Nasıl Ders Çalışmalıyım ?

Kitaplar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
YunusEmre53
Yardımcı Asistan

Nasıl Ders Çalışmalıyım ?

Mesaj gönderen YunusEmre53 » 27 Kas 2014, 17:58

kötü bir soru ama sormak zorundayım :D ders nasıl çalışacağımı hiç bilmiyorum bu konuda yardımcı olacak varmı birde günde kaç saat ders çalışmalıyım lise 1 ?

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Re: Nasıl Ders Çalışmalıyım ?

Mesaj gönderen Dersatatürk » 27 Kas 2014, 19:46

En büyük yalnış kaç saat çalışmalıyım . Elinden geldiğince çalışmalısın 12 , 13 dersten giriyoruz koskoca 3,4 ayda işlenen konularının sınavlarını 1 günde oluyoruz .
Sözel dersleri notlarını kendi anlıcağım şekilde yazıyorum sonra o yazdığım notları okuyorum üstüne çıkmıs soruların testlerini çözüyorum . Sayısal derslerde ise internette video bulup anlamaya çalışıyorum onların notlarını alıp problem çözüyorum . Son sayısal olarak matematik 2 kaldı mesela sayısaldan onuda önümüzdeki dönem secicem . İstersen benim yaptığım gibi çalış en düşük aldığım kredi 22'di.
Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir. #Deizm

Resim

Okulun vereceği ilim ve irfan sayesindedir ki Türk Milleti, Türk Sanatı, Ekonomisi, Türk Şiir ve Edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

YunusEmre53
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen YunusEmre53 » 27 Kas 2014, 21:26

birde şimdi ilk sınavlar 1.dönem kitaplarından olucak dimi 2015'de ki diğer 2 sınavda 2.dönem kitaplarınımı kapsayacak.

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Dersatatürk » 28 Kas 2014, 21:20

Sen şimdi ne seçtiysen gidip o kitapları alıcaksın . Biyoloji 1 ise Biyoloji 1 kitabını alıcaksın . İkinci dönem Biyoloji 2 seçersen biyoloji 2 kitabını alıcan . Okudğun her dönem kitabın degişicek .
Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir. #Deizm

Resim

Okulun vereceği ilim ve irfan sayesindedir ki Türk Milleti, Türk Sanatı, Ekonomisi, Türk Şiir ve Edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

RecCcer 37
Uzman

Mesaj gönderen RecCcer 37 » 28 Kas 2014, 21:46

Bu forumda ders notların paylaşan arkadaşlarımız var.Onlarada göz at istersen :D
MEZUN 29 HAZİRAN 2015

Kullanıcı avatarı
atesates
Uzman

Mesaj gönderen atesates » 01 Ara 2014, 15:03

bende bu sene ilk defa açıktan devam ediyorum sitedeki arkadaşlar sağolsunlar hangi notları istediysem verdiler hepsini indirdim onlardan çalışıp geçmiş testlerden çözüyorum ve cok kalıcı oluyor sende öyle yapabilirsin evdeki kitapların daha yüzüne bakmadım bütün notlarımı burdan aldım diyebilirim ama 1 hafta kala kitaptanda çalışcam eksiklerimi tamamlıycam emin ol geçmiş testleri çözerken cok akılda kalıcı oluyor ama önce notlara çalış sonra testleri cevaplarına bakarak çöz sonra cevapları bi kenara at kendin çöz zamanla doğru oranın artıyor:))
Kalan 246 kredi 4 zorunlu ders :roll:

YunusEmre53
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen YunusEmre53 » 03 Ara 2014, 19:38

atesates yazdı:bende bu sene ilk defa açıktan devam ediyorum sitedeki arkadaşlar sağolsunlar hangi notları istediysem verdiler hepsini indirdim onlardan çalışıp geçmiş testlerden çözüyorum ve cok kalıcı oluyor sende öyle yapabilirsin evdeki kitapların daha yüzüne bakmadım bütün notlarımı burdan aldım diyebilirim ama 1 hafta kala kitaptanda çalışcam eksiklerimi tamamlıycam emin ol geçmiş testleri çözerken cok akılda kalıcı oluyor ama önce notlara çalış sonra testleri cevaplarına bakarak çöz sonra cevapları bi kenara at kendin çöz zamanla doğru oranın artıyor:))
Almış olduğun ders notlarını banada verebilirmisin ?

Kullanıcı avatarı
atesates
Uzman

Mesaj gönderen atesates » 09 Ara 2014, 10:44

YunusEmre53 yazdı:
atesates yazdı:bende bu sene ilk defa açıktan devam ediyorum sitedeki arkadaşlar sağolsunlar hangi notları istediysem verdiler hepsini indirdim onlardan çalışıp geçmiş testlerden çözüyorum ve cok kalıcı oluyor sende öyle yapabilirsin evdeki kitapların daha yüzüne bakmadım bütün notlarımı burdan aldım diyebilirim ama 1 hafta kala kitaptanda çalışcam eksiklerimi tamamlıycam emin ol geçmiş testleri çözerken cok akılda kalıcı oluyor ama önce notlara çalış sonra testleri cevaplarına bakarak çöz sonra cevapları bi kenara at kendin çöz zamanla doğru oranın artıyor:))
Almış olduğun ders notlarını banada verebilirmisin ?
bütün hepsi pano anasayfada var hepsini rahatlıkla bulup indirebilirsin fakat kitaplarınlada karsılastır bazı konular değişmiş olabiliyor...
Kalan 246 kredi 4 zorunlu ders :roll:

yusuf34

Mesaj gönderen yusuf34 » 09 Ara 2014, 19:09

sa arkadaşlar ocak 3, 4 açıköğretim sınavına gircem çıkmış sorulara hangi döneme çalışmam gerek bilgisi olan varmı

YunusEmre53
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen YunusEmre53 » 09 Ara 2014, 20:29

yusuf34 yazdı:sa arkadaşlar ocak 3, 4 açıköğretim sınavına gircem çıkmış sorulara hangi döneme çalışmam gerek bilgisi olan varmı
1. Dönem kitapları gerekli.

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 09 Ara 2014, 23:48

yusuf34 yazdı:sa arkadaşlar ocak 3, 4 açıköğretim sınavına gircem çıkmış sorulara hangi döneme çalışmam gerek bilgisi olan varmı
şuan kaçıncı dönemdesin???

“Kitaplar” sayfasına dön