Tercihler Puan Kırarmı..?

YKS ( TYT, AYT, YDT ) Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Tercihler Puan Kırarmı..?

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 21 Mar 2015, 01:33

Arkadaşlar şimdi ben bu yıl aöfden tercih yaparsam ve seneye ygsye girersem puan kırarlarmı?
ama tercih yapıp yerleşecem sonra ygsye girecem o gireceğim ygsden kırılırmı?
kafam karıştı, ne kadar kırarlar, bu yıl tercih yapmasammı acaba bilemedim yav?
bilen varsa yanıtlasın lütfeeen.. :12:

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Re: Tercihler Puan Kırarmı..?

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 21 Mar 2015, 02:11

Arkadaşlar bilen varmı ya
googlede aradım hiç bişey bulamadım bazıları puanın yarısı gider bazıları 20 puan kırılır diyor anlamadım,
eğer kırılırsa ben bu yıl aöfye yerleşemem yaa :23:

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 21 Mar 2015, 12:47

Hatice, bak bu aklımdan çıkmış. AÖF'de de bölümler kontenjanlı olduğu için bu sene yerleşirsen seneye tekrar üniversite sınavına girince OBP puanın yarıya düşürülür. Bu planlarını alt üst edebilir ama böyle maalesef...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 21 Mar 2015, 13:36

emrahk yazdı:Hatice, bak bu aklımdan çıkmış. AÖF'de de bölümler kontenjanlı olduğu için bu sene yerleşirsen seneye tekrar üniversite sınavına girince OBP puanın yarıya düşürülür. Bu planlarını alt üst edebilir ama böyle maalesef...
Emrah abi, ben yerleşemeyecek miyim bu yıl???

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 21 Mar 2015, 14:30

Istersen AÖF'ye yerleşirsin bu yıl tabi ki. Ancak, seneye yine sınava gireyim örgün ilahiyat kazanayım dersen liseden gelecek Ortaöğretim Başarı Puanın yarı yarıya düşürülür. Çünkü; kontenjanlı bir bölüme yerleşince önündeki iki yıl üniversite sınavına girişte OBP puanı kırılıyor...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 21 Mar 2015, 15:33

Yok yerleşmeyecem, vazgeçtim, bide ben bu yıl Sayısal derslere hazırlanıyorum yani İlahiyat okumayacam. AÖFden ilahiyatı okurum diye düşünmüştüm ama puan kırıyorlarmış, diploma notum 70.83, OBPsi ise 42 küsürlü bişey, bunun yarısı giderse bayağı fark olacak... ne yapalım yerleşmeyecem ve seneye çok iyi hazırlanacm İnşallah..
İlgilendiğin için sağol emrah abi.. :gul: teşekkür ederim..

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 22 Mar 2015, 00:34

Sen bilirsin Hatice. Seneye istediğin bölümü kazanırsan, sınavsız ikinci üniversite kapsamında yine İlahiyat veya başka bir AÖF bölümü okuyabilirsin...

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 22 Mar 2015, 00:45

emrahk yazdı:Sen bilirsin Hatice. Seneye istediğin bölümü kazanırsan, sınavsız ikinci üniversite kapsamında yine İlahiyat veya başka bir AÖF bölümü okuyabilirsin...
İşte bugün benim duyduğum en güzel şeydi, teşekkür ederim :gozkırkma:
İnşallah istediğim bölümü kazanırım sonra da AÖFden İlahiyat okuyacam :26:

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 22 Mar 2015, 00:49

Ben sana inanıyorum, kazanacaksın. Şimdiden çalışmalara başlarsan yaparsın sen...

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 22 Mar 2015, 19:01

emrahk yazdı:Ben sana inanıyorum, kazanacaksın. Şimdiden çalışmalara başlarsan yaparsın sen...
Bana inanıp, güvendiğiniz için teşekkür ederim, çalışmaya başladım şimdilik iyi gidiyor, bakalım İnşallah olur bu sefer

“YKS ( TYT, AYT, YDT )” sayfasına dön