Canınız Sıkıldığında Ne Yaparsınız ?

Herşey serbest...
Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Re: Canınız Sıkıldığında Ne Yaparsınız ?

Mesaj gönderen Jackal4540 » 10 May 2013, 06:12

epidoras yazdı:Nefes kontrolü, ideallere olan odaklanma, ilginin belirli bir noktada toplanarak yoğunlaşmanın sağlanması ve sonucunda ders çalışarak hedeflere olan mesafenin kısaltılması can sıkıntısının ne olduğunu bile unutturuyor.

Can neden sıkılır ki?

İdeliniz mi yok?
Hedefiniz mi yok?
Yoksa hepsi var fakat ortada olmayan sizmisiniz?
Canını sıkmayacak kafana şapkadan başka bir şey takmayacaksın gibi boş ve kuru sözleri bir kenara bırakıp
geleceğinizi düşünün, hedeflerinizi belirleyin. Hedefiniz yok ise hedefiniz olsun, idealiniz olsun.

Hedefi ideali ve amacı olmayan insanlar erken yaşta ölüyor. Bu Dünya da istediğim herşeyi gerçekleştirdim ve doydum dersen
ilk yaşlılık emaresinde ebediyete intikalin kaçınılmaz olur. Her şeyi yaptım gencim ama ölmüyorum diyenlere ise söylenebilecek sözüm
En kötüsü arabanın bile bir kullanım ömrü vardır, bu ömür dolduktan sonra en ufak bir bahane o arabayı hurdaya çıkartır.
Sizlerde kendinizi araba gibi düşünün, iyi kullanırsanız klasik bir araba gibi uzun zaman yaşarsınız, aksi olursada sonuç kaçınılmaz olur zaten.
Kendinize iyi davranın ;)
Gerçekten harika bir şey yazmışsın,Ama bende şöyle bir duygu var hangi konu üzerinde yoğunlaşırsam yoğunlaşayım,Mesela gitar çalmayı çok seviyorum ama aklıma sürekli şu sorular takılıyor gitarın bana ilerleyen yaşlarda faydası olacakmı beni ünlü yapacakmı,Para kazandıracakmı,dost ortamı sağlayacakmı,gibi bir sürü sorular aklıma takılıp duruyor.Bazıları şöyle diyor,sen gitarı para için,ünlü olmak içinmi çalıyorsun öyle yapacaksan hiç uğraşma deyip hevesimi kırıyor.Bana göre gitar çalmak sadece sanat değil adeta bir meslektir kurs açarsın öğrencilere ders verirsin gitar dükkanı açarsın satış yaparsın falan felan sürekli böyle şeyleri düşünmekten işimde başarılı olmakta zorlanıyorum.Buda feci halde canımı sıkıyor.Birde gitarda solo çalarken değil en çok bare basarken zorlanıyorum kafam bozuluyor 1 yıldır çalıyorum hala bare basmaya alışamadım :mrgreen:
Dediğim gibi bir iş üzerine yoğunlaşmaya çalışıyorum başaramazsam hemen pes ediyorum sonra keşke bırakmasaydım diyorum böyle olmasıda fena halde canımı sıkıyor çabuk pes eden birisiyim ne yapmam gerektiğini bilmiyorum hayat bana boş geliyor bütün işler boş geliyor bunaldığımın farkına varıyorum,ve bu can sıkıntısını göğüsümden söküp atmak istiyorum ama bir türlü başarılı olamıyorum :oops:

DeKaN
Uzman Doktor

Mesaj gönderen DeKaN » 10 May 2013, 06:23

Benim canım sıkıldığında canımı sıkmamaya çalışırım. Ve birde içime kapanırım herkes ile denizden karadan havadan iletişimi mi keserim. Tenha bir yere çekilirim ve düşünürüm farklı şeyler düşünürüm.
İsyan etmişim ben, öyle bir zerreyim ki aleme baş kaldırmışım.

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 05 Tem 2013, 03:24

Canım pek sıkılmıyor. Ama alışkanlık edindiğim şeyler var onları yapıyorum sıkıldığım zaman ama onlar kötü şeyler aslında kötü değilde yapmasam daha iyi olur.

Cloudyy
Doktor

Mesaj gönderen Cloudyy » 05 Tem 2013, 03:27

Neymiş o kötü şeyler özelden yaz bakalım nargile mi içiyorsun, sigara mı ne yani ney :mrgreen:
Zorlukların göbeğinde, fırsatlar yatıyor.

Açık Öğretim Lisesi - Sosyal Bilimler
MEZUN

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 05 Tem 2013, 03:38

Cloudyy yazdı:Neymiş o kötü şeyler özelden yaz bakalım nargile mi içiyorsun, sigara mı ne yani ney :mrgreen:
Çok özel söyleyemem. Zaten söylesem çok kızarsın. Sigara olsa iyi.

Kullanıcı avatarı
Hayatmı'OdaNe
Doçent

Mesaj gönderen Hayatmı'OdaNe » 05 Tem 2013, 03:44

hahhay bnde ikiside var kz yksa içkimi içiyn :?:

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 30 Tem 2013, 20:04

Buz dolabını değerlendirmeye alırım. Mesela minicik biberler kullanılmadıysa hala çürümeden ipe dizmek gibi.
Şu yaptığımı annem duysa inanmaz ama yaptım dün gece. :mrgreen:

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 15 Oca 2015, 00:11

Müzik dinlerim ve sanırım müzik dinlerken öleceğim bu gidişle. :shock:

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 15 Oca 2015, 00:14

bende müzik dinlerim özellikle rock müzik
bilmiyorum ama dinleyince beni rahatlatıyor :music:

“Serbest Kürsü” sayfasına dön