Üniversite Kayıt Şarları Yardım !!!

YKS ( TYT, AYT, YDT ) Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Re: Üniversite Kayıt Şarları Yardım !!!

Mesaj gönderen foundreform » 02 Haz 2015, 17:12

Senin yapman gereken,;öğrenci durumunda "mezun" yazısını gördükten sonra,diploman basılmadan halk eğitim merkezine gideceksin "çıkma belgesi" istiyorum diyeceksin...Zaten sistemde diplomanın basılıp basılmadığı yazılır.

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
TOPLAM KREDİ : 204 / MEZUN
MEZUNİYET TARİHİ : 10/08/2015

lHamdi

Mesaj gönderen lHamdi » 03 Haz 2015, 14:21

Dedigim Gibi Açık Ögretim Brosuna Gittim. 2014 de yanı Geçen Yıl 7 Kasıma Kadar Mühlet Vermiş Milli Eğitim Bakanı. 7 Kasıma Kadar Diploma Alacakdır Diye Bi Belge Veriyolarmış. Ankaradaki Ek Sınavlara Kadar Muhlet Veriyorlar Yani. :ok:

2015 in Belgesini Tarihini Daha Belirlememiş. Belirlensin Sizi Bilgilendiricem Tekrar. :ders:

Ben Kendi Çabamla Çözdüm Sorunumu . İnşlh Burdan Diger Kardeşlerime Yardımcı Olmusumdur. :gozkırkma:

Milli Eğitim Açık Ögretim Brolarına Tarihi Bildirir Bildirmez Sizlerle Paylasıcam... :25:

ayşegülnur
Acemi

Re: Üniversite Kayıt için Yardım !!!

Mesaj gönderen ayşegülnur » 25 Tem 2015, 01:04

arkadaşlar bende 8-9 ağustos 3.dönem ve ek sınavla inşallah liseyi bitirecem sorum: üni.kayıt için önce örgün eğitim gibi tercih mi yapacağız yoksa mezun olunca diplamayı alıp gidip istediğimiz üni.kayıtmı olacağız tercih yapacaksak eyer ne zaman nerden yapacağız neler yapmam gerekiyor bilenler cevabınızı bekliyorum. :26:

Kullanıcı avatarı
power6
Uzman
İletişim:

Re: Üniversite Kayıt için Yardım !!!

Mesaj gönderen power6 » 25 Tem 2015, 02:57

ayşegülnur yazdı:arkadaşlar bende 8-9 ağustos 3.dönem ve ek sınavla inşallah liseyi bitirecem sorum: üni.kayıt için önce örgün eğitim gibi tercih mi yapacağız yoksa mezun olunca diplamayı alıp gidip istediğimiz üni.kayıtmı olacağız tercih yapacaksak eyer ne zaman nerden yapacağız neler yapmam gerekiyor bilenler cevabınızı bekliyorum. :26:
tercih dönemi sona erdi sonuçlar bile açıklandı, ygs-lys sınavlarına girmiş ve 140 puanı aşmışsan ek kayıt sürelerini ösym sitesinden bulabilirsin, eğer sınava girmemişsen bu sene üniv hakkın yok. seneye önce ygs sınavına girmen sonrada lys sınavlarına girip muhtemelen 10-15 gün sonrada tercihlerini yapmak zorundasın.
Mezun

Denissss

Mesaj gönderen Denissss » 26 Tem 2015, 06:35

E kayıt diye birşey varmış. Üniversiteye gitmeden de kayıt oluyor. Geçici mezun belgesi alıp da mı e kayıt yaptırıcam yoksa sistemden gözükücdk mi anlamadım e kayıt işini :43: :43:

“YKS ( TYT, AYT, YDT )” sayfasına dön