3. Dönem sınavlarında mezun olup Üniversiteye kayıt yaptırma

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
qwer50
Çırak

3. Dönem sınavlarında mezun olup Üniversiteye kayıt yaptırma

Mesaj gönderen qwer50 » 27 Tem 2014, 17:43

Arkadaşlar Açık öğretim lisesinin resmi sitesinden http://www.aol.meb.gov.tr/haber_goster.asp?ID=683 konuyla ilgili bi açıklama yapılmış, forumu da araştırdım. ancak iyi bir cevap bulamadım.

Mazeretli kayıtlar 1 Kasıma kadar yapılabilecek denilmiş ama kaçan dersler sınavlar ne olacak?

Benimle benzer bir sorunu yaşayan arkadaşımızın açtığı konuya emrahk;
1 Kasım'a kadar kayıt hakkınız olacak ama bu 1 Kasım'da kayıt anlamına gelmiyor. Gideceksiniz norma kayıt tarihlerinde kaydınızı yaptıracaksınız. Mazeretli bir kayıt olacak bu. Daha sonra üniversiteye 1 Kasım'a kadar çıkma belgenizi götürüp kesin kaydınızı yaptıracaksınız. Haliyle öğrencilerle aynı anda derslere başlayacaksınız...
diye cevap vermiş. biraz aydınlatırsanız çok sevinirim gördüğüm kadarıylada kara kara düşünüp çare arayan bir ben değilim :oops: şimdii ben ön kaydımı yapıp eylülde gidip normal kayıt yapıyormuş gibi kaydımı yapıp okulun ilk gününden itibaren eğtimime başlayabilecek miyim?
kayıda giderken yanımda dilekçe filan mı olması gerekiyo okula başlayabilmem için?
ayriyeten yurt ve burs başvrularım bu durumdan nasıl etkilenir? şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim. iyi ki aciklise.net var :wink:

emrahk
Onursal Üye

Re: 3. Dönem sınavlarında mezun olup Üniversiteye kayıt yapt

Mesaj gönderen emrahk » 27 Tem 2014, 21:09

Sizler de diğer öğrencilerle aynı anda Eylül'de eğitime başlayacaksınız. Muhtemelen AÖL sizlere site üzerinden veya HEM vasıtasıyla "mazeretli kayıt belgesi" gibi bir belge verecek yine ve onu Eylül'ün ilk haftası üniversiteye götürüp kaydınızı tamamlayacaksınız. Bazı üniversiteler geçen senelerde bu belgeyi kabul etmeyip, "kaydını yapalım, mezun olunca geciktirmeden çıkma belgeni getir" demişlerdi öğrencilere.

Yani üniversiteler AÖL'nin özel durumundan zaten haberdarlar. Sizlerin kaydını normal zamanda alacaklar ve herkesle aynı anda eğitiminize başlayacaksınız. Daha sonra mezun olduğunuz an itibariyle çıkma belgenizi ya da üniversitenin isteğiyle çıkma belgesiyle değil de diplomanız gelince direkt onu okula teslim edeceksiniz.

Ek sınavlarla mezun olamayanların da haliyle üniversitesiyle ilişiği kesilecek...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

qwer50
Çırak

Mesaj gönderen qwer50 » 27 Tem 2014, 22:59

Çok teşekkür ederim zaten "bölüm çok zor","vay efendim yedi senede anca biter" diye korkutup duruyolar bide okula geç başlasam kafadan ilk seneyi silecektim :(
İçimi rahatlattn çok teşekkür ederim :) iyi ki varsınız

byliseli

Mesaj gönderen byliseli » 14 Ağu 2014, 05:43

kafama takıldı iö okucaz para yatırdık mezunda olamadık kayıt olurken o parayı yatırmak mecbur para ozaman gümemi gidiyor :01:

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 14 Ağu 2014, 08:01

byliseli yazdı:kafama takıldı iö okucaz para yatırdık mezunda olamadık kayıt olurken o parayı yatırmak mecbur para ozaman gümemi gidiyor :01:

kayıt olurken ya diploman yada çıkma belgende hazır olmalı yoksa parayı yatırman abes olur :25:

geri vermezler sanırım öyle bir durumda :26:
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön