liseden mezunum ygs sınava girecem

Askerlik Tecili ve İşlemleri Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
kobra1

liseden mezunum ygs sınava girecem

Mesaj gönderen kobra1 » 15 Ara 2014, 15:58

liseden mezunum ama ygs sınavına girecem askerliğin aralıkğın sonuna kadar tecilli ne yapmam gerekiyor ? :08:

Kullanıcı avatarı
Cartenza
Uzman Doktor

Re: liseden mezunum ygs sınava girecem

Mesaj gönderen Cartenza » 15 Ara 2014, 16:02

dostum bana kalırsa bununla ilgili umarım forumda bilen biri vardır ama benden söylemesi açık lise bürolarından birine girip oradan yardım ve bilgi alman daha sağlıklı olabilir sonuçta resmi bir işlem olduğundan :ok:
Sonuna kadar savaşmaya hazırım ve elimden geleni yapıcam !

tayfun29
Uzman Doktor

Mesaj gönderen tayfun29 » 15 Ara 2014, 16:32

Cartenza yazdı:dostum bana kalırsa bununla ilgili umarım forumda bilen biri vardır ama benden söylemesi açık lise bürolarından birine girip oradan yardım ve bilgi alman daha sağlıklı olabilir sonuçta resmi bir işlem olduğundan :ok:
Aol sitesinde askerlik tecil belgeleri var ordan uygun olanı indirip askerlik şubesine götürüceksin.
Etrafında ki kurt görünümlü kuzulara değil kuzu görünümlü kurtlara dikkat et

Ahmett12
Acemi

Mesaj gönderen Ahmett12 » 16 Ara 2014, 07:33

Bende aynı durumdayım. Aralığın sonunda tecilim bitiyor. Açık liseden ağustos ayında mezun olup geçen gün diplomamı aldım. Şimdi bu lise diplomasıyla tekrardan askerliğimi tecil ederler mi? 22 yaşındayım.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 16 Ara 2014, 11:38

kobra1 yazdı:liseden mezunum ama ygs sınavına girecem askerliğin aralıkğın sonuna kadar tecilli ne yapmam gerekiyor ? :08:
Diplomanı alıp askerlik şubesine gidersen 3 yıl lise mezunu statüsünde askerliğini tecil edebilirsin...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

“Askerlik Tecili” sayfasına dön