır da açık liseden mezun olamazsan haliyle kayıt yaptıramıyorsun ve bir sonraki sene tekrar sınava giriyorsun...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Re: Bir kaç soruya yanıt lütfen ..

Mesaj gönderen Dersatatürk » 15 Oca 2014, 03:40

emrahk yazdı:Merhaba, dediğin gibi 102 kredi ile ÖSYM sınavlarına başvurabiliyorsun. Ne kadar sürede mezun olman gerekiyor durumu ise, ilk önce malum toplam dönemi 8 yapmak şart. Daha sonra 192 krediye ulaşmak hedefin oluyor. Dolayısıyla sınavlara başvurduğun yılın Temmuz sınavı veya ek sınavıyla mezun olursan, bir üniversite kazanmışsan eğer kayıt yaptırabilirsin.

Eğer üniversiteyi kazanır da açık liseden mezun olamazsan haliyle kayıt yaptıramıyorsun ve bir sonraki sene tekrar sınava giriyorsun...
Cevabınız için teşekkür ederim bu ÖSYM sınavlarındaki sistem Lise KPSS içinde geçerlimidir acaba ?
Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir. #Deizm

Resim

Okulun vereceği ilim ve irfan sayesindedir ki Türk Milleti, Türk Sanatı, Ekonomisi, Türk Şiir ve Edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön