Isınma Köşesi

Forumumuzda yer almayan konu ve başlıkları burada oluşturabilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
Cartenza
Uzman Doktor

Re: Isınma Köşesi

Mesaj gönderen Cartenza » 17 Şub 2015, 01:21

Rehber yazdı:
Dersatatürk yazdı:Kimi insanlar at gözlüklerinden bakar dünyaya , o insanlardır ki etrafındaki güzelliği göremez . Çünkü sadece önünü görebilir başka yön bilmez iz bilmez . Tek bir doğrusu vardır yanlışı seçemez . Aslında doğru yanlış olsa bile .
Çok doğru bir saptama o da anlayana :mrgreen:
Ne zaman bir Arap ya da İranlı ile konussam elimde olsa bu ülkede yaşarım diyor ve eşleri kapalı olmasına rağmen dar pantalon tayt vs giyiniyorlar rahat takiliyorlar ayrıca Lübnanlılar bu konuda epey fazla galiba adamlar ellerinde olsa eski İranı geri getirecekler ki bence çok güzel olurdu çünkü eski İranı bilen bilir her kes eşitti kadınlarsa özgür olan oldu komünistler dincilere güvendi devrimin sonunda dinci kesim komünistleri kesti ve alin size şeriatçı İran bakalım belki devrim çıkar

Sonuna kadar savaşmaya hazırım ve elimden geleni yapıcam !

Kullanıcı avatarı
Berber
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Berber » 17 Şub 2015, 01:26

Cartenza yazdı:
Rehber yazdı:
Dersatatürk yazdı:Kimi insanlar at gözlüklerinden bakar dünyaya , o insanlardır ki etrafındaki güzelliği göremez . Çünkü sadece önünü görebilir başka yön bilmez iz bilmez . Tek bir doğrusu vardır yanlışı seçemez . Aslında doğru yanlış olsa bile .
Çok doğru bir saptama o da anlayana :mrgreen:
Ne zaman bir Arap ya da İranlı ile konussam elimde olsa bu ülkede yaşarım diyor ve eşleri kapalı olmasına rağmen dar pantalon tayt vs giyiniyorlar rahat takiliyorlar ayrıca Lübnanlılar bu konuda epey fazla galiba adamlar ellerinde olsa eski İranı geri getirecekler ki bence çok güzel olurdu çünkü eski İranı bilen bilir her kes eşitti kadınlarsa özgür olan oldu komünistler dincilere güvendi devrimin sonunda dinci kesim komünistleri kesti ve alin size şeriatçı İran bakalım belki devrim çıkar
yalan söylediğini düşünüyorum zaten sırf kadınlar soyunsun diye laikliği benimsiyorsunuz hani şeriat kadınların kapanmasını istiyor ya bu sizin işinize gelmediği için laikliği benimsemek doğal
Eğer komünistleri kesmişler ise ohhh iyi etmişler

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Dersatatürk » 17 Şub 2015, 01:45

Cartenza Rehber doğru söylüyor şeriat kadınları kapatıyor . O kapalı kadınlar erkeklerle evleniyor o evlendiği erkekler 3 , 4 kadın alıyor . Böyle bir sapık zihniyeti var şeriatın . Ben adam olduğum için şeriat istemiyorum . Ben kadınımı seviyorum o bana yetiyor . Sapık gibi 3 , 4 kadınla olmuyorum . Kardeşim kapat konuyu git bu ülkeden İranamı , Lübnanamı nereye gidiyorsan git .
Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir. #Deizm

Resim

Okulun vereceği ilim ve irfan sayesindedir ki Türk Milleti, Türk Sanatı, Ekonomisi, Türk Şiir ve Edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
Cartenza
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Cartenza » 17 Şub 2015, 01:53

Ne dusundugun umrumda değil isim bu benim her milletten insani goruyorum hemen hemen ben doğru söylüyorum az kaldı Farsça ogreniyorsun sende duyacaksin merak etme onun dışında agnostik ölse oh iyi olmuş komünist ölse oh iyi olmuş sen müslüman falan ddeğilsin yalan söylediğini düşünüyorum çünkü senin karşındakine saygın yok bir kere seni tanıdıkça anlıyorum gerçekten ne kadar yobaz olduğunu gerçi beni ilgilendirmez zaten seninle fazla muaattab olmam ve şunu unutma oh iyi olmuş dediklerin sayesinde kuruldu o İran Cumhuriyeti hahaha nasıl Cumhuriyetse Atamın güzel Cumhuriyeti gibi işlemiyor neyse zaten Farsça ogreniyorsun az kaldı yakında sende duyacaksin ... Hatta şimdiden pratiklere başla cümle kuruyorsan tanış konuş

Kullanıcı avatarı
Berber
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Berber » 17 Şub 2015, 01:57

Dersatatürk yazdı:Cartenza Rehber doğru söylüyor şeriat kadınları kapatıyor . O kapalı kadınlar erkeklerle evleniyor o evlendiği erkekler 3 , 4 kadın alıyor . Böyle bir sapık zihniyeti var şeriatın . Ben adam olduğum için şeriat istemiyorum . Ben kadınımı seviyorum o bana yetiyor . Sapık gibi 3 , 4 kadınla olmuyorum . Kardeşim kapat konuyu git bu ülkeden İranamı , Lübnanamı nereye gidiyorsan git .
Yavaş yavaş kişiliğime hakaret ediyorsun önce kendi toparla
Gelelim sorununa İslamda en fazla 4 kadınla evlenilebilir.
"Eğer (kendileriyle evlendiğiniz takdir de) yetimlerin haklarına riayet edememekten korkarsanız beğendiğiniz (veya size helâl olan) kadınlardan ikişer, üçer, dörder alın. Haksızlık yapmaktan korkarsanız bir tane alın; yahut da sahip olduğunuz (cariyeler) ile yetinin. Bu, adaletten ayrılmamanız için en uygun olanıdır."(Nisa, 4/3)

İnternetten aldım yapıştırdım ayetleri aklımda tutamadığım için
Yukarı da ki de kanıt

Kullanıcı avatarı
Cartenza
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Cartenza » 17 Şub 2015, 02:00

İsrailli bir çift Facebook’ta İranlılarla arkadaşlık ilişkisine girdi. Bir İranlı şöyle yazıyordu; “2500 yıldır dostluk ilişkisi içinde iki ayrı toplumuz. İsrail’den neden nefret edeyim ki?”

İsrail ile İran arasında yaşanan gerginliğe rağmen, İsrailli bir çift İranlılarla kişisel düzeyde dostluklar edinme amacı ile Facebook’ta bir kampanya başlattı.

Her ikisi de Bezalel Sanat ve Tasarım Akademisi mezunu olan 41 yaşındaki Ronny Edry ile 35 yaşındaki hayat arkadaşı Michal Tamir, ses getirmesi umuduyla başlattıkları eğlenceli “İsrail İran’ı seviyor” adlı girişim çok kısa zamanda sonuç verdi.

Ronny Edry; “Düşünce çok basitti; karşı tarafta benim gibi düşünen kişilere duygularımı ifade etmek. Söylemek istediğim şuydu: Seni başlangıçtan beri seviyorum, seninle savaşmak istemiyorum, çünkü seni tanımıyorum” demekte.

Grafik öğrencileri tarafından özel olarak hazırlanan posterler 8 Mart Perşembe günü Facebook’a verildi. Genellikle sağlıklı görünen laik tipte İsrailli bireylerin fotoğraflarının yer aldığı posterlerde; “İranlılar, bizler hiçbir zaman sizin ülkenizi bombalamayacağız. Sizleri seviyoruz” sloganı dikkat çekmekte.

Ronny Edry’nin ilk posteri yayınlamasından 48 saat geçmeden İranlılardan bu girişiminden dolayı kendisini kutlayan yüzlerce mesaj yağmaya başladı. Bazıları da Facebook’a İsraillileri sevdiklerini ifade eden sözcükler içeren kendi oluşturdukları grafik tasarımları gönderdiler.

“İki ülke arasındaki karşılıklı şeytanlaştırma girişimlerini bir nebze etkisizleştirmek istedim” diyen Edry, evrensel kardeşlik duygularının bu platformda paylaşılmasından mutluluk duyuyor. Postere olumlu yorumlarda bulunan İranlıların çoğunluğu ülke dışında yaşayan, İngilizce bilen ve Tahran siyasetine karşı kişiler. Girişime destek veren İranlılar gerçek isimlerinin yayımlanmaması koşulu ile The Jerusalem Post’a düşüncelerini ifade etmekten kaçınmadılar.

Nima adını kullanan 24 yaşındaki eski Tahranlı; “Bizler de, aynen sizin gençler gibi, farklı inanç sahibi halklara saygı duyduğumuzu, barış istediğimizi söylemek üzere İran halkının sesini duyurmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Şiraz doğumlu Reza ise; “2500 yıldır dostluk ilişkisi içinde iki ayrı toplumuz. İsrail’den neden nefret edeyim ki? Savaştan korkmuyoruz ama, İsrail’deki kardeşlerimizle birbirimizi neden öldürelim ki?” demekte.

Edry de bu posterleri hiçbir siyasi kaygı taşımaksızın, sade bir vatandaş olarak göndermeyi hedeflediğini söylemekte.
Gerçi sen facebook kullanmiyorsun bak İranlı olupta farklı görüşlere açık milyonlarda var ayrıca sen bir eski yazışmalarına bakta hakaretlerini ve sanki bir şey olmamış gibi insanları ona rağmen egoistce unutmuş gibi aldigin tavırları bir oku bazen insan kendini bilmeli ...

Kullanıcı avatarı
Berber
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Berber » 17 Şub 2015, 02:03

Cartenza yazdı:Ne dusundugun umrumda değil isim bu benim her milletten insani goruyorum hemen hemen ben doğru söylüyorum az kaldı Farsça ogreniyorsun sende duyacaksin merak etme onun dışında agnostik ölse oh iyi olmuş komünist ölse oh iyi olmuş sen müslüman falan ddeğilsin yalan söylediğini düşünüyorum çünkü senin karşındakine saygın yok bir kere seni tanıdıkça anlıyorum gerçekten ne kadar yobaz olduğunu gerçi beni ilgilendirmez zaten seninle fazla muaattab olmam ve şunu unutma oh iyi olmuş dediklerin sayesinde kuruldu o İran Cumhuriyeti hahaha nasıl Cumhuriyetse Atamın güzel Cumhuriyeti gibi işlemiyor neyse zaten Farsça ogreniyorsun az kaldı yakında sende duyacaksin ... Hatta şimdiden pratiklere başla cümle kuruyorsan tanış konuş
İlk seninle uygulamaya pratiğe geçeyim :mrgreen: :tipik:
Esm-e şuma çist?

Kullanıcı avatarı
Cartenza
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Cartenza » 17 Şub 2015, 02:06

Rehber yazdı:
Cartenza yazdı:Ne dusundugun umrumda değil isim bu benim her milletten insani goruyorum hemen hemen ben doğru söylüyorum az kaldı Farsça ogreniyorsun sende duyacaksin merak etme onun dışında agnostik ölse oh iyi olmuş komünist ölse oh iyi olmuş sen müslüman falan ddeğilsin yalan söylediğini düşünüyorum çünkü senin karşındakine saygın yok bir kere seni tanıdıkça anlıyorum gerçekten ne kadar yobaz olduğunu gerçi beni ilgilendirmez zaten seninle fazla muaattab olmam ve şunu unutma oh iyi olmuş dediklerin sayesinde kuruldu o İran Cumhuriyeti hahaha nasıl Cumhuriyetse Atamın güzel Cumhuriyeti gibi işlemiyor neyse zaten Farsça ogreniyorsun az kaldı yakında sende duyacaksin ... Hatta şimdiden pratiklere başla cümle kuruyorsan tanış konuş
İlk seninle uygulamaya pratiğe geçeyim :mrgreen: :tipik:
Esm-e şuma çist?
Ben farsça bilmem İngilizce konuşmayı öğren konusuruz

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Dersatatürk » 17 Şub 2015, 02:09

Rehber yazdı:
Dersatatürk yazdı:Cartenza Rehber doğru söylüyor şeriat kadınları kapatıyor . O kapalı kadınlar erkeklerle evleniyor o evlendiği erkekler 3 , 4 kadın alıyor . Böyle bir sapık zihniyeti var şeriatın . Ben adam olduğum için şeriat istemiyorum . Ben kadınımı seviyorum o bana yetiyor . Sapık gibi 3 , 4 kadınla olmuyorum . Kardeşim kapat konuyu git bu ülkeden İranamı , Lübnanamı nereye gidiyorsan git .
Yavaş yavaş kişiliğime hakaret ediyorsun önce kendi toparla
Gelelim sorununa İslamda en fazla 4 kadınla evlenilebilir.
"Eğer (kendileriyle evlendiğiniz takdir de) yetimlerin haklarına riayet edememekten korkarsanız beğendiğiniz (veya size helâl olan) kadınlardan ikişer, üçer, dörder alın. Haksızlık yapmaktan korkarsanız bir tane alın; yahut da sahip olduğunuz (cariyeler) ile yetinin. Bu, adaletten ayrılmamanız için en uygun olanıdır."(Nisa, 4/3)

İnternetten aldım yapıştırdım ayetleri aklımda tutamadığım için
Yukarı da ki de kanıt

Sen ateiste agnostike ohhh iyi olmuş derken iyi şimdi bunları söyleyince kimliğime hakaret mi ediyorsun oluyor . Demagoji yapma . Bre cahil günümüzde yetim olup'da sokakta kalan mi var ? Yetim kalanlar içinde yetimhane var yardım kuruluşları var bu ülkede. Şu cumhuriyeti devirip kendi ideolojinizi getirseniz o yetimhaneler kapanır erkek kız fark etmez evlendirirsiniz siz kendinden kim bilir kaç yaşça büyük sapıklarla . Müslümanım diyerek geçiniyorsunuz ama müslümanlığın felsefesini gram anlamamışsınız siz !

Resim

Okulun vereceği ilim ve irfan sayesindedir ki Türk Milleti, Türk Sanatı, Ekonomisi, Türk Şiir ve Edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
Berber
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Berber » 17 Şub 2015, 02:13

Yazdıklarımı bir daha okuyayım bir ben farklı bir şey mi yazdım acaba ?

Kullanıcı avatarı
Berber
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Berber » 17 Şub 2015, 02:22

Rehber yazdı:Yazdıklarımı bir daha okuyayım bir ben farklı bir şey mi yazdım acaba ?
Yok gayet güzel ve net bir şekilde yazmışım bu yazdıklarımdan dolayı bana yobaz diyen arkadaşlara ayrıca teşekkür ediyorum var olsun deyin sizin attığınız çamurlarla hayatta ki engelleri tuğla yapıp yeni bir bina inşa ediyorum.
Herkese iyi geceler.... :mrgreen:

Kullanıcı avatarı
Cartenza
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Cartenza » 17 Şub 2015, 02:23

Rehber yazdı:Yazdıklarımı bir daha okuyayım bir ben farklı bir şey mi yazdım acaba ?
Sürekli kaciyorsun ve konuyu dağıtıp tekrar kendince topluyorsun seninle tartismayacagim senin hayallerin ...

Kullanıcı avatarı
Berber
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Berber » 17 Şub 2015, 02:28

Cartenza yazdı:
Sürekli kaciyorsun ve konuyu dağıtıp tekrar kendince topluyorsun seninle tartismayacagim senin hayallerin ...
Ben cahillerden kaçıyorum çünkü onları hiç bir zaman yenemiyorum.

Kullanıcı avatarı
Cartenza
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Cartenza » 17 Şub 2015, 03:01

Rehber yazdı:
Cartenza yazdı:
Ben cahillerden kaçıyorum çünkü onları hiç bir zaman yenemiyorum.
Ooooooooooooooo laf soktu alkislayalim sen kendinden kaçıyor olma da ... Önce soruları cevapla bak biz her şeye yetişmeye çalışıyoruz sen hala taşlanan masum kadının medyanın bir oyunu olup olmadigini 18'inden küçüklerin bile idam edildiğinin medyanın bir oyunu olup olmadığının cevabını ver yoksa bir cevabın seviyesiz biri ile bir daha girecek bir tartışmam olmayacak kimseye de tavsiye etmicem...

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Dersatatürk » 17 Şub 2015, 13:03

Sen cahillerden kaçmıyorsun . İnsanları anlamamakta gayret gösteriyorsun , insanları dinlerine , ırklarına göre ayırıyorsun . Anlamak istediğini anlayıp anlamak istemediğine cahil diyorsun , batılı , gavur , cahil diyerek yargılıyorsun .
Ateist ve agnostik olmanın yasak olmaması gerektiğini savunuyorum ohh iyi olmuş diyorsun .
İran'a gitmek hayalim diyorsun umarım hayallerine kavuşursun diyorum .

Bak aramızdaki fark bu ben insanın hür olması yanındayım her insan istediğini ve inandığını yaşamalı . Müslümanlık bu çünkü . Ayrıca Kur'an bu , insanlara yasak değil doğruyu ve özgürlüğü bahşetmiş , hoşgörüyü bahşetmiş . Ne yazık ki sen ve senin gibi düşünenler yüzünden o sevmediğiniz Batılılar bize düşman . Az önce bahsettiğim gibi anlamayıp yargıladığın için bu böyle . İnsanı insan olarak gör , Kürt , Türk , Batılı , Doğulu , Müslüman , Hristiyan , Yahudi olduğu için değil tüm dinlerde iyi ve kötü var . İlk bakışta kötüyü değil iyiyi ara .

Ben yine yazdım ama sen içlerinden beğenmediğini ayıklar yine muhalefet yaparsın . Gece geldiğimde bakarım provam var , akşama iş var . İyi günler .

Resim

Mustafa Kemal ATATÜRK

Kilitli

“Yeni Forum Konuları Oluşturun” sayfasına dön