YGS de emanet dolabı ve tuvalet izni var mı?

Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT) Hakkında Herşey
Kara_Kedi
Yardımcı Uzman

YGS de emanet dolabı ve tuvalet izni var mı?

Mesaj gönderen Kara_Kedi » 07 Oca 2015, 01:01

Ben bu yıl ilk defa YGS ye giriyorum.Yaşım 27 zaten.Şuan açık lise devam ediyor.
Haberlerde okudum böyle bir şey varmış.Yani emanet dolabı ve tuvalet izni verilecekmiş.
(Google a " YGS emanet dolabı " yazın çıkıyor zaten haberler)

Bu doğru mu peki?Yanımızda cüzdan anahtar gibi bir şeyler götürebiliyor muyuz?

Ayrıca biz bu sınavlara nerede gireceğiz?Yani lise ortaokul gibi okullarda girebiliyor muyuz açık lise gibi?Eğer böyle ise zaten yanımda bir şey götürmem.
Eğer üniversite kampüsünde giriliyorsa benim evim ile kampüs çok uzak taksi ile gitmem lazım.Yani yanıma cüzdan almam gerekecek

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Re: YGS de emanet dolabı ve tuvalet izni var mı?

Mesaj gönderen Dersatatürk » 07 Oca 2015, 16:57

Emanet dolabı diye bir şey yok . YGS ye toka dahi sokamazsın hiçbir metal eşya yok sadece nüfus cüzdanın ehliyetin ve ya pasaportun ve sınav giriş belgen ile gideceksin . Toka , telefon , cüzdan , takı , vb şeyler yok . Üstünde metal olmayacak . Uzak diyorsan ve bunlar üstümde olmalı diyorsan bir arkadaşın ailen veya yakının yanında gelmeli .
Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir. #Deizm

Resim

Okulun vereceği ilim ve irfan sayesindedir ki Türk Milleti, Türk Sanatı, Ekonomisi, Türk Şiir ve Edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Kara_Kedi
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen Kara_Kedi » 07 Oca 2015, 23:24

Dersatatürk yazdı:Emanet dolabı diye bir şey yok . YGS ye toka dahi sokamazsın hiçbir metal eşya yok sadece nüfus cüzdanın ehliyetin ve ya pasaportun ve sınav giriş belgen ile gideceksin . Toka , telefon , cüzdan , takı , vb şeyler yok . Üstünde metal olmayacak . Uzak diyorsan ve bunlar üstümde olmalı diyorsan bir arkadaşın ailen veya yakının yanında gelmeli .
Peki bir şey aklıma takıldı.Üzerinde metal eşya olmayacak demişsin.
Farz edelim montumda metal eşya var o zaman ne olacak ?Mesela metal fermuar metal çekme başlığı gibi.

Pantolon kemerlerini de alıyorlar mı ?Ona göre eşofman altı ile gitmeyi düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
Berber
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Berber » 07 Oca 2015, 23:38

Kara_Kedi yazdı:
Dersatatürk yazdı:Emanet dolabı diye bir şey yok . YGS ye toka dahi sokamazsın hiçbir metal eşya yok sadece nüfus cüzdanın ehliyetin ve ya pasaportun ve sınav giriş belgen ile gideceksin . Toka , telefon , cüzdan , takı , vb şeyler yok . Üstünde metal olmayacak . Uzak diyorsan ve bunlar üstümde olmalı diyorsan bir arkadaşın ailen veya yakının yanında gelmeli .
Farz edelim montumda metal eşya var o zaman ne olacak ?Mesela metal fermuar metal çekme başlığı gibi.

Pantolon kemerlerini de alıyorlar mı ?Ona göre eşofman altı ile gitmeyi düşünüyorum.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
şortla git şortla şortla gidene kurşun kalem bir de 3 tane şeker hediye veriyorlar açacak da dahil silgi de veriyorlar.

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Dersatatürk » 07 Oca 2015, 23:48

Kara_Kedi yazdı:

Dediğim gibi üzerinde metal olmayacak ben eşofmanla gitmenizi tavsiye ederim bende öyle yapacağım .Tuvalet izni diye bir şey yok bunu'da sizde duyuyorum hangi sınavda tuvalet izni oldu ki . Geçen yıl bir haber okumuştum tuvalet izni vermedikleri için erkek bir öğrenci sınavda şişeye yapmış trajikomik . :)
Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir. #Deizm

Resim

Okulun vereceği ilim ve irfan sayesindedir ki Türk Milleti, Türk Sanatı, Ekonomisi, Türk Şiir ve Edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 08 Oca 2015, 00:16

Dersatatürk yazdı: Dediğim gibi üzerinde metal olmayacak ben eşofmanla gitmenizi tavsiye ederim bende öyle yapacağım .Tuvalet izni diye bir şey yok bunu'da sizde duyuyorum hangi sınavda tuvalet izni oldu ki . Geçen yıl bir haber okumuştum tuvalet izni vermedikleri için erkek bir öğrenci sınavda şişeye yapmış trajikomik . :)
sınavda tuvalet mi? :shock:
şaka gibi ya :o

Kullanıcı avatarı
H1N1
Uzman Doktor

Mesaj gönderen H1N1 » 09 Oca 2015, 15:46

Boşver dolabı tuvaleti felan :D

Sen bot giy at telefonu botun içine hiç bişe olmaz. Tuvalet meseleside var var rahat ol :D
Sonunda hepimiz ölürüz

tayfun29
Uzman Doktor

Mesaj gönderen tayfun29 » 09 Oca 2015, 22:24

H1N1 yazdı:Boşver dolabı tuvaleti felan :D

Sen bot giy at telefonu botun içine hiç bişe olmaz. Tuvalet meseleside var var rahat ol :D
Neden milleti kötü davranışlara sürüklüyorsunuz acaba ? Birinin o botun içinde telefonu görüp şikayet ettiğini düşünün 1 senesi değil 2 senesi yanacak bildiğim kadarıyla kopyadan vb. şeylerden yakalanan kişiler 2 sene başvuru yapamıyor.3 Saat kullanmasın yani ne olur ? riske atmaya gerek varmı.
Etrafında ki kurt görünümlü kuzulara değil kuzu görünümlü kurtlara dikkat et

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 09 Oca 2015, 22:29

Sakın ola, verecek bir yakını yoksa veya emanetçi bulamam endişesi olanlar cep telefonlarını yanında götürmesin. Hiçbir şekilde saklayıp da yanınızda sokamazsınız. ÖSYM sınavları öyle ki, cebinizde bozuk para, burnunuzda piercing ile bile giremiyorsunuz, gerisini siz düşünün. Kazara yanınızda telefon veya başka elektronik bir alet bulurlarsa yakarlar geleceğinizi.

Ayrıca, kimliğinizdeki resminiz eski ise ve yüzünüzü kimliğinizdeki fotoğrafla eşleştiremezlerse sınava almayabilirler. Hepinize önerim bu durumda olan varsa kimliklerini yeniletsinler...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 10 Oca 2015, 12:54

emrahk yazdı:Sakın ola, verecek bir yakını yoksa veya emanetçi bulamam endişesi olanlar cep telefonlarını yanında götürmesin. Hiçbir şekilde saklayıp da yanınızda sokamazsınız. ÖSYM sınavları öyle ki, cebinizde bozuk para, burnunuzda piercing ile bile giremiyorsunuz, gerisini siz düşünün. Kazara yanınızda telefon veya başka elektronik bir alet bulurlarsa yakarlar geleceğinizi.

Ayrıca, kimliğinizdeki resminiz eski ise ve yüzünüzü kimliğinizdeki fotoğrafla eşleştiremezlerse sınava almayabilirler. Hepinize önerim bu durumda olan varsa kimliklerini yeniletsinler...
ben değiştireceğim kimlik resmimi
bunu riske atamazdım

“Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT)” sayfasına dön