Halk eğitim merkezi değişimi

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
ismail_12
Acemi

Halk eğitim merkezi değişimi

Mesaj gönderen ismail_12 » 23 Mar 2015, 17:21

Halk eğitim merkezi'ni Bimere şikayet ettim. Bursanın inegöl ilçesinde oturuyorum. Kaydımı başka bir ilçedeki Halk eğitim merkezine aldırabilir miyim.

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Re: Halk eğitim merkezi değişimi

Mesaj gönderen foundreform » 23 Mar 2015, 18:03

ismail_12 yazdı:Halk eğitim merkezi'ni Bimere şikayet ettim. Bursanın inegöl ilçesinde oturuyorum. Kaydımı başka bir ilçedeki Halk eğitim merkezine aldırabilir miyim.
Halk eğitim merkezine kayıt diye bir şey yok ki senin kaydın açık öğretim lisesinde.Halk eğitim merkezleri kayıt yenileme işlemi yapar seçtiğin ders listesindeki kitapları verir ve öğrencilik işlemlerin ile ilgili belgeleri verir.Yakınında başka halk eğitim merkezi varsa işlemlerini oradan yaptırabilirsin.
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
TOPLAM KREDİ : 204 / MEZUN
MEZUNİYET TARİHİ : 10/08/2015

ismail_12
Acemi

Mesaj gönderen ismail_12 » 23 Mar 2015, 18:27

foundreform yazdı:
ismail_12 yazdı:Halk eğitim merkezi'ni Bimere şikayet ettim. Bursanın inegöl ilçesinde oturuyorum. Kaydımı başka bir ilçedeki Halk eğitim merkezine aldırabilir miyim.
Halk eğitim merkezine kayıt diye bir şey yok ki senin kaydın açık öğretim lisesinde.Halk eğitim merkezleri kayıt yenileme işlemi yapar seçtiğin ders listesindeki kitapları verir ve öğrencilik işlemlerin ile ilgili belgeleri verir.Yakınında başka halk eğitim merkezi varsa işlemlerini oradan yaptırabilirsin.
işte bu halk eğitimden ayrılıp başkasına geçebilirmiyim

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Mesaj gönderen foundreform » 23 Mar 2015, 19:14

ismail_12 yazdı:
foundreform yazdı:
işte bu halk eğitimden ayrılıp başkasına geçebilirmiyim
Geçebilirsin,örneğin sen başka şehirde kayıt yenileme işlemini yaptırmak istediğin zaman,kaydın neredeyse orada yaptır mı diyecekler? Tabiki böyle bir şey demeden kayıt yenileme işlemini yapacaklar.Bizlerin nasıl öğrencilik sistemi hesabımız varsa halk eğitim merkezlerininde irtibat bürosu sistemi hesapları vardır o sisteme öğrencinin numarası veya T.C numarası ile giriş yapıldığında bütün bilgilerine ulaşılır.Gideceğin halk eğitim merkezi mahalleni sorabilir bu yüzden o çevreye hangi mahalle yakınsa orayı söyle çünkü bazı halk eğitim merkezleri yakın çevresindeki mahallelerde ikamet edenlerin işlemlerini yapıyor eğer belirledikleri listedeki mahallede ikamet etmiyorsan işlemlerini yapmıyor,bu durum saçma gelebilir fakat halk eğitim merkezleri böyle saçmalıklar yapabiliyor.
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
TOPLAM KREDİ : 204 / MEZUN
MEZUNİYET TARİHİ : 10/08/2015

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön