Açık lise başarıları

Her Konuda Tartışabilirsiniz
burkishes

Re: Açık lise başarıları

Mesaj gönderen burkishes » 08 Eyl 2008, 00:14

Üzülmemek elde değil.İnsanın çevresinde herkez okumuş,kültürlü,veya biryerlerde eğitimini sürdürürken.Ergenlik çağının verdiği saflıkla hata yaptım ve istemeden açık liseye düştüm.Bundan daha korkunç birşey olamaz.

Sonuçta nemi oluyor şimdi tüm arkadaşlarım uyuyor : ) Hepsi yarın okullarına gidicekler hasret giderecekler.Sonra dersler ağırlaşacak "off be diyecekler" ne güzel bi duyguymuş derslere off demek özledim.Ah neler vermezdimki bu hatamı telafi etmek için neler yapmazdım.Çoğu arkadaşım ,akrabalarım bilmiyorlar henüz tastikname aldığımı.

Şimdi açık lise biticek hayırlısı ile hayata tutunma nedenimde acık lise şu an zaten.Hayat çok zor.Bunu müdür elime tastiknameyi verdiğinde anladım."genel lise hayatınız sona ermiştir" bu söz hala kulaklarımda çınlıyor ve tüylerim diken diken oluyor içten içe bitiyorum adeta.Ben bunları hakkedecek hiç birşey yapmadım hayatta,Sadece tembeldim.Cezası bu kadar ağır olmamalıydı.Neyse sizin cevrenizdede derslerine çalışmayan,tembellik eden hayata toz pembe bakan yakınlarınız varsa okuttun bunu belki birazdaha akılları başlarına gelebilir.

Gözünüzü yorduğum için özür dilerim.

burkishes

Mesaj gönderen burkishes » 08 Eyl 2008, 00:49

Okudum abi seninkide kötüymüş.Bende biraz arkadaş kurbanıyım çok az olsada payı var.Abi zaten liseden tastikname ile gelmişiz.ilk sene sınavlarımıza girdik sadece 5 puan kaçırdım oda ilk sınavımda tecrübesizlikten böyle gidersem.bu acik lise 1.5 seneye de biter öss ye girerim hemen ama işte nasıl bir sistemse bana 4 yıl okumak zorundasın senin lisen sayılmaz diyor.istersen hepsinde tam kredi al yinede bitiremezsin diyor böyle saçma işmi olur ya lanet olsun.

burkishes

Mesaj gönderen burkishes » 08 Eyl 2008, 10:25

Ya birde toplam dönem:6 aöl dönemi:2 bu ne oluyor?

Ve ben şu anda ts yim alanımı tm olarak değiştirirsem.ts deki alan kredim silinirmi? yani bir daha ts ye dönsem alan kredim 0 danmı başlar?

Kullanıcı avatarı
Yasemin
Doktor

Mesaj gönderen Yasemin » 07 Eki 2008, 12:40

2 yıl sonra yazıcam :P
Take me to the deep oceans!

Yalnız_Gezenler

Mesaj gönderen Yalnız_Gezenler » 16 Oca 2009, 09:11

Evet bi farklılıkta benden olsun.Ben Anadolu lisesi fen bölümün de okuyorken tasdikname mi alıp açık liseye geçtim.Ders lerin kötü olmasın dan değil.Bilhakis Ortalamam 4,40 larda bişey di.Ama işte ben 3 yıllık okurken sınıfta kaldım 4 yıllık siteme dahil olmuş oldum.Ondan sonra bi hırs yapıp iyi bir ortalama yakaladım.Ama sonraları arkadaşlarım benden önce kahrolası okuldan mezun olup gitti.Şuan 19 yaşındayım ve sınıfımda 16 yaş ortalaması vardı.Bu yaşta birisi artık biraz özgürlük istiyor.Lise bu konuda oldukça sıkmıştı beni ve ayrıldım.Pazartesiye kaydımı yaptırıcam işte AöL ye.Arkadaşlar yok ben kitap bulamadım yok elimde kaynak yok diyen olursa elimde ki tüm dökümanları paylaşabilirim.Ders cd ler vs bunlar da dahil.Yeter ki şu işin ucunu bırakmayın.Bakın yalnızlık kötü birşey evet bu yüzden dersin yanında mutlaka vaktinizi geçireceğiniz işleriniz,uğraşlarınız olsun.Oturup çalışın.Var mı bir engeliniz.İstediğiniz saati kendinize ayırabilir o saatte çalışabilirsiniz.Salmayın kendinizi.Tamam ders görmüyorsunuz ama sizde 2 saat fazla çalışır o konuyu kapatırsınız.Açık lise kavra mı toplumda öle bi hal almış ki adama açık lisedeyim dediğimde gülüyo bana bitmez orası ya diye dalga geçio.Hele ki anadolu dan geldiğimi duyanlar arkadaşım sen gerizekalımısın diyenler var.Normal liseden tek farkınız bireysel çalışma statüsünü seçmiş olmanızdır.Artık internet denen birşey var.Girin en basitinden bazı ders konularının videolarını izleyin.Kendinizi de yıpratmayın şimdi lisede olcam diye falan.Hadi Allah Hepimizin yardımcısı olsun.Ne adamlar gördüm fen liselerini bitirmiş ama henüz oturup evde ders çalışan.

ultra
Doktor

Mesaj gönderen ultra » 16 Oca 2009, 10:48

Haklısın kardeşim hemde çok...

Kullanıcı avatarı
saLLy
Uzman Doktor

Mesaj gönderen saLLy » 17 Oca 2009, 18:41

ewett qERcektn çok haKlLsnn..umaRm hepmz basarıya uLasıRz
߀$İKTA$

Kullanıcı avatarı
SedaCık

Mesaj gönderen SedaCık » 25 Oca 2009, 17:53

arkadasLar Bnim Bi aBim SayıLcak yaKınım waRdıı .. Ben daha biLmiodum ama aÇık Liseyi bitiRp Ünw'ye yazıLmış Şimdi antaLya'da aSteqmen .. Wee Bnce Bu Büyüq Bi BaşaRıı :wink:
Sna oLan nefRetim .. en az Sewqim Kadar DeRinn we yüCediR !..

Kullanıcı avatarı
kubraDT
Çırak

Mesaj gönderen kubraDT » 25 Oca 2009, 18:08

arkadaslar toplam kredim 144 bn bu dönem 41 kredi aldım sizce bu sene mi bitecek yhani öss ye girebilir miiim bu sene mezun olup:s
...HaYaT...

Kullanıcı avatarı
laden
Uzman

Mesaj gönderen laden » 26 Oca 2009, 21:12

hadi arkadaslar biraz gayret.bence ne olursa olsun hep umutlu ve dirençli olmak gerekir.büyük insanların idealleri,sıradan insanların hevesleri vardır.taylorun dedigi gibi:bizi hayattan şikayete yönelten şey,karşılaştıgımız zorlukların büyüklügü degil,mücadele gücümüzün azlıgıdır.
dügümlenirken uzun yolların ufukta ucu, bugünde gelmedi hasretle beklenen yolcu!...NFK

rıfat

Mesaj gönderen rıfat » 26 Oca 2009, 22:40

1.si hata 2.si eş..lik olur (kusura bakmayın)arkadaşlar hatamızı kabullenıp burdaysak bişeyler yapmaya çalısıyosak gercekten üzgün ve hatamızın farkındayız.ve en kotusunude yapsak bişey yapmayıp durmaktan iyidir belkı uzun zamnlar gerktiricek ama sonuca vara biliriz .sevgilerımle

Kullanıcı avatarı
meloş
Doktor

Mesaj gönderen meloş » 27 Oca 2009, 00:26

merhaba arkadaşlar

bende 3 yıllık sistemde okuyorum...bu sene ilk sınavıma girdim.daha önceden 2004 dede kayıt yaptırmıştım ama sınava girmemiştim uzak diye..bu sefer girdim

sayısalım kötü ama sevdiğim derslerden geçeceğimi umuyorum..

26 yaşında bir kızım var..

ee ben napıyım yaşlandımmı :D

Kullanıcı avatarı
havva41
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen havva41 » 27 Oca 2009, 00:41

benimde iki arkadaşım var açıköğretimden lise yi bitirip üniversite okuyan biri ilahiyet okuyor diğeri 4 yıllık öğretmenlik evet benimde hayallerim var üniversiteye girerim inş bende :)

Kullanıcı avatarı
jingle

Mesaj gönderen jingle » 27 Oca 2009, 19:52

arkadaşlar ben 3 yılık okuyorum çok az kredim vardı ve bu kredimi fazlasıyla bu sınavda verdiğimi düşüüyorum. :D bu yıl öss ye girecem. benim bir arkadaşım var açıklıse mezunu şuan sakarya üniversitesinde edebiyat öğretmenliği okuyor. hepinize başarılar diliyorum okul hayatınızda :D :D

uLus
Çırak

Mesaj gönderen uLus » 28 Oca 2009, 20:25

Arkadaşlar Moralınızı Bozmayın Ben 2 yıl Once bıtırdıgım Acık Lıse'den Sonra 1 yıl hazırlanarak Trakya Unıversıtesı'nde 4 yıllık Bir Bölüm Kazandım Ve Okuyorum.. Hatta Tekrar OSS'ye girip bölüm yukseltmeyı bıle dusunuyorum... Moral Bozmayın Sabır edın ve elinizden geldıgı kadar Çalışın...
Düşünmek ve söylemek kolay, fakat yaşamak, hele başarı ile sonuçlandırmak çok zordur.

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön