MAOL DE SIKINTI

cemozler
Çırak

MAOL DE SIKINTI

Mesaj gönderen cemozler » 07 Ağu 2014, 13:25

Arkadaşlar merhaba ,

Son sınavlar açıklandığı zaman 233 kredim vardı ve bana mezuniyet incelemesindesin dediler bende şaşırdım 240 la bitiriliyordu ama meğersem 230 ile bitiriliyor bende sevindim mezun oldum diye ama 7 temmuz da beni ankara dan aradılar senin tasdikname sisteme girilirken eksik girilmiş kimya 1 kimya 2 dersin sisteme girilmediği için seni mezun etmiyoruz ve kimya 1 ile kimya 2 dersinin koyacagım için bu derslerin toplam kredisi 4 seninde sistemden 4 kredini düşürüyorum ve kimya 1 kimya 2 dersini zorunlu ortak ders haline getiriyorum dediler ve sen 3.dönem sınavlara girip ya bu sınavları muaf ediceksin dediler ya da sınavlarını verip mezun olacaksın dediler bende kayıt yenilememi yaptım ve aklımda bir kaç soru kaldı hep bunu düşünüyorum şuan Bilişim Teknolojileri Alanı 230 Kredi ve 116 Kredi Ortak+ Seçmeli Ders 114 Kredi Alan Dersi ile mezun olunuyormuş. Benim ise 120 Kredi alan dersim 109 kredi ise Ortak Seçmeli dersim ve Şuan problem yaşadıgımdan dolayı 2 tane kimya dersim ortak olarak var ben bu kimya 1 ile kimya 2 den geçsem mezun olabiliyormuyum ?

Stifler
Acemi

Re: MAOL DE SIKINTI

Mesaj gönderen Stifler » 07 Ağu 2014, 13:57

Maol ve Aol 'de bölümler kaldırıldığı için Öğrenime Alansız olarak devam edilmekte 120 kredinin olması birşey ifade etmiyor önemil olan zorunlu dersleri geçmen.Kimya 1-2 ortak ders oldugu için herkes zorunlu bu dersten:

Senin ilk sınavdan muafiyetinde örgünde girdiğin yazılılardır.(ilk dönem 1 yazılı 2.dönem 1 yazılı) haliyle tekar bu dersten sınava girceğin için kazanamazsan bile bu dersten muaf olup okulu bitirme hakkına sahip olacaksın.

Stifler
Acemi

Mesaj gönderen Stifler » 07 Ağu 2014, 13:57

Maol ve Aol 'de bölümler kaldırıldığı için Öğrenime Alansız olarak devam edilmekte 120 kredinin olması birşey ifade etmiyor önemil olan zorunlu dersleri geçmen.Kimya 1-2 ortak ders oldugu için herkes zorunlu bu dersten:

Senin ilk sınavdan muafiyetinde örgünde girdiğin yazılılardır.(ilk dönem 1 yazılı 2.dönem 1 yazılı) haliyle tekar bu dersten sınava girceğin için kazanamazsan bile bu dersten muaf olup okulu bitirme hakkına sahip olacaksın.

cemozler
Çırak

Mesaj gönderen cemozler » 07 Ağu 2014, 14:25

Peki ben şuan kimya dersini verdim mezun muyum kısacası ya da şöyle anlatayım şuan kredim 229 kimyayı geçtim 233 kredi olacak alan kredim 120 bu sefer Ortak + Seçmeli ders kredim 113 olacak normalde 116 ile bitiriliyor 3 kredi eksigim olacak bunu tamamlamam gerek mi ?

Kullanıcı avatarı
Senanur
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Senanur » 07 Ağu 2014, 14:36

Evet, AÖL'de alanlar kaldırılmıştır ancak; MAÖL'de alanlar kaldırılmamıştır ve hiç bir zaman kaldırılmayacaktır. Ortak ve seçmeli ders kredinizi 116 krediye tamamlamanız gerekir. Yüz yüze eğitiminizi bitirmeden, stajınızı tamamlamadan ve mezuniyet kredilerini tamamlamadan mezun olamazsınız.

“MAÖL GENEL KONULAR” sayfasına dön