ders çalışma önerisi olan

Ders notu paylaşımlarınızı bu bölümde yapabilirsiniz.
istanbul1453

ders çalışma önerisi olan

Mesaj gönderen istanbul1453 » 11 Kas 2014, 18:56

Ders çalışmak için kaynak önerirnisiniz ve nasıl kolay ders calisabilirim

Kullanıcı avatarı
rüfeyde
Doçent

Re: ders çalışma önerisi olan

Mesaj gönderen rüfeyde » 11 Kas 2014, 20:01

önce kitabı okuyup not almak sonrada çıkmış dönem sorularını çözmek bence :22: :09:
Gülene neden gülüyorsun diye sorulmaz; ama ağlayana neden ağladığı sorulur.
Sen de dualarında ağla ki, Rabbin sebebini sorsun!

istanbul1453

Mesaj gönderen istanbul1453 » 11 Kas 2014, 20:04

rüfeyde yazdı:önce kitabı okuyup not almak sonrada çıkmış dönem sorularını çözmek bence :22: :09:
Çıkmış sorulara nasıl calisilir anlamadım yardımcı olmusunuz?

lisebitmelidertlerde
Acemi

Mesaj gönderen lisebitmelidertlerde » 11 Kas 2014, 23:08

http://www.aciklise.net/genel/acik-lise-soru-arsivi.html

bak bunları yükle bilgisayarına geçmişdeki çıkmış sorular :)

tebessümm
Doçent

Mesaj gönderen tebessümm » 12 Kas 2014, 03:16

kitabı anlayarak oku daha sonra videolu
anlatım izle çok faydalı oluyor. İngilizce de
Özkan çelen, matematikte Şenol hoca iyi
anlatıyor...soru çöz ve sınavdan bir gün önce
anlamadığını düşündüğün konulara göz at
en önemlisi sınavda soruları doğru oku
Kredi:193
Dönem:8
<3mezun<3 :tipik:

epidoras
Uzman Doktor

Mesaj gönderen epidoras » 12 Kas 2014, 07:19

istanbul1453 yazdı:Ders çalışmak için kaynak önerirnisiniz ve nasıl kolay ders calisabilirim
Hedefin olmalı...
hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez.
çalışman gereken dersi neden çalışman gerektiğine istinaden bir kaç satır bir cümle yaz.
bunu çalışmanın sana ne fayda sağlayacağını, çalışmazsan ne olacağını yaz.
dersi bu şeklde sindirdikten sonra uçmada kitap içerisinde kendne hedefler koy.
mesela tek seferde 7. Sayfadan 19. Sayfaya b. Bölümüne geleceğim, a. Bölümünü bitirip.
bunlarıda kitap üzerinde işaretle, asla hedef ve kararlarının dışına çıkma. Hedeflerini yarım bırakmaya alışırsan hayatındaki eylemleride yarım bırakmaya alışıŕsın. Yani önce kendine verdiğin sözü tut.

bu şekilde kitabını parçalara bölmüş olacaksın. İlerleyen süreçte planına sadık kalmaya başladıkça işi daha ciddiye alip tarih vererek hedef koyarsın.
derse oturmadan 20dk önce tv den internetten uzaklaş. Kitabını aç ve sadece 5dk da kendine o gün için bitireceğim dediğin sayfaları 3-4dk da göz ezdir(merak uyandırır, gudulenmeyi sağlar)
Son rütuşları yaptıktan sonra önceleri 20 sonraları 40dk ya çıkan aralıksız ders çalış.
hangi ders olursa olsun önce bir kaç dk göz gezdir sonra derse başla ve ilk işin sadece okmak olsun. Not alma.. 2. Defa o bölümden önemli gördügün yerlerin altını çizerek hızlıca geç. Gerekiyorsa daha sonra not alırsın.

Şimdilik bu kadar yeter.
unutma dersten 20dk önce tv den pc den elektronik olan herşey den uzaklaş, 10dk lık aralardan fazla ara verme ve aralarında dijital ortamdan uzakdur.
bunları yap 40 ile kalırsan senin yerine ben giricem sınava :ok:

not: mobilim, imla hatasi varsa affola.. ;)
Cahillerle tartışmayın çünkü ben hiç yenemedim - Gazali
Cahille girme münakaşaya; ya sinirini zıplatır havaya ya da yazık olur adabına - Mevlana
Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Hz. Muhammed

istanbul1453

Mesaj gönderen istanbul1453 » 12 Kas 2014, 23:15

epidoras yazdı:
istanbul1453 yazdı:Ders çalışmak için kaynak önerirnisiniz ve nasıl kolay ders calisabilirim
Hedefin olmalı...
hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez.
çalışman gereken dersi neden çalışman gerektiğine istinaden bir kaç satır bir cümle yaz.
bunu çalışmanın sana ne fayda sağlayacağını, çalışmazsan ne olacağını yaz.
dersi bu şeklde sindirdikten sonra uçmada kitap içerisinde kendne hedefler koy.
mesela tek seferde 7. Sayfadan 19. Sayfaya b. Bölümüne geleceğim, a. Bölümünü bitirip.
bunlarıda kitap üzerinde işaretle, asla hedef ve kararlarının dışına çıkma. Hedeflerini yarım bırakmaya alışırsan hayatındaki eylemleride yarım bırakmaya alışıŕsın. Yani önce kendine verdiğin sözü tut.

bu şekilde kitabını parçalara bölmüş olacaksın. İlerleyen süreçte planına sadık kalmaya başladıkça işi daha ciddiye alip tarih vererek hedef koyarsın.
derse oturmadan 20dk önce tv den internetten uzaklaş. Kitabını aç ve sadece 5dk da kendine o gün için bitireceğim dediğin sayfaları 3-4dk da göz ezdir(merak uyandırır, gudulenmeyi sağlar)
Son rütuşları yaptıktan sonra önceleri 20 sonraları 40dk ya çıkan aralıksız ders çalış.
hangi ders olursa olsun önce bir kaç dk göz gezdir sonra derse başla ve ilk işin sadece okmak olsun. Not alma.. 2. Defa o bölümden önemli gördügün yerlerin altını çizerek hızlıca geç. Gerekiyorsa daha sonra not alırsın.

Şimdilik bu kadar yeter.
unutma dersten 20dk önce tv den pc den elektronik olan herşey den uzaklaş, 10dk lık aralardan fazla ara verme ve aralarında dijital ortamdan uzakdur.
bunları yap 40 ile kalırsan senin yerine ben giricem sınava :ok:

not: mobilim, imla hatasi varsa affola.. ;)
Acıklamaniz icin teşekürler bir sorum var bazı kitaplar degismis ornek tarih 1 ve 2 ben bu dersin gecmis sorularini hangi dönemden itaberen sorularını cozebilirim

Kullanıcı avatarı
rüfeyde
Doçent

Mesaj gönderen rüfeyde » 13 Kas 2014, 00:17

Geçen sene degişti 2013-1 dönemde degişti eminim ders secımlerıme ve notlarıma baktım senin icin 4 sınavı inceledim kitap icerigi degistiginde oturumlar 4 ten 3 e düştü ilk sınavı yine 4 oturum yapmıslardı ve matematikte mantık soruları kaldırıldı sınavları inceledim aşagıda verdigim 4 sınavda mantık sorusu yok matematikde :25:
Sınavlar
4-5 ocak 2014
20-21 temmuz 2013
30-mayıs-1 haziran 2014
23-24 agustos 2014

istanbul1453

Mesaj gönderen istanbul1453 » 13 Kas 2014, 00:43

rüfeyde yazdı:Geçen sene degişti 2013-1 dönemde degişti eminim ders secımlerıme ve notlarıma baktım senin icin 4 sınavı inceledim kitap icerigi degistiginde oturumlar 4 ten 3 e düştü ilk sınavı yine 4 oturum yapmıslardı ve matematikte mantık soruları kaldırıldı sınavları inceledim aşagıda verdigim 4 sınavda mantık sorusu yok matematikde :25:
Sınavlar
4-5 ocak 2014
20-21 temmuz 2013
30-mayıs-1 haziran 2014
23-24 agustos 2014
Yani söylemi tarih dersi 4-5 ocak 2014
20-21 temmuz 2013
30-mayıs-1 haziran 2014
23-24 agustos 201 için bu dönemlerini calismaliyim bu sene ilk defa gideceğim sınava yeni kayıt oldum herhangi bir tecrubem yok

Kullanıcı avatarı
rüfeyde
Doçent

Mesaj gönderen rüfeyde » 13 Kas 2014, 00:53

Evet ilk başlarda bizde öyle idik zamanla ögreniliyor :24:
Şimdi ilk yapacağın şey http://www.aciklise.net/genel/acik-lise-soru-arsivi.html bu linkten verdigim sınavları pc'ye indirmek sonrada 1 2 3 oturumun icerisinde tarih 1 ve 2 ye bakıcaksın kacıncı oturumda sonrada kıtabı calıstıktan sonra burdaki testleri çözersin ama kitabı okumadan yada bir nottan yararlanmadan soruları cözme hayal kırıklıgı yaşarsin :22:

istanbul1453

Mesaj gönderen istanbul1453 » 13 Kas 2014, 13:50

rüfeyde yazdı:Evet ilk başlarda bizde öyle idik zamanla ögreniliyor :24:
Şimdi ilk yapacağın şey http://www.aciklise.net/genel/acik-lise ... rsivi.html bu linkten verdigim sınavları pc'ye indirmek sonrada 1 2 3 oturumun icerisinde tarih 1 ve 2 ye bakıcaksın kacıncı oturumda sonrada kıtabı calıstıktan sonra burdaki testleri çözersin ama kitabı okumadan yada bir nottan yararlanmadan soruları cözme hayal kırıklıgı yaşarsin :22:
Ben bu http://goo.gl/BpMEGD linkteki ders notlarını indirdim onları çalışıyorum faydasi olurmu 15 tane kitap var hangisine ne zaman çalısıyım sınava çok az bir zaman kaldı

Kullanıcı avatarı
rüfeyde
Doçent

Mesaj gönderen rüfeyde » 13 Kas 2014, 16:17

Öncelikle sakin ol nefes al :44:
Şimdi sınava nerede ise 1 ay 3 hafta var az kalmadı yani son 1 ayda calıstıgımı da bilirim :27:
buradaki ders notları tabiki harika ama bazı kitapların icerikleri degişti yani bence notlarını kitaplarla karsılastır ona göre çalış ki yanlışlık olmasınben emrah42 arkadasımızın birçok notunu kullandım ( Çooook teşekkürlerimi gönderiyorum ona burdan ) :04:

“Ders Notları” sayfasına dön