Açık Liseye Geçiş Hakkında..

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
orcun1413

Açık Liseye Geçiş Hakkında..

Mesaj gönderen orcun1413 » 11 Şub 2014, 21:47

Merhaba arkadaşlar açık liseye geçmek istiyorum sorularım olacak sizlere.
Ben 11.Sınıf öğrencisiyim ve düz lisede okumaktayım.Sorulara Geçiyorum

1)11. sınıf ilk dönemimde Dil ve Anlatım Dersim zayıftı.Haziranda ki sınavda hem 11. sınıf ilk dönemindeki Dil ve Anlatım dersini hem ikinci dönem Dil ve Anlatım dersini mi vereceğim?
2)Okuduğum alan, alan yok olarak gözüküyor.10. sınıfta biyoloji dersim zayıftı o dersi vermek zorunda mıyım?
3)Açık Lise sınavları nasıl oluyor?Bütün derslerin sınavına aynı gün mü giriliyor?Sınavlar kaç dakika oluyor?
4)Açık liseye geçersem en erken ne zaman mezun olurum?

enderun
Yardımcı Asistan

Re: Sorularım Var Acil Yardım Edin

Mesaj gönderen enderun » 12 Şub 2014, 02:33

Sistemde baya değişiklikler oldu alan ortak ve zorunlu konusunda ve dil ve anlatim en önemli ders . En yakın halk eğitim binasına uğrayıp sade bir şekilde anlatirsan yardımcı olurlar .

Kullanıcı avatarı
cemil.ksa
Doktor

Re: Açık Liseye Geçiş Hakkında..

Mesaj gönderen cemil.ksa » 12 Şub 2014, 07:53

1)Dil ve Anlatım dersinden muaf olma ihtimaliniz yok. Yani bu dersten başarı sağlamak zorundasınız her halükarda.

2)Hayır vermek zorunda değilsiniz. Sadece 9. sınıfdaki başarısız dersleriniz tekrar karşınıza çıkacak. Ama kredi toplayabilmek adına bu dersi isterseniz gene seçebilirsiniz.

3)Belirli tarihlerde cumartesi günü 2; pazar günü ise Tek oturum olmak üzere 3 ayrı oturumda sınavlara giriyorsunuz. Ayrıca süre bakımından gayet rahattır.

4)Kaç krediyle başlayacağınızı bilmediğimden net bir şey söyleyemem ama lise üçten devam ettiğinize göre, adabıyla çalışırsanız iki yıl sonra üniversite giriş sınavlarına girersiniz. Tabi bu gelecek yılda olabilir. Ben en kötüsünden bi tahmin yaptınlm.

NOT: Cep telefonundan yazdīğım için, imla hataları olabilir. Kusura bakma artık.

orcun1413

Mesaj gönderen orcun1413 » 12 Şub 2014, 08:31

cemil.ksa yazdı:1)Dil ve Anlatım dersinden muaf olma ihtimaliniz yok. Yani bu dersten başarı sağlamak zorundasınız her halükarda.

2)Hayır vermek zorunda değilsiniz. Sadece 9. sınıfdaki başarısız dersleriniz tekrar karşınıza çıkacak. Ama kredi toplayabilmek adına bu dersi isterseniz gene seçebilirsiniz.

3)Belirli tarihlerde cumartesi günü 2; pazar günü ise Tek oturum olmak üzere 3 ayrı oturumda sınavlara giriyorsunuz. Ayrıca süre bakımından gayet rahattır.

4)Kaç krediyle başlayacağınızı bilmediğimden net bir şey söyleyemem ama lise üçten devam ettiğinize göre, adabıyla çalışırsanız iki yıl sonra üniversite giriş sınavlarına girersiniz. Tabi bu gelecek yılda olabilir. Ben en kötüsünden bi tahmin yaptınlm.

NOT: Cep telefonundan yazdīğım için, imla hataları olabilir. Kusura bakma artık.
Lise 3'ün ilk dönemini okumuş sayılıyorum.Normal 2014-2015 Ygs&Lys sınavına girmem zor mu?

Kullanıcı avatarı
cemil.ksa
Doktor

Mesaj gönderen cemil.ksa » 12 Şub 2014, 15:42

Bu biraz da sizin elinizde olan bir durum. Eğer çalışırsanız olmaz diye bir şey yok.

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 13 Şub 2014, 07:47

orcun1413 yazdı:
Lise 3'ün ilk dönemini okumuş sayılıyorum.Normal 2014-2015 Ygs&Lys sınavına girmem zor mu?
Tabi ki hem dönem dersini, hem de önceki dönemlerden kaldığınız dersleri birlikte seçip aynı anda sınavlarına girebilirsiniz bu mümkün.

Siz ygs derken mart ve haziran 2014 de yapılacak olanı mı kastediyorsunuz :?:
Resim

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön