ön yargıları kırın!

Herşey serbest...
prototip

ön yargıları kırın!

Mesaj gönderen prototip » 02 May 2015, 17:22

Bir insanın hayallerine ulaşamamasında ki en büyük etken nedir? Bingo! "Ön yargı"
Bazı insanlar karşıda ki kişinin tavsiyesine göre hayatını şekillendirir.
karşıda ki kişi başaramayacağını düşünüyorsa, umutlarını yitirirler.
peki bu ön yargılardan kurtulmanın çözümü nedir?
"Özgüven"
Kendinize ne kadar çok güvenirseniz, karşıda ki kişinin olumsuzluklarından o kadar az etkilenirsiniz.

Peki siz hayatınızın başka kişilerin saçma korkuları ve önyargıları yüzünden hayatınızı mahvetmeyi ne kadar normal buluyorsunuz? Belki hiç, belki çok Normal.

Peki önyargılar neden oluşur?
Bir insan başaramayacağını düşündüğü şey hakkında bütün umutlarını yitirir Ve başkalarının da başarmasını istemez. biz buna ne kadar kıskançlık desekte bunun asıl adı "ön yargıdır".

Ön yargılarınızı kırın, başkalarının ön yargılarınından da etkilenmeyin. Unutmayın ki onlar başarmanızı istemedikleri için sizin umutlarınızı söndürüyor.
Ön yargılardan kurtulduğunuz vakit, hayallerinize çok yaklaştığınızı unutmayın.

peki bana gerçekten hayalini kurduğunuz ama başkalarının eleştirisinden" ya da umutlarınızı söndürmesinden" korktuğunuz hayallerinizden bahseder misiniz?
ODTÜ'yü kazanmak gibi, ygs birincisi olmak gibi, ya da çok büyük bir iş adamı/kadını olmak gibi.

Eğer bunları okurken başarabileceğinizi düşündüyseniz, tebrikler artık bu konuda ön yargılarınızı kırmışsınız. Evet söz sizde!...

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Re: ön yargıları kırın!

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 02 May 2015, 17:30

Yazı çok güzel olmuş, elinize sağlık
Sanırım ben Önyargı çerçevesini kırmışım...Eskiden vardı ama özgüvenimi geri kazandım gibi...

“Serbest Kürsü” sayfasına dön