Ne Zaman Ne Olacağı Belli Olmuyor.

Foruma Yeni Katılan Arkadaşlar, Kendiniz Burdan Tanıtınız. Not: İsim, Yaş, Şehir Şeklinde...
Kullanıcı avatarı
cemil.ksa
Doktor

Ne Zaman Ne Olacağı Belli Olmuyor.

Mesaj gönderen cemil.ksa » 22 Eyl 2014, 00:06

Böyle sosyal mesaj yüklü bir başlık açtım ama hayatta cidden durum bu.Ne zaman ne olacağını kestirmek, tahmin etmek çok zor. Bu iyi ve kötü anlamda böyle. Kendimi şanslı hissetmeliyim ki bana iyi yönlüsü denk geldi.

Peşin peşin belirteyim, bu benim son iki yılıma odaklanmış bir yazıdır. :) Yeni yaşantımın oluşumu da denilebilir...

Bundan yaklaşık olarak iki yıl evvel bir elektrikçi dükkanında çırak olarak çalışmaktaydım. Patronumla yaşadığım sorunlar-sigorta girişimi yapmak istememişti- ailemle yaşadığım iletişim kopukluğu canıma tak etmişti. İçimde liseyi bitirmemiş olmanın verdiği burukluk vardı ama bunu kendime bile söyleyemiyordum.Çünkü söylemek zoruma gidiyordu. Kendimi "Meslek sahibi olup, rahata ulaşacağım." diye avutuyordum. Tabi bu büyük bir yalandı. Sadece kendimi ciğeri beş para etmez insanlara kullandırıyor, harcatıyordum.

Ama şansılıyım ki ağabeyim üniversite kazanmıştı ve beni tekrar okul hayatına dönmek konusunda ikna etmişti.
"İkna etmişti" diyerek o süreci iki kelimeye indirgemek haksızlık olur ama yazının uzamasını istemediğimden ve okunurluğunu artırmak istediğimden fazla detaya girmeyeceğim. Ancak buradan açık lise mezunu olarak ağabeyimin sınıf arkadaşı olmuş olan ve bana da örnek teşkil etmiş olan İsmail adlı vatandaşa teşekkür edeyim. (Bu yazıyı hiç okumayacak olsa da.)

Sonuç olarak işi bıraktım ve evde ders çalışmaya başladım. Zaten var olan açık lise kaydım ve var olan 67 kredim, benim lise temelim idi. Çok çalışmam gerektiğinin bilinciyle evde harıl harıl ders çalıştım ve bu yıl Dokuz Eylül Üniversitesi, Türkçe Öğretmenliği Bölümünü kazandım.
Bu süreçte ailem ve özellikle ağabeyim bana çok destek oldular. Onlarda bu yazıyı okumayacaklar ama, onlara da bu platformdan teşekkürler.

Diyeceğim şudur ki: İnsan bir şeyi gerçekten isterse, isteğine ulaşmak için çaba gösterirse, gayesine ulaşır, mutluluğa erer. Çalışma isteğimiz hiç solmasın yeter ki.

Sınava hazırlanan arkadaşlarıma bir şeyler yazıp, yazımı sonlandırayım.
Arkadaşlar, sınav maratonu gerçekten meşakkatli bir yol. Ama şunu sakın unutmayın: O yolun sonu var başka yollara açılan. Yani sınava hazırlanırken gözümüze zor gelen dönem bitiyor, gerçekten bitiyor.Tek yapmanız gereken yolun sonuna gelene kadar azimle çalışmaya devam etmek.

Yazdıklarımın bir öğüt değilde, dostane bir tavsiye olarak algılanmasını rica eder, yazıyı okuduğunuz, zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Re: Ne Zaman Ne Olacağı Belli Olmuyor.

Mesaj gönderen Doçent » 22 Eyl 2014, 00:29

tebrikler azmin ve başarın için :11: :nazarlik:

"Eğer bir şeyi gerçekten yapmak istiyorsan bir yolunu bulursun, İstemiyorsan bir mazeret bulursun..." :ok:
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

canoztrk
Çırak

Mesaj gönderen canoztrk » 22 Eyl 2014, 14:40

öncelikle seni tebrik ederim seninle aynı yollardan geçmişiz yanlız ben ünüversite kazandım fakat ek sınavda 6 dersimi verirsem mezun olabiliyorum gerçekten yazdıklarının çoğunu yaşadım biliyorum seni çok iyi anlıyorum hitit ünüversitesi iktisat fakültesi kazandım inşallah ek sınavda dersleri verebilirsem kayıt yaptırmaya gidicem sanada bol şans diliyorum

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 22 Eyl 2014, 14:51

Gerçekten takdir edilmesi gereken Bir arkadaşımızsın İNŞALLAH bundan sonraki hayatın hep istediğin gibi geçer :23:
Bu arada Ağabey'inde katkısı olmuş seni ikne ederek, ona da teşekkürler :11:

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 22 Eyl 2014, 14:54

Ne kadar güzel ya iyi şeyler duyalım birazcıkta. Tebrik ederim ayrıca sende bir tebrik hak ediyorsun can öztürk umarım derslerini verebilirsin.

Kullanıcı avatarı
cemil.ksa
Doktor

Mesaj gönderen cemil.ksa » 22 Eyl 2014, 16:17

"Blueberry" , "canoztrk" , "htc-directioner" , "KGamze";
Hepinize teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
cemil.ksa
Doktor

Mesaj gönderen cemil.ksa » 22 Eyl 2014, 16:23

canoztrk; umarım mezun olursun.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 23 Eyl 2014, 12:18

Azmin zaferi öykülerinden birini yaşamışsın. Tebrikler.. Çok iyi bir öğretmen olacağına eminim... :11:
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
cemil.ksa
Doktor

Mesaj gönderen cemil.ksa » 23 Eyl 2014, 17:49

Emrahk; teşekkür ederim. :)

canoztrk
Çırak

Mesaj gönderen canoztrk » 23 Eyl 2014, 18:06

KGamze yazdı:Ne kadar güzel ya iyi şeyler duyalım birazcıkta. Tebrik ederim ayrıca sende bir tebrik hak ediyorsun can öztürk umarım derslerini verebilirsin.
cemil.ksa yazdı:canoztrk; umarım mezun olursun.

teşekkür ederim inşallah cumartesi sınav var dua edin :)) inşaallah sizde bir an önce hayallerinize kavuşursunuz

“Kendinizi Tanıtın” sayfasına dön