diploma notu yüksek gözüküyor

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
lestatt

Re: diploma notu yüksek gözüküyor

Mesaj gönderen lestatt » 02 Haz 2015, 18:46

tennant yazdı:Özel okul mu? Son derece iyi ve yeri geldiğinde zorlayan bir imam hatip lisesinde okuyordum. Allah da emeklerimi zayi etmedi.
Senin verdiğin emeklerinin yüzlerce katı emek verip diploma notu en fazla 85 olanlar var.İlkokulda bile o kadar kolay olmuyordu sınavlar.Zaten laik bir eğitimin olmadığı bir yerde eğitim ancak bu kadar olur.Tabii ki üniversite sınavında her şey ortaya çıkıyor. :gozkırkma:

Kullanıcı avatarı
Mavi1
Asistan

Mesaj gönderen Mavi1 » 02 Haz 2015, 20:08

lestatt yazdı:
tennant yazdı:Özel okul mu? Son derece iyi ve yeri geldiğinde zorlayan bir imam hatip lisesinde okuyordum. Allah da emeklerimi zayi etmedi.
Senin verdiğin emeklerinin yüzlerce katı emek verip diploma notu en fazla 85 olanlar var.İlkokulda bile o kadar kolay olmuyordu sınavlar.Zaten laik bir eğitimin olmadığı bir yerde eğitim ancak bu kadar olur.Tabii ki üniversite sınavında her şey ortaya çıkıyor. :gozkırkma:
Afedersiniz, laik egitim nasil oluyor?
[-- I am AFK --]

tennant

Mesaj gönderen tennant » 04 Haz 2015, 11:34

Evet ygsde her şey ortaya çıkıyor.
http://mebk12.meb.gov.tr/meb_iys_dosyal ... 00faf6954a
Bak burası benim okulum ve 3 ayrı puan türünde ilk 1000de olan da benim en yakın arkadaşım. Onun da ortalaması 98 99 civarında. Okul puanı eklenince ilk 50de bile olabilir Allah ın izniyle.
2 sene önce de bizim okuldan 227. Çıktı ortalaması aynıydı.
10. Sınıfta okuduğum Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi nden de ilk 1000de 3 kişi var.
Ygs de her şey ortaya çıkıyor haklısın. :gozkırkma: :gozkırkma:

Kullanıcı avatarı
ampacı
Asistan

Mesaj gönderen ampacı » 04 Haz 2015, 11:46

icten ice artik katsayi puanlarinin geri donmesini istiyorum.
Ray malifalitiko
ray şalimalitiko
Loyloyloyloy
la la la la
Ma ma ma ma
Sâ ma ma ma
loy loy loy loy loy

"16 mezunu, 87.5 ortalama
Grafik Tasarım öğrencisi :sandalye:

tennant

Mesaj gönderen tennant » 04 Haz 2015, 12:11

Niçin herkes eşit koşullarda sınava giremesin?
Kime ne zararı var?
He, söyleyeyim, 28 şubat şakşakçılarına çok zararı olur, bu adeletsizliği onlar getirmişti zira.

lestatt

Mesaj gönderen lestatt » 04 Haz 2015, 12:29

tennant yazdı:Evet ygsde her şey ortaya çıkıyor.
Bak burası benim okulum ve 3 ayrı puan türünde ilk 1000de olan da benim en yakın arkadaşım. Onun da ortalaması 98 99 civarında. Okul puanı eklenince ilk 50de bile olabilir Allah ın izniyle.
10. Sınıfta okuduğum Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi nden de ilk 1000de 3 kişi var.
Ankara Gazi Anadolu Lisesinden açık liseye geçtim bizim okulda onlardan 2 - 3 kişi yok işte 30-40 tane var.Her okuldan çıkar başarılılar ama 2 - 3 kişi ile 30 - 40 kişi çok farklı değil mi?Biz kendi puanlarımızı söyleriz siz ise okul birincisini söylersiniz tek başarınız hep o olur zaten.Bu arada ygs sıralamam 3.5k.

lestatt

Mesaj gönderen lestatt » 04 Haz 2015, 13:09

Sizin yaptığınız şuna da benzer bir koşu yarışında 8 kişi yarışır ama 1 kişi 1. olur kameralar hep 1. adamı gösterir herkes ona odaklanır , ama arkadaki 7 kişiyle kimse ilgilenmez unutur."Çok başarılıyız biz yaa.Bilim adamları çıkıyo ama bizden :P" gibi düşünceler oluşturmuşsunuz kafanızdan ama dünyada bir tane bile imam hatiple kalkınan ülke var mı da biz kalkınacağız ?.Ösym'nin istatistikleri de olmasa söylediklerinize göre Oxford Üniversitesi'nde falan okuyorsunuz zannedeceğiz.Hayaller ve gerçekler...
Resim
Resim
En son lestatt tarafından 04 Haz 2015, 13:25 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Mavi1
Asistan

Mesaj gönderen Mavi1 » 04 Haz 2015, 13:12

imam hatiplilerle neden uğraşıyorsun?
[-- I am AFK --]

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 04 Haz 2015, 14:58

tennant yazdı:Evet ygsde her şey ortaya çıkıyor.
Maaşallah, puanı çok iyi gerçekten. :gozkırkma: Yolu açık olsun İnşallah :26: darısı başımıza... :sinsi:

tennant

Mesaj gönderen tennant » 04 Haz 2015, 15:58

Dostum senin anlamadığın şey şu, isteyen herkesin istediği lisede istediği şartlar altında, ister muhafazakar bir ortamda, ister daha dünyevî bir ortamda eğitim görmeye hakkı var.
Ve kimsenin bu kişilerin 2 milyon kişinin girdiği bir sınavda yaptığı puanı çekemeyerek 2 milyon kişiden sadece bu liseden mezun olanların önünü kapatmaya hakkı yok.
İmam hatipliler, diğer lise mezunlarının puanları kırılsın istemiyor.
Benim arkadaşım bizim okula 484 puanla geldi, ygsde ilk 1000de. Şimdi böyle birinin Boğaziçi Elektrik Elektronik e gidecekken sırf imam hatipli olduğu için önünü kapatmayı nasıl bir vicdan kabul edebilir?
Demişsin ki bizim okulda 40 kişi o dereceyi yapıyor. Peki sizin okula gelen öğrencilerin puanları kaç? Okulunuzun taban puanı? Bizim okulda benim girdiğim sene 450 puan üstü sadece 4 kişi vardı. Hal böyleyken, okula gelen öğrencilerin ortalama seviyesi malumken sen ilk 1000de 40 kişi olmasını nasıl bekleyebilirsin?
Yapma dostum, yapmayın. Herkes istediği şekilde eğitim görür, istediği Üniversiteye de girer puanı yetiyorsa.

Mustafa76

Mesaj gönderen Mustafa76 » 05 Haz 2015, 07:01

Aynen.

Kullanıcı avatarı
ampacı
Asistan

Mesaj gönderen ampacı » 10 Haz 2015, 10:36

tennant yazdı:Dostum senin anlamadığın şey şu, isteyen herkesin istediği lisede istediği şartlar altında, ister muhafazakar bir ortamda, ister daha dünyevî bir ortamda eğitim görmeye hakkı var.
Ve kimsenin bu kişilerin 2 milyon kişinin girdiği bir sınavda yaptığı puanı çekemeyerek 2 milyon kişiden sadece bu liseden mezun olanların önünü kapatmaya hakkı yok.
İmam hatipliler, diğer lise mezunlarının puanları kırılsın istemiyor.
Benim arkadaşım bizim okula 484 puanla geldi, ygsde ilk 1000de. Şimdi böyle birinin Boğaziçi Elektrik Elektronik e gidecekken sırf imam hatipli olduğu için önünü kapatmayı nasıl bir vicdan kabul edebilir?
Demişsin ki bizim okulda 40 kişi o dereceyi yapıyor. Peki sizin okula gelen öğrencilerin puanları kaç? Okulunuzun taban puanı? Bizim okulda benim girdiğim sene 450 puan üstü sadece 4 kişi vardı. Hal böyleyken, okula gelen öğrencilerin ortalama seviyesi malumken sen ilk 1000de 40 kişi olmasını nasıl bekleyebilirsin?
Yapma dostum, yapmayın. Herkes istediği şekilde eğitim görür, istediği Üniversiteye de girer puanı yetiyorsa.
simdi hele bi "ben magdurumda magdur" edebiyatini gec. benim demek istedigim, bir imam hatip lisesinin yetistirdigi ogrenciyle bir fen lisesinin yetistirdigi ogrencinin ayni donanim ve tecrubeye esit olamayacagi. cunku dallariniz farkli. siz imamhatipte kac kere bilim senligi yaptiniz? kac kere deney yaptiniz? hafta da kac saat fen gordunuz? ben anadoludayken 6 saat goruyordum, fen lisesinde ki arkadasimda 8 saat. fen lisesinin disiplini imamhatipten farklidir. imamhatip lisesi iyi bir din adami yetistirmek icin kurulmustur. sen 480p kusurle guzel sanatlar muzik secip "ama benim onumu kapiyonuz, ben doktor olucam yea" diyeni gordun mu? ha, olamaz mi? olabilir. ama daha iyi bir muzik tahsili oldugu icin universitede muzikle alakali bir bolume gitmesi daha mantikli degil mi? ayrica neden hep bu doktor muhendis olmak isteyenler imamhatipten cikiyor? endustri meslek liselerinde daha uygulumali olarak derslerle okutulan ogrenciler bazi muhendislik dallarinda bir fen lisesisinden mezun olmus ogrenciye gore daha cok basari gosteriyor.
lafi uzatmadan; liseselerin cesitli basliklar altinda acilmasinin sebebi dindar insanlarin onunun kesilmesi degil. universitede egitim gorecek insanlarin, istedikleri dallara gore daha iyi hazirlanilmasidir.
Ray malifalitiko
ray şalimalitiko
Loyloyloyloy
la la la la
Ma ma ma ma
Sâ ma ma ma
loy loy loy loy loy

"16 mezunu, 87.5 ortalama
Grafik Tasarım öğrencisi :sandalye:

melikegrcy

Mesaj gönderen melikegrcy » 12 Haz 2015, 15:52

merhaba
Kredim 127 toplam dönemim 14 ama okuduğum dönem 12. Ortak derslerimin hepsini verdim
2014-2015 YGSye girdim şimdi lysye gireceğim. diploma notum 54.95
sizden öğrenmek istediğim;
okul puanım nedir?
kredisi 180 olmayan okul puanı olamıyor diye okudum doğru mu ?
daha 2 dönemim var üniversiteyi kazanırsam diplomamı alabiliyormuyum ?

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön