Açık Lise Ek Sınav Yanlış Ücret

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
Kullanıcı avatarı
Honey
Çırak

Açık Lise Ek Sınav Yanlış Ücret

Mesaj gönderen Honey » 16 Eyl 2014, 18:38

Ek sınav için yatırdığım ücret doğru yere yatırıldı aslında ama benim için uygun değilmiş. O parayı iade alma gibi bir durumum var mı ?

Resim

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Re: Açık Lise Ek Sınav Yanlış Ücret

Mesaj gönderen Doçent » 16 Eyl 2014, 18:46

Ö Ğ R E N C İ L E R İ M İ Z İ N D İ K K A T İ N E :: YENİ KAYIT TARİHLERİ SÜRESİNCE AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ VE MESLEKİ AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ ÖĞRENCİLERİ İÇİN BANKAYA YATIRILAN YENİ KAYIT VE KAYIT YENİLEME BEDELLERİ AYNI HESAPTA TOPLANMIŞTIR.KAYIT YENİLEYENLER VE YENİ KAYIT OLANLAR AYNI HESABA 20 TL YATIRACAKLARDIR. AYRICA EK SINAVA BAŞVURMADAN ÖNCE KAYIT YENİLEME İÇİN YATIRILAN ÜCRETLER ÖĞRENCİNİN EK SINAV SONRASINDA MEZUN OLMAMASI HALİNDE 1. DÖNEM KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİNDE DE KULLANILABİLECEKTİR. MEB AÇIK ÖĞRETİM HESABINA YANLIŞ YATIRILAN VE İŞLEM GÖRMEMİŞ ÜCRETLER KİŞİLERİN T.C . KİMLİK NUMARALARINA ZİRAAT BANKASI KANALIYLA İADE EDİLMEKTEDİR.DÖNEM İÇERİSİNDE YATIRILAN ÜCRETLER AYNI DÖNEM İÇİNDE KULLANILIR BAŞKA DÖNEMLER İÇİN GEÇERLİ OLMAMAKTADIR.
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

Kullanıcı avatarı
Honey
Çırak

Mesaj gönderen Honey » 16 Eyl 2014, 18:57

Blueberry yazdı:Ö Ğ R E N C İ L E R İ M İ Z İ N D İ K K A T İ N E :: YENİ KAYIT TARİHLERİ SÜRESİNCE AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ VE MESLEKİ AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ ÖĞRENCİLERİ İÇİN BANKAYA YATIRILAN YENİ KAYIT VE KAYIT YENİLEME BEDELLERİ AYNI HESAPTA TOPLANMIŞTIR.KAYIT YENİLEYENLER VE YENİ KAYIT OLANLAR AYNI HESABA 20 TL YATIRACAKLARDIR. AYRICA EK SINAVA BAŞVURMADAN ÖNCE KAYIT YENİLEME İÇİN YATIRILAN ÜCRETLER ÖĞRENCİNİN EK SINAV SONRASINDA MEZUN OLMAMASI HALİNDE 1. DÖNEM KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİNDE DE KULLANILABİLECEKTİR. MEB AÇIK ÖĞRETİM HESABINA YANLIŞ YATIRILAN VE İŞLEM GÖRMEMİŞ ÜCRETLER KİŞİLERİN T.C . KİMLİK NUMARALARINA ZİRAAT BANKASI KANALIYLA İADE EDİLMEKTEDİR.DÖNEM İÇERİSİNDE YATIRILAN ÜCRETLER AYNI DÖNEM İÇİNDE KULLANILIR BAŞKA DÖNEMLER İÇİN GEÇERLİ OLMAMAKTADIR.

Ziraat Bankasına yatırdım ücreti. ATM'den mi alacağım T.C Kimlik Numaram ile yoksa veznedardan mı? Çok teşekkürler. Baya bir araştırma yaptım ama birşey bulamamıştım.

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 16 Eyl 2014, 19:38

atm dene olmazssa vezneden alırsın :gozkırkma:
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

velizrsln

Mesaj gönderen velizrsln » 16 Eyl 2014, 21:37

teşekkürler atm den nasıl alabilicez acaba hangi bölümde

mustafadokk
Asistan
İletişim:

Mesaj gönderen mustafadokk » 16 Eyl 2014, 22:51

sananmam atmden alınamaz ücreti almak isteyen vezneden alacak büyük ihtimal almak istemeen ise kayıt yenileme yapacaksa onun için geçerli olacaktır parası bu konu hakkında duyuru yapmışlar zaten bence kayıt enileme yapacaklar kayıt yenilemede kullansınlar o dekontu zaten sistemde görünüyo siziin ne kadar para yatırdıgınız

Kullanıcı avatarı
Honey
Çırak

Mesaj gönderen Honey » 17 Eyl 2014, 13:37

mustafadokk yazdı:sananmam atmden alınamaz ücreti almak isteyen vezneden alacak büyük ihtimal almak istemeen ise kayıt yenileme yapacaksa onun için geçerli olacaktır parası bu konu hakkında duyuru yapmışlar zaten bence kayıt enileme yapacaklar kayıt yenilemede kullansınlar o dekontu zaten sistemde görünüyo siziin ne kadar para yatırdıgınız

Bence yukarıda ki yazı yeterince açık ücret iade alınması daha mantıklıdır benim için. Diğer aynı hatayı yaşayacak olanlar için birşey diyemeyeceğim. Blueberry'e ve Açık Lise Forumuna bu bilgiye ulaşmam konusunda yardımcı oldukları için teşekkür ederim. İyi forumlar/günler dilerim.

Kullanıcı avatarı
Honey
Çırak

Mesaj gönderen Honey » 17 Eyl 2014, 16:08

Başlarından savdılar. İşlem görmemiş para için Eğitim Bilimleri Teknolıjilerine yönlendirildim. Ağlamak istiyorum ya hasta halimle birde oraya gitmek durumunda kaldım. Bilgisi ve bu durumu yaşayan biri varsa lütfen yol göstersin. :03:

tayfun29
Uzman Doktor

Mesaj gönderen tayfun29 » 17 Eyl 2014, 16:35

Ne dediler ki ayrica daha parayi yollamamislardir bugünyarin yollarlar.Adina para yollayacaklarsa banka müşteri hizmetlerini bir ararsan sana yardimci olacaklardır.
Etrafında ki kurt görünümlü kuzulara değil kuzu görünümlü kurtlara dikkat et

Kullanıcı avatarı
Honey
Çırak

Mesaj gönderen Honey » 17 Eyl 2014, 17:26

tayfun29 yazdı:Ne dediler ki ayrica daha parayi yollamamislardir bugünyarin yollarlar.Adina para yollayacaklarsa banka müşteri hizmetlerini bir ararsan sana yardimci olacaklardır.
Aynı gün içinde tahsilat iptal edilebilirse edilebilirmiş. Bir gün geçtiği için kayıt bulunamadı diyormuş. Eğitim Bilimleri Teknolojileri Haricinde bana yardım edebilecek bir yer yokmuş. Yanlış yatırdım diye (ilk defa başıma geliyor genelde araştırma konusunda çok iyiyimdir üşenmem.) düştüğüm hallere bakın ya. Eğitim Bilimleri Teknolojisi ne yapacak ? 20 TL için oradan oraya yolluyorlar. :03:

tayfun29
Uzman Doktor

Mesaj gönderen tayfun29 » 17 Eyl 2014, 18:18

Honey yazdı:
tayfun29 yazdı:Ne dediler ki ayrica daha parayi yollamamislardir bugünyarin yollarlar.Adina para yollayacaklarsa banka müşteri hizmetlerini bir ararsan sana yardimci olacaklardır.
Aynı gün içinde tahsilat iptal edilebilirse edilebilirmiş. Bir gün geçtiği için kayıt bulunamadı diyormuş. Eğitim Bilimleri Teknolojileri Haricinde bana yardım edebilecek bir yer yokmuş. Yanlış yatırdım diye (ilk defa başıma geliyor genelde araştırma konusunda çok iyiyimdir üşenmem.) düştüğüm hallere bakın ya. Eğitim Bilimleri Teknolojisi ne yapacak ? 20 TL için oradan oraya yolluyorlar. :03:
147 yi ara ozaman yeni donem de okuyacaksin sanirim onun için oraya aktarsinlar öyle saçma is mi olur.147 yi aradinga ulasamassan kapatip tekrar ara 7-8 defa acilir.

Kullanıcı avatarı
Honey
Çırak

Mesaj gönderen Honey » 17 Eyl 2014, 19:58

tayfun29 yazdı:147 yi ara ozaman yeni donem de okuyacaksin sanirim onun için oraya aktarsinlar öyle saçma is mi olur.147 yi aradinga ulasamassan kapatip tekrar ara 7-8 defa acilir.
Ne yazık ki 147 sürekli meşgul çalıyor. Düşmedi bir türlü. Zaten o para git gel şu belgeyi hazırla dilekçe ver diye çar çur olur. Yaşayan bir arkadaşımla görüştüm alamadım o parayı bıraktım artık dedi. Böyle bir hizmet sektörü işte. :(
Resim

tayfun29
Uzman Doktor

Mesaj gönderen tayfun29 » 17 Eyl 2014, 20:09

Sanmıyorum ya o parayı vermeyeceklerini.Çünkü birtek sen değilsin ki şu işlemi kaç kişi yapmıştır senin gibi birçok kişiye denk geldim.Napacaksın 147 yi düşürmek için ara kapat ara kapat tuşlara hızlı hızlı bas ben o şekilde düşürüyorum hep.

tayfun29
Uzman Doktor

Mesaj gönderen tayfun29 » 18 Eyl 2014, 01:05

Arkadaşlar buyrun ;

Kayıt Yenileme İşlemlerinde Yanlış Hesaba Ödeme Yapanlar Dikkat!

Yanlış Hesaba Ödeme Yapanlara İlişkin Açıklamalar

Yeni kayıt, kayıt yenileme veya sınav bedelini MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletme Müdürlüğünün Ziraatbank, Vakıfbank, Halkbank’taki ilgili hesaplarına yanlış ödeme yapanların paraları iade edilmektedir. Müdürlüğümüz, her dönemin sonunda Açık Öğretim Lisesi yeni kayıt ve kayıt yenileme hesaplarına yanlış ödeme yapanların listesini MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye Müdürlüğüne bildirmektedir. Söz konusu yanlış ödemeler, MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye Müdürlüğü tarafından her yılın Ağustos ayında ve sonrasında T.C. Ziraat Bankası aracılığı ile yanlış ödeme yapılan T.C. Kimlik Numarasına (ödeme yapılırken beyan edilen T.C. Kimlik Numarasına) iade edilir.

Açık Öğretim Lisesi "yeni kayıt" veya "kayıt yenileme" hesabına yanlış ödeme yapanların Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne (Ankara) ayrıca para iade dilekçesi göndermeleri gerekmez. Yanlış hesaba ödeme yapanlar, her yılın Ağustos ayı ve sonrasında T.C. Kimlik Numarası ile paranın iade edilip edilmediğini T.C. Ziraat Bankası şubelerinden sorgulatabilir, yanlış yapılan ödemelerin iadesini alabilirler.

Yanlış hesaba yapılan ödemelerin iadesi ile ilgili iletişim bilgileri

Kurum MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü
Adres Atatürk Bulvarı Milli Müdafaa Cd. No:6 Kat:6 Kızılay/ANKARA
Telefon 0 312 417 5070 / 4214
Faks 0 312 419 20 14

Kullanıcı avatarı
dreamemrahkurt
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen dreamemrahkurt » 24 Eyl 2014, 05:34

arkadaşlar gidip sormama gerek varmı? alamıyorsak boşvereceğim :43: "ek sınav için kayıt yenileme sırasında yanlış ödeme yapmıştım. banka'ya girip durumu izah ettiğimde ankaraya dilekçe verip, paramı geri alabileceğimi öğrendim. 20 lira için değmez deyip yeniden para yatırdım ek sınav için bu kez doğru yatırdım da asıl sorum şu bi kaç gündür okuyorum yanlış yatırılan ücretler, yatırdığınız bankadan geri alabilirsiniz vs. diyorlar? "
bugün gidip bir sorayım

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön