3.Dönem de Mezun olanlar normal kayıt yapamıyor!!

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
ceylin42
Çırak

Re: 3.Dönem de Mezun olanlar normal kayıt yapamıyor!!

Mesaj gönderen ceylin42 » 30 Ağu 2014, 09:48

evet arkadaşlar ben halk eğitime gittim ve açıklise müdürlüğünü aradık ve öncelikle bu belgeyi herkes kabul etmiyor yani illa kabul edecekler yada etmiyecekler gibi bi durum yok örneğin hacettepe üniversitesi bu belgeyle kayıt almaz kayıt alması için istedikleri belgede öncelikle diploma yada yeni tarihli mezuniyet belgesi demeleri gerekiyormuş ama hacettepe sadece diploma diyormuş ve zaten yayınladıkları belgedede bunu söylüyorlarmış kabul edecek üniversiteler için mazeretli kayıt belgesi diye

byliseli

Mesaj gönderen byliseli » 31 Ağu 2014, 22:00

ceylin42 yazdı:evet arkadaşlar ben halk eğitime gittim ve açıklise müdürlüğünü aradık ve öncelikle bu belgeyi herkes kabul etmiyor yani illa kabul edecekler yada etmiyecekler gibi bi durum yok örneğin hacettepe üniversitesi bu belgeyle kayıt almaz kayıt alması için istedikleri belgede öncelikle diploma yada yeni tarihli mezuniyet belgesi demeleri gerekiyormuş ama hacettepe sadece diploma diyormuş ve zaten yayınladıkları belgedede bunu söylüyorlarmış kabul edecek üniversiteler için mazeretli kayıt belgesi diye

1- Lise Diploması yada yeni tarihli “Mezuniyet belgesi” (Başarı belgesi mezuniyet belgesi yerine geçmez.) Aday ek puandan yararlanarak ya da sınavsız geçişle yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmi belge.(METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır.)

Kabul edenlerde bumu yazıyormuş. Noktalama kullanmadığından biraz karışmış :)

ceylin42
Çırak

Mesaj gönderen ceylin42 » 01 Eyl 2014, 00:15

ne demek istediğini anlayamadım :D

Hamaney

Mesaj gönderen Hamaney » 01 Eyl 2014, 07:00

Hangi bolumu kazandin

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 01 Eyl 2014, 08:02

ceylin42 yazdı:evet arkadaşlar ben halk eğitime gittim ve açıklise müdürlüğünü aradık ve öncelikle bu belgeyi herkes kabul etmiyor yani illa kabul edecekler yada etmiyecekler gibi bi durum yok örneğin hacettepe üniversitesi bu belgeyle kayıt almaz kayıt alması için istedikleri belgede öncelikle diploma yada yeni tarihli mezuniyet belgesi demeleri gerekiyormuş ama hacettepe sadece diploma diyormuş ve zaten yayınladıkları belgedede bunu söylüyorlarmış kabul edecek üniversiteler için mazeretli kayıt belgesi diye
Öyle şey mi olur? Hacettepe de YÖK kurallarına bağlı bir kurum. Sen kazanmışsın bu üniversiteyi, YÖK ve MEB sana açık liseden mezun olana kadar da kayıt hakkı vermiş ama Hacettepe veya başka bir kurum senin önünü tıkıyor! Var mı öyle dava?

Herkes normal kayıtlarda gerekli belgelerle gitsin, kayıt almayanlar olsa bile en azından mezun olana kadar sizlere o kontenjanı saklı tutsunlar. Aksi halde kayıt yaptırmadığınız için o kontenjanı ek yerleştirmeler için ayıracaklar. Bu sizin hakkınız ve kimse kazanılmış hakkı elinizden alamaz. Lafınızı esirgemeyin...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön