Gidip tecil yaptırayım mı?

Askerlik Tecili ve İşlemleri Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
byliseli

Gidip tecil yaptırayım mı?

Mesaj gönderen byliseli » 06 Ağu 2014, 01:16

Arkadaşlar maol okuyordum (Yüzyüze bitti. ve 12 kredim kaldı) 94'lüyüm bazı sorunlar nedeniyle tecil yaptırmadım.Sonrada diplomayı alınca yaptırırsın dediler.
Üni. kazandım. Üni'de kayıtta askerlikle ilişkisi yokmuş belgesi istiyormuş. 3.Sınav veya ek sınavlarla mezun olacağımı düşünüyorum.
Biliyorsunuz mazeretli kayıtla filan uğraşacaz.(Zaman Kısa) O yüzden okuldan belge alıp tecil ettireyim mi ? Şimdiden diyorum.
Yoksa mezun olmayımı beklemeyi tercih edeyim ?

Kullanıcı avatarı
cemil.ksa
Doktor

Re: Gidip tecil yaptırayım mı?

Mesaj gönderen cemil.ksa » 06 Ağu 2014, 10:33

Öncelikle, 1994 doğumlulara tecil işlemi hala sürüyor mu onu öğrenin. Oraya tecil etmeye gidip, askerliğin nereye çıkacağını öğrenmekte var. Çünkü benim bildiğim kadarıyla tecil etme, muayene olma gibi işlemler belli bir zaman aralığında yapılıyor. Hiçbir işlem yapmazsanız da kaçak durumuna geliyorsunuz.

Eğer sıkıntı olmuyor askerlik tecil ettirilebiliyorsa beklemeden askerliği tecil ettirin. Asker kaçaklığı meşakkatlidir. :)

Her üniversitenin de askerlikle ilgili bir yazı isteyeceğini zannetmiyorum.

Özet: Eğer tecil edilebiliyorsa ettirin.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 06 Ağu 2014, 11:02

1994 doğumlu olanlardan üniversite kayıtlarında "askerlikle ilişiksiz belgesi" istenmeyecek. Bu sene 1992 ve daha önce doğumlulardan istenecek bu belge. Senin de bir sorunun çıkmaz dolayısıyla kayıt olurken...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

byliseli

Mesaj gönderen byliseli » 06 Ağu 2014, 20:56

cemil.ksa yazdı:Öncelikle, 1994 doğumlulara tecil işlemi hala sürüyor mu onu öğrenin. Oraya tecil etmeye gidip, askerliğin nereye çıkacağını öğrenmekte var. Çünkü benim bildiğim kadarıyla tecil etme, muayene olma gibi işlemler belli bir zaman aralığında yapılıyor. Hiçbir işlem yapmazsanız da kaçak durumuna geliyorsunuz.

Eğer sıkıntı olmuyor askerlik tecil ettirilebiliyorsa beklemeden askerliği tecil ettirin. Asker kaçaklığı meşakkatlidir. :)

Her üniversitenin de askerlikle ilgili bir yazı isteyeceğini zannetmiyorum.

Özet: Eğer tecil edilebiliyorsa ettirin.
2012 den itibaren öyle değilmiş öğrenci olduğum için sanırım para cezası olabiliyormuş. Bazı arkadaşlarda diplomayı alıp git direk tecil ettirirsin filan diyor. Diğer türlü muayene olma gibi işlemleri olabilirmiş sanırım.
emrahk yazdı:1994 doğumlu olanlardan üniversite kayıtlarında "askerlikle ilişiksiz belgesi" istenmeyecek. Bu sene 1992 ve daha önce doğumlulardan istenecek bu belge. Senin de bir sorunun çıkmaz dolayısıyla kayıt olurken...
sağol dostum.

“Askerlik Tecili” sayfasına dön