Askerlik tecil ettirmede dönem sınırlaması varmı ?

Askerlik Tecili ve İşlemleri Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
BaYoFFHeLL

Askerlik tecil ettirmede dönem sınırlaması varmı ?

Mesaj gönderen BaYoFFHeLL » 20 Mar 2014, 09:40

beyler benim dönemim 11 kredim 82 açık lisenin sitesinden askerlik tecil icin baktığımda 13.döneme kadar öğrenci hakkı var 13.dönemden sonra yok yazıyor yani 13.dönemden sonra askerlik tecil ettiremiyormuyuz açık liseyi bitiremeden askere gitmek zorundamıyız ? lütfen yardımcı olun

açık lisenin sitesinde şöyle yazıyor
9) Açıklama bölümüne öğrenci aktif ve 12 dönem ve altında ise "Öğrencilik Hakkı Vardır" seçeneği işaretlenecektir. Öğrenci 13 ve üstü döneme sahip ise " 13 ve üstü dönem öğrencileri, Açık Öğretim Lisesi Yönetmeliğinin 26. maddesi gereğince, öğrencilik haklarından yararlanamaz(paso v.b…), ancak öğrenimine devam eder

benim bildiğim 29 yaşına kadar tecil ettirme var birde eğer dönem sınırlaması varsa bu dönem sınırlamasında Toplam dönememi bakıyorlar yoksa AÖL de okuduğu dönememi bakıyorlar ben 1 sene sınıfta kalmıştım 2 dönem boşamı gitmiş oluyor birde şimdi yoksa AÖL de okuduğumuz döneme göremi yapıyorlar

emrahk
Onursal Üye

Re: Askerlik tecil ettirmede dönem sınırlaması varmı ?

Mesaj gönderen emrahk » 20 Mar 2014, 19:21

Askerlik Kanunu'na göre, lise öğrencisi olarak 29 yaşına kadar tecil hakkın var. Ama ne hikmetse AÖL bu durumla ilgili açık açık; "AÖL öğrencileri 29 yaşına kadar tecil ettirebilirler" demiyor. Hep bir muğlak ifade mevcut. Ama bugüne kadar dönemi 12'yi geçtiği için sorun yaşayan birini görmedik, senin de sorun yaşamayacağını düşünüyorum. Sonuçta kanunda ifade net: 29 yaş...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

BaYoFFHeLL

Mesaj gönderen BaYoFFHeLL » 20 Mar 2014, 21:20

emrahk yazdı:Askerlik Kanunu'na göre, lise öğrencisi olarak 29 yaşına kadar tecil hakkın var. Ama ne hikmetse AÖL bu durumla ilgili açık açık; "AÖL öğrencileri 29 yaşına kadar tecil ettirebilirler" demiyor. Hep bir muğlak ifade mevcut. Ama bugüne kadar dönemi 12'yi geçtiği için sorun yaşayan birini görmedik, senin de sorun yaşamayacağını düşünüyorum. Sonuçta kanunda ifade net: 29 yaş...
13.dönemi gecipte halk eğitimden belge vermeyenler var halk eğitim vermesse nasıl yapıcaz ygs başvuru kağıdını götürsek falan olurmu :D :D

Veli1903
Acemi

Mesaj gönderen Veli1903 » 21 Mar 2014, 00:10

valla benim dönem sayısı 15 16 falandı halk eğitimden bir kaç belge çıkarttırdım askerlik şubesine göndermiştim tecil oldumu olmadımı bilmiyorum :D olmamışsa 1 senedir asker kaçağı gözükürüm heralde :D bu konu sayesinde aklıma geldi askerlik şubesini arayıp sorayım tecil edilmişmi falan diye :D

BaYoFFHeLL

Mesaj gönderen BaYoFFHeLL » 21 Mar 2014, 01:36

dönem 15 16 ise tecil ediyolarmı :lol: :lol:

“Askerlik Tecili” sayfasına dön