Açık lise lütfen yardım edin

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
ismail_12
Acemi

Açık lise lütfen yardım edin

Mesaj gönderen ismail_12 » 07 Şub 2015, 21:58

Merhabalar ben örgün eğitimde Meslek lisesinde lise 1 ve lise 2 okudum ama lise 3 ilk dönem bitimine 1 ay kala tasdikname alarak okuldan ayrıldım sorularım ;

Açık liseye gidersen okuduğum önceki sınıflar kaç kredi verir ?

1997 doğumluyum haziran 2015 de 18 yaşıma gireceğim ek sınavlar olur mu ?

Şuan önümde 2 sınav var bunlar kaç kredi olur toplam ?

Yıl sonu ek sınav veya not yükseltme sınavları olur mu ?

Örgün eğitimde 9. sınıfta 2 tane sorumluluğum var onları verirsem kredi gelir mi ?

Açık lise tam olarak nasıl doğru ders seçimi nasıl olur ?

Ben açık öğretime düz olarak gideceğim bu arada lütfen bunları cevaplar mısınız ? İyi akşamlar

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Re: Açık lise lütfen yardım edin

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 07 Şub 2015, 22:10

merhaba ismail,
valla hepsini yazamam ama buna bak istersen belki bişey bulursun http://www.aciklise.net/Forum/viewtopic ... 289462ef37
ya da başka arkadaşlar cevaplar merak etme sen :gozkırkma:
bu arada aramıza hoşgeldin :11:

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 08 Şub 2015, 01:02

geçtiğin derslerin ders saatleri krediyi verir. kaç gelir tam olarak bilmiyorum ama 160 civarı bişey
ek sınav olur ve olursa girebilirsin; ek sınav bir dönemden hesaplanıyormu bilmiyorum
her dönem 35 alırsan bu iki dönem de 70 alırsın
not yükseltme sınavı yok
evet verirsen o dersleri kredi gelir
ders seçimi işlemi önce zorunlu olanları sseç sonra ek olarak krediyi tamamlamak için seçmeli seçersin
İnşallah doğru anlatmışımdır

tebessümm
Doçent

Mesaj gönderen tebessümm » 08 Şub 2015, 04:12

Meslek Lisesi'ndeki ve düz lisedeki ortak derslerin kredisi gelir bildiğim kadarıyla
Ek Sınavlar ancak 3.dönem bittikten sonra belli olur
35 kredilik ders seçebiliyorsun tam kredi alırsan 70 kredin olur
Kurtarma sınavı giye bir şey yok ek Sınavlar az kredisi kalmış ve 8 dönem üzeri kişiler girebiliyordu bu dönem me olur bilmiyorum
Önce zorunlu yani ortak derslerin seçilmesi bence daha mantıklı
Kredi:193
Dönem:8
<3mezun<3 :tipik:

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 08 Şub 2015, 07:38

Köylü Kızı yazdı:geçtiğin derslerin ders saatleri krediyi verir. kaç gelir tam olarak bilmiyorum ama 160 civarı bişey
ek sınav olur ve olursa girebilirsin; ek sınav bir dönemden hesaplanıyormu bilmiyorum
her dönem 35 alırsan bu iki dönem de 70 alırsın
not yükseltme sınavı yok
evet verirsen o dersleri kredi gelir
ders seçimi işlemi önce zorunlu olanları sseç sonra ek olarak krediyi tamamlamak için seçmeli seçersin
İnşallah doğru anlatmışımdır
ek sınava girebilirsin yazmışım ama galiba giremiyorsun canım, yanlış yazmışım kusura bakma :?

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 09 Şub 2015, 20:33

ismail_12 yazdı:Merhabalar ben örgün eğitimde Meslek lisesinde lise 1 ve lise 2 okudum ama lise 3 ilk dönem bitimine 1 ay kala tasdikname alarak okuldan ayrıldım sorularım ;

Açık liseye gidersen okuduğum önceki sınıflar kaç kredi verir ?

1997 doğumluyum haziran 2015 de 18 yaşıma gireceğim ek sınavlar olur mu ?

Şuan önümde 2 sınav var bunlar kaç kredi olur toplam ?

Yıl sonu ek sınav veya not yükseltme sınavları olur mu ?

Örgün eğitimde 9. sınıfta 2 tane sorumluluğum var onları verirsem kredi gelir mi ?

Açık lise tam olarak nasıl doğru ders seçimi nasıl olur ?

Ben açık öğretime düz olarak gideceğim bu arada lütfen bunları cevaplar mısınız ? İyi akşamlar
-Meslek lisesinden düz açık liseye geçersen 10. ve aldıysan 11. sınıftaki meslek derslerinin notları silinir ve sadece kültür dersi notların kredi olarak sana döner. Kaç kredi gelir diye şuan tahminde bulunmak yanlış olacaktır. Durumun aktif öğrenci olunca öğreneceksin.

-Ağustos 1998 öncesi doğumlu herkes bu sene 3. dönem sınavına girebilir. Dolayısıyla sen de girebileceksin.

-Bu sene önünde Mayıs ve Ağustos sınavları var ve tanesi 35 kredi, toplam 70 kredilik dersten sınava gireceksin.

-Sorunlu derslerini verirsen kredini alırsın.

-Açık lise ders çalışana kolay. Ders seçimlerini mantıklı yaparsan rahat bitirirsin. Kayıt olup aktif öğrenci olunca "zorunlu dersler" listesini göreceksin öğrenci sisteminde. Oradaki dersleri seçip sınavına girip zamanla o listede hiç ders bırakmayınca ve kredin de 192 olunca mezun olacaksın.

Son olarak yeni kayıtlar 13 Şubat'a kadar devam edecek, biraz acele et. Ayrıldığın liseden tasdiknameni al ve aşağıdaki linkteki AÖL Kayıt Kılavuzunu incele ve gerekli belgelerle birlikte Halk eğitim Merkezine git;

http://www.aol.meb.gov.tr/upload/2015/2 ... lavuzu.pdf
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön