Kimler üniversiteye kayıt yaptırdı, kimler yaptıramadı?

Her Konuda Tartışabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
cemil.ksa
Doktor

Re: Kimler üniversiteye kayıt yaptırdı, kimler yaptıramadı?

Mesaj gönderen cemil.ksa » 04 Eyl 2014, 17:03

Ne mutlu bana ki ben kaydımı sıkıntısız yaptırabildim. Hatta götürdüğüm belgeye detaylı olarak bakmadılar bile. Durumu şöyle özetliyeyim:

Kayıt odasının önünde bekleyen güvenlik görevlisi ağbi benden gerekli belgeleri istedi ve şöyle bir göz attı.O belgelere göz atarken ben belgenin durumunu anlattım kendisine. Bana müdürlük mührünün olup olmadığını sordu, "Var" dedim. Bunun üzerine beni kayıtların yapıldığı odaya aldı.
İçeri girdiğimde saat 13:30 civarıydı. Görevlilerin yemek saatiydi sanırım. Kaydımı yapan bayan belgeye şöyle bir göz attı, ben mührün önemini güvenlikçinin sorusundan anladığım için "Bakın mühürlü" dedim. Kendisi sanırım öğle yemeğine biran evvel çıkmak istiyordu ki sorun yok dedi ve kaydımı yaptı.

Açıkçası kayıt olamam düşüncesiyle gitmiştim, ama Allah'ın takdiri diyorum. Mutluyum. :24: :24:

Kullanıcı avatarı
cemil.ksa
Doktor

Mesaj gönderen cemil.ksa » 04 Eyl 2014, 17:05

Ne mutlu bana ki ben kaydımı sıkıntısız yaptırabildim. Hatta götürdüğüm belgeye detaylı olarak bakmadılar bile. Durumu şöyle özetliyeyim:

Kayıt odasının önünde bekleyen güvenlik görevlisi ağbi benden gerekli belgeleri istedi ve şöyle bir göz attı.O belgelere göz atarken ben belgenin durumunu anlattım kendisine. Bana müdürlük mührünün olup olmadığını sordu, "Var" dedim. Bunun üzerine beni kayıtların yapıldığı odaya aldı.
İçeri girdiğimde saat 13:30 civarıydı. Görevlilerin yemek saatiydi sanırım. Kaydımı yapan bayan belgeye şöyle bir göz attı, ben mührün önemini güvenlikçinin sorusundan anladığım için "Bakın mühürlü" dedim. Kendisi sanırım öğle yemeğine biran evvel çıkmak istiyordu ki sorun yok dedi ve kaydımı yaptı.

Açıkçası kayıt olamam düşüncesiyle gitmiştim, ama Allah'ın takdiri diyorum. Mutluyum. :24: :24:

can91
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen can91 » 04 Eyl 2014, 20:16

Ben Bayburt üniversitesine kayıt yaptırdım sorun. Çıkarmadılar
29.09.2014
MEZUN

can91
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen can91 » 04 Eyl 2014, 20:20

Ben Bayburt universitesine sartlı kayıt oldum sorun çıkmadı
29.09.2014
MEZUN

can91
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen can91 » 04 Eyl 2014, 21:47

bayburt üniversitesine sorunsuz kaydımızı yaptık
29.09.2014
MEZUN

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 04 Eyl 2014, 22:34

can91 yazdı:bayburt üniversitesine sorunsuz kaydımızı yaptık

:nazarlik: benim memleketim kuzu gibidir

hayırlı olsun can :ok:
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 05 Eyl 2014, 09:55

can91 yazdı:bayburt üniversitesine sorunsuz kaydımızı yaptık
Tebrik ederim. Üniversiteye de helal olsun. Kazanılmış bir hakkı, YÖK ve MEB gibi kurumların kararını hiçe saymayıp kaydını aldıkları için. Üniversite hayatında başarılar...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

mehmetakgun

Mesaj gönderen mehmetakgun » 05 Eyl 2014, 17:11

Yıldırım Beyazıt Üniversitesini kazandım. Kesin kaydım 4 Eylüldü. Dün akşam saatlerine doğru okuldan aradılar kaydınızı niye yaptırmadınız diye. Bende durumu anlattım. Onlarda 7 Kasıma kadar hakkın var istediğin zaman rektörlüğe gelip kaydını yaptırabilirsin dediler. Bende ingilizce düzey belirleme ve muafiyet sınavlarına girip giremeyeceğimi sordum. Sınavlara ve derslere girebileceğimi söylediler. Okula herhangi bi belge veya dilekçe vermedim.

sozerbusra

Mesaj gönderen sozerbusra » 05 Eyl 2014, 17:20

ben de kayıt yaptıramadım ama derslere girebilrsin 7 kasıma kadar diplomanı istediğin zaman getirebilrsin dediler

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 05 Eyl 2014, 17:44

Çok güzel, işte budur! Kaydınızda size esnek davranıp, diplomanla gelince kayıt alırız demeleri ve üstüne derslere erkenden girmenize izin vermeleri çok güzel. Üniversiteyi rant kapısı değil de, bilim yuvası olarak gören idarecilerin olması beni sevindirdi. Hepinize başarılar...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
feelinggood
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen feelinggood » 06 Eyl 2014, 00:17

Kaydımı aldılar arkadaşlar , 7 kasıma kadar diplomanı getirirsin hayırlı olsun dedi formlardan sonra
anadolu üniversitesi bu arada

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 06 Eyl 2014, 07:48

Kayıt yaptırabilenlerin sayısı artıyor gördüğüm kadarıyla. Peki kayıt almayıp arkadaşlarımızı mağdur eden üniversitelerin farkı ne? Başka ülkenin üniversiteleri mi bunlar?

Mustafa Kemal Atatürk

tiavonq
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen tiavonq » 12 Eyl 2014, 03:09

BUGÜN KAZANDIĞIM ÜNİVERİSTEYE GİTTİM ALMADILAR BENİDE VE ÜSTÜNE BANA DEDİKİ BEN DİLEKÇE YAZIŞMA KABUL ETMIYORUM KENDIMI RISKE ATAMAM YAPICAKLARI SISTEMEDE BU OKUTMAMA UZERINE KUTULU BI SISTEM SANIRIM

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 12 Eyl 2014, 13:31

tiavonq yazdı:BUGÜN KAZANDIĞIM ÜNİVERİSTEYE GİTTİM ALMADILAR BENİDE VE ÜSTÜNE BANA DEDİKİ BEN DİLEKÇE YAZIŞMA KABUL ETMIYORUM KENDIMI RISKE ATAMAM YAPICAKLARI SISTEMEDE BU OKUTMAMA UZERINE KUTULU BI SISTEM SANIRIM
Boş ver, bu ay sonuna kadar ek sınav vs. işleri de hallolunca alırsın çıkma belgeni yaptırırsın kaydını...

Mustafa Kemal Atatürk

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön