YGS LYS Başvuruda ÖSYM Hangi Konuların Çıkacağını Veriyor mu

YKS ( TYT, AYT, YDT ) Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
ghost38
Doktor

Re: YGS LYS Başvuruda ÖSYM Hangi Konuların Çıkacağını Veriyo

Mesaj gönderen ghost38 » 02 Ağu 2014, 16:29

lys nin içinde ygs soruları da olacak merak etme ygs'ye Sen vakit kaybetme dershaneye kaydol onların ders programına uy

Sakın kader deme kaderin üstünde bir kader vardır
Ne yapsalar boş göklerden gelen bir karar vardır
Gün batsa ne olur geceyi onaran bir mimar vardır
Yanmışsam külümden yapılan bir hisar vardır
Yenilgi yenilgi büyüyen bir zafer vardır

Optimized
Acemi

Mesaj gönderen Optimized » 02 Ağu 2014, 18:20

ghost38 yazdı:lys nin içinde ygs soruları da olacak merak etme ygs'ye Sen vakit kaybetme dershaneye kaydol onların ders programına uy
Son olarak son birşey daha soracağım. Şimdi ben 2 yıllık sınavsız yatay geçiş yaparsam Bilgisayar Programcılığına, daha sonra yüksek lisansı ancak kendi bölümümde mi yapabilirim yoksa 2 yıllığı bitirdikten sonra YGS-LYS girip atıyorum Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler okuyabilir miyim ?

Kullanıcı avatarı
ghost38
Doktor

Mesaj gönderen ghost38 » 02 Ağu 2014, 19:01

dershanedeki programa ve senin çalışma azmine bağlı yetiştirirsin ya korkma sen soru çöz ve dersleri ihmal etme yeter ki

Optimized
Acemi

Mesaj gönderen Optimized » 02 Ağu 2014, 19:06

Benim sorduğum soru tam olarak bu değildi, yani 2 yıllık mesleki açık lise okuduğum için sınavsız Bilgisaya Programcılığı bölümüne geçersem 2 yılı okuyup bitirdikten sonra 4 yıllık başka bir bölüm okuyabilir miyim örneğin Siyaset Bilimi vs gibi LYS'den alınanlar. Yoksa mecburen 4 yılı da o alanın yüksek lisansı olarak mı okumak zorundayım ?

Kullanıcı avatarı
ghost38
Doktor

Mesaj gönderen ghost38 » 02 Ağu 2014, 19:15

Optimized yazdı:Benim sorduğum soru tam olarak bu değildi, yani 2 yıllık mesleki açık lise okuduğum için sınavsız Bilgisaya Programcılığı bölümüne geçersem 2 yılı okuyup bitirdikten sonra 4 yıllık başka bir bölüm okuyabilir miyim örneğin Siyaset Bilimi vs gibi LYS'den alınanlar. Yoksa mecburen 4 yılı da o alanın yüksek lisansı olarak mı okumak zorundayım ?
hayır geçiş yok diye biliyorum çünkü sınavsızdan 4 yıl dg ile geçemezsin biz keriz miyiz o kadar çalışıyoruz da :)
Sen sınavsızı boş ver ygs-lys çalış merak etme havada karada halledersin. Zor değil

Optimized
Acemi

Mesaj gönderen Optimized » 02 Ağu 2014, 20:05

ghost38 yazdı:
Optimized yazdı:Benim sorduğum soru tam olarak bu değildi, yani 2 yıllık mesleki açık lise okuduğum için sınavsız Bilgisaya Programcılığı bölümüne geçersem 2 yılı okuyup bitirdikten sonra 4 yıllık başka bir bölüm okuyabilir miyim örneğin Siyaset Bilimi vs gibi LYS'den alınanlar. Yoksa mecburen 4 yılı da o alanın yüksek lisansı olarak mı okumak zorundayım ?
hayır geçiş yok diye biliyorum çünkü sınavsızdan 4 yıl dg ile geçemezsin biz keriz miyiz o kadar çalışıyoruz da :)
Sen sınavsızı boş ver ygs-lys çalış merak etme havada karada halledersin. Zor değil
Yok yine anlatamadım sanırım. 4 yıllık başka bir bölüme sınavla gidebilir miyim 2 yıllık sınavsız geçip bitirdikten sonra yoksa böyle bir hak yok mu yani 2 yıl sınavsızdan sonra sınava girip sadece bilgisayar ile ilgili mi bölüme girebilirsin yoksa hiç mi giremezsin 2 yıl geçtikten sonra yandın mı ? 2 yıl bittikten sonra üni hayatına ya bu 2 yıl okuduğun alanda sınava girip yükselmeyle mi devam edersin yoksa 2 yıl bitirdikten sonra sınava girip farklı bir bölüm kazanıp LYS programlarından birini özellikle okuyabilir miyim ?

Bu arada siz nereyi kazandınız üniversitenin herhangi bir bölümünü kazandınız mı ?

Kullanıcı avatarı
ghost38
Doktor

Mesaj gönderen ghost38 » 02 Ağu 2014, 20:31

dediğin dikey geçiş işte benim dediğim gibi 4 geçiş olmaz galiba ya tam bilmiyorum sen bunu bi dershaneye sor ben uygulamalı ingilizce çevirmenlik kazandım dg ile İnşallah İngiliz dili ve edebiyatına geçeceğim

“YKS ( TYT, AYT, YDT )” sayfasına dön