YGS Puanına Diploma notu ekleniyormu acil yardım

Herşey serbest...
tembelteneke
Acemi

YGS Puanına Diploma notu ekleniyormu acil yardım

Mesaj gönderen tembelteneke » 19 Nis 2015, 20:02

arkadaşlar merhaba

ben ygs'den bu sene 130 puan aldım. Lise diploma notum ekleniyor mu ? Eklenirse açık öğretime kayıt olabilcem sanırım

Şeytan insanı uçuruma sürükleyip sonra yüzüstü bırakıp rezil rüsvay eder.
(Furkan suresi 27/29)

“Her insan hata eder. Hata işleyenlerin en hayırlıları tövbe edenlerdir.”
(Tirmizî, Kıyâme, 49; İbn Mâce, Zühd, 30)[/color]

ilhandemir
Acemi

Re: YGS Puanına Diploma notu ekleniyormu acil yardım

Mesaj gönderen ilhandemir » 19 Nis 2015, 20:39

tembelteneke yazdı:arkadaşlar merhaba

ben ygs'den bu sene 130 puan aldım. Lise diploma notum ekleniyor mu ? Eklenirse açık öğretime kayıt olabilcem sanırım
Diploma puanın kaç? Alanlı okunan yıllarda ekleniyordu. Günümüzde alansız okunuyor ve bu durumda eklenir mi eklenmez mi bilmiyorum. Mutlaka aradığın cevabı alacaksındır.

tembelteneke
Acemi

Mesaj gönderen tembelteneke » 19 Nis 2015, 21:16

ilhandemir yazdı:

Diploma puanın kaç? Alanlı okunan yıllarda ekleniyordu. Günümüzde alansız okunuyor ve bu durumda eklenir mi eklenmez mi bilmiyorum. Mutlaka aradığın cevabı alacaksındır.
Diloma notum 54 yada 55 di
Şeytan insanı uçuruma sürükleyip sonra yüzüstü bırakıp rezil rüsvay eder.
(Furkan suresi 27/29)

“Her insan hata eder. Hata işleyenlerin en hayırlıları tövbe edenlerdir.”
(Tirmizî, Kıyâme, 49; İbn Mâce, Zühd, 30)[/color]

ilhandemir
Acemi

Mesaj gönderen ilhandemir » 19 Nis 2015, 21:23

Google üzerinden araştırma yapmayı denedin mi? Bir sonuca ulaşamazsan yarına çıkmaz yazılır buraya eğrisi, doğrusu. Dert etme.

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Mesaj gönderen foundreform » 20 Nis 2015, 02:15

Diploma notuna göre okul belirli puan verir,diploma notun 54 yada 55 ise,okul 32 veya 33 puan verir.Ygs barajını geçememişsin bu yüzden üniversite kazanamazsın.Aöf için en az 180 puan ile başvuru yapabilirsin,başvuru yaptığına göre kesin kazanacaksın diye bir şey yok çünkü aöf diyor ki 180 puan ile herhangi bölüme başvuru yaparsın fakat bölümler için belirlenen kontenjan ve belirlenen puanlar doğrultusunda kayıt yaptırırsın diyor.Aöf geçen sene en az 220 puan ile öğrenci alımı yapmış.
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
TOPLAM KREDİ : 204 / MEZUN
MEZUNİYET TARİHİ : 10/08/2015

ilhandemir
Acemi

Mesaj gönderen ilhandemir » 20 Nis 2015, 02:29

foundreform yazdı:

Diploma notuna göre okul belirli puan verir,diploma notun 54 yada 55 ise,okul 32 veya 33 puan verir.Ygs barajını geçememişsin bu yüzden üniversite kazanamazsın.Aöf için en az 180 puan ile başvuru yapabilirsin,başvuru yaptığına göre kesin kazanacaksın diye bir şey yok çünkü aöf diyor ki 180 puan ile herhangi bölüme başvuru yaparsın fakat bölümler için belirlenen kontenjan ve belirlenen puanlar doğrultusunda kayıt yaptırırsın diyor.Aöf geçen sene en az 220 puan ile öğrenci alımı yapmış.
Umuyorum ki bu olay hedef yükseltmene sebep olacaktır. Açık Öğretim Fakültesi hayallerinize engel!

“Serbest Kürsü” sayfasına dön