Sonunda mezun oldum şimdi ne yapmalıyım?

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
ozcannn

Sonunda mezun oldum şimdi ne yapmalıyım?

Mesaj gönderen ozcannn » 18 Şub 2014, 09:53

Arkadaşlar merhaba

12 dönem sonunda mezun oldum diploma notum 59,06 bu not iyimidir ? 2nci sorum çalışıyorum ve unide okumak istiyorum açıktan sizce ne yapmalıyım istedğim bölümü seçebilirmiyim bu diploma notuyla ? yardımcı olurmusunuz

Kullanıcı avatarı
gülbeyaz
Doçent

Re: Sonunda mezun oldum şimdi ne yapmalıyım?

Mesaj gönderen gülbeyaz » 18 Şub 2014, 17:47

ozcannn yazdı:Arkadaşlar merhaba

12 dönem sonunda mezun oldum diploma notum 59,06 bu not iyimidir ? 2nci sorum çalışıyorum ve unide okumak istiyorum açıktan sizce ne yapmalıyım istedğim bölümü seçebilirmiyim bu diploma notuyla ? yardımcı olurmusunuz
diploma notu o kadarda önemli değil ygs ve lysden iyi puanlar alarak bu açığı kapatabilirsin. istediğin bölümü seçebilirsin

Kullanıcı avatarı
nemesis
Uzman

Mesaj gönderen nemesis » 18 Şub 2014, 17:50

ozcannn yazdı:Arkadaşlar merhaba

hayırlı olsun

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 18 Şub 2014, 18:03

Tebrik ederim. Açıktan okumak istersen YGS sınavında Türkçe ve Sosyal Bilgiler testlerinden 15'er soru çözer istediğin bölümü (kontenjanlılar dahil) kazanabilirsin...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

crixus

Mesaj gönderen crixus » 05 Mar 2014, 16:23

Tebrik ederim

Benimde aklımda açıktan 4 senelik üniversite bitirmek var aslında bir çok yol var ama kararsızım

1.Yol eğer YGS sözelden iyi bir sonuç elde edersem 4 Senelik uluslar arası ilişkiler bölümü okumak ıstıyorum acık lıseden

2. Yol aslında ucu kapalı bir yol düşünmüyorum çok mecbur kalırsam belkiii . Direk geçiş hakkımı kullanabilirim.

3. Yol en zoruda bu sınava 1 sene boyunca temelden hazırlanıp girebilme ihtimalim var bu 2. Yola göre daha yüksek ihtimalli birşey

4. Yol 2. yolu hiç bir zaman düşünme :D ( Buda hatırlatma diyelim )

Kullanıcı avatarı
Hayatmı'OdaNe
Doçent

Mesaj gönderen Hayatmı'OdaNe » 06 Mar 2014, 00:07

bnceee ünv. okumak istioyosan heelede 4 yıllık uluslararası ilişkiler okumak istiyosan örgünde oku çünkü dışardan okuyunca daha fazla emek ve daha zor oluyo mezun olunca pekde gözlerinde değeriniz olmuyor.

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön