AOL/MAOL SINAV SONUÇLARI VE EK SINAV DUYURUSU

Dünya'dan ve Türkiye'den en son haberler...
Muhammedkaya

AOL/MAOL SINAV SONUÇLARI VE EK SINAV DUYURUSU

Mesaj gönderen Muhammedkaya » 11 Eyl 2014, 14:59

11.08.2014 TARİHİNDE AOL RESMİ FACEBOOK SAYFASINDAN YAPILAN DUYURU

ÜÇÜNCÜ DÖNEM SINAV SONUÇLARI VE EK SINAVLA İLGİLİ ÖNEMLİ DUYURU (lütfen bu haber doğru mu diye amaçlı bir yerleri aramayınız..)
1. 23 - 24 Ağustos 2014 tarihinde yapılan III. Dönem sınav sonuçları 15 Eylül 2014 saat 10 00 da açıklanacaktır.
2. III. Dönem sonunda mezuniyet aşamasına az bir kredisi kalmış veya bir üniversiteyi kazanmış ama mezun olamamış 8. Dönem ve üzeri öğrencilerimize 27 Eylül 2014 tarihinde 2 oturum halinde büyükşehir statüsündeki illerimiz ile coğrafi duruma göre belirlenen bazı illerimizde bir ek sınav yapılacaktır.
3. Ek sınava başvurular 15 – 16 Eylül 2014 tarihlerinde alınacaktır.
4. Ek sınavla ilgili detaylı açıklamalar Ek sınav başvuru kılavuzunda yapılacaktır.
Ek sınav başvurularının yapıldığı tarihlerde yeni kayıt ve normal kayıt yenileme ( 2014_1 ) yapılmayacaktır.
5. Mezun olamayan veya ek sınav başvuru şartlarını taşımayan öğrencilerimiz için 2014 – 2015 I. Dönem kayıt yenileme işlemleri 18 Eylül 2014 tarihinde başlayacak olup, 24 Ekim 2014 tarihine kadar devam edecektir ( Bununla ilgili 17 Eylül 2014 de kayıt yenileme kılavuzu yayınlayacaktır ) .
ÖNEMLİ NOT 1: Yukarda açıklanan hususlarla ilgili hiçbir kurum veya çağrı merkezini telefonla aramanıza gerek yoktur. Web sayfamızı takip etmeniz yeterlidir.(12 eylül cuma günü gerekli açıklamalar web sayfamızda da yapılacaktır)
ÖNEMLİ NOT 2: Ek sınava başvuran öğrenciler 2014 2015 Öğretim yılı 1. Dönem ( 2014_1 ) kayıt yenilemelerini ek sınav sonucuna göre yaptıracaklardır.

KAYNAK
https://www.facebook.com/aol.aciklise

Kullanıcı avatarı
dreamemrahkurt
Yardımcı Uzman

Re: AOL/MAOL SINAV SONUÇLARI VE EK SINAV DUYURUSU

Mesaj gönderen dreamemrahkurt » 11 Eyl 2014, 15:02

yazmamışlar ama asıl merak ettiğim ek sınav için kredi şart varmı?

Muhammedkaya

Mesaj gönderen Muhammedkaya » 11 Eyl 2014, 15:04

dreamemrahkurt yazdı:yazmamışlar ama asıl merak ettiğim ek sınav için kredi şart varmı?
Yarın web sitesinden açıklanacak demişler.

Kullanıcı avatarı
dreamemrahkurt
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen dreamemrahkurt » 11 Eyl 2014, 15:06

anladım hocam jet hızı gibi yetiştiniz sağolun

Muhammedkaya

Mesaj gönderen Muhammedkaya » 11 Eyl 2014, 15:10

dreamemrahkurt yazdı:anladım hocam jet hızı gibi yetiştiniz sağolun

İlk ek sınavlarda genelde kredi değilde dönem şartı aranır. Bu da sanıyorum öyle olacaktır.

Şayet ikinci ek sınav olursa mezuniyet için şu kadar ve altı kredisi kalanlar için yapılıyor.

enest

Mesaj gönderen enest » 11 Eyl 2014, 15:17

Muhammed sen mezun olmmadin mi

Muhammedkaya

Mesaj gönderen Muhammedkaya » 11 Eyl 2014, 15:20

enest yazdı:Muhammed sen mezun olmmadin mi

Maalesef henüz olamadım. Kredim yetiyor ama İng5-6 ve Edb-7 sınavlarına girdim geçtiysem mezunum geçemediysem ek sınavda muaf oluyorum.

Kullanıcı avatarı
nivli_83
Doktor

Mesaj gönderen nivli_83 » 11 Eyl 2014, 15:30

maöl öğrencileri içinde geçerlimi bu sınav? benim mezun olmama 12 kredim var sadece ve bunlar alan derslerim.acaba devamsızlıktan kalınan derslerdende girilebilecekmi?
herşeyi bilmen gerekmez..haddini bil yeter !!

Muhammedkaya

Mesaj gönderen Muhammedkaya » 11 Eyl 2014, 15:43

nivli_83 yazdı:maöl öğrencileri içinde geçerlimi bu sınav? benim mezun olmama 12 kredim var sadece ve bunlar alan derslerim.acaba devamsızlıktan kalınan derslerdende girilebilecekmi?
MAOL için ayrıca bir açıklama yapıldı maolün sitesinde zira siz bu hakkınızı kaybettiniz sanırım. Detaylı bilgiler aşağıdadır.

http://maol.meb.gov.tr/html_files/eksinav2014.html

Ancak Aol derslerinden kalanlar var ise ek sınava girebilirsiniz.

Muhammedkaya

Mesaj gönderen Muhammedkaya » 11 Eyl 2014, 16:06

Benim bu sınav ile ilgili anlamadığım 27 Eylül'de kpss sınavı var.

Hemde 27 Eylül'de iki oturum olacak. Patlamazsa iyidir. :43:

Zaten 28 Eylül yapamazlar lise mezunlarına olduğu için birine giren diğerine giremez.

Resim

enest

Mesaj gönderen enest » 11 Eyl 2014, 16:09

Muhammedkaya yazdı:

Maalesef henüz olamadım. Kredim yetiyor ama İng5-6 ve Edb-7 sınavlarına girdim geçtiysem mezunum geçemediysem ek sınavda muaf oluyorum.
İyi de ben senin mezun oldun diye biliyorum. Hatta seni tebrik bile ettigimi hatirliyorum

not
Asistan

Mesaj gönderen not » 11 Eyl 2014, 16:19

Benim Toplam dönemim 10 kredim ise 102 ek Sinava girebilirmiyim arkadaşlar girebilirmiyim

Muhammedkaya

Mesaj gönderen Muhammedkaya » 11 Eyl 2014, 16:19

enest yazdı:
Muhammedkaya yazdı:

İyi de ben senin mezun oldun diye biliyorum. Hatta seni tebrik bile ettigimi hatirliyorum
Yok dostum ben geçen ek sınavlara girmiştim ve ek sınavlar için baya çaba sarf etmiştim. Fakat mezun konumda değildim

Maol derslerim bitmişti dönemimde 8 di bu yüzden girdim o sınavlara fakat ben daha bu sınavda son derslerimi verdim.

Bakarsan 1 sene içerisinde nasıl bir yerlerimi yırttığımı görebilirsin. :mrgreen:

Resim

Resim

Resim

Muhammedkaya

Mesaj gönderen Muhammedkaya » 11 Eyl 2014, 16:21

not yazdı:Benim Toplam dönemim 10 kredim ise 102 ek Sinava girebilirmiyim arkadaşlar girebilirmiyim
Şuanki açıklamaya göre girebilirsin gibi görünüyor fakat yarın web sitesinde yapılacak detaylı açıklamayı takip et.

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 11 Eyl 2014, 16:28

kpss 28 eylül de...

nihayet haftaya kayıt olabilcez :38:
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

“Genel ve Güncel Konular, Son Dakika Haberlerleri” sayfasına dön