Kayıt Belgeleri

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
AOL1123

Kayıt Belgeleri

Mesaj gönderen AOL1123 » 27 Ağu 2015, 17:48

Bu yıl lise 3'te kaldım seneye açık liseye geçmek istiyorum ve aşağıda spoiler içinde paylaştığım iki maddeden hangisi beni kapsıyor ve maddelerin üçüncü sırasındaki belgeleri nereden bulabilirim? Elimde karne bile yok belge konusunda sıkıntı yaşamam umarım.

► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Re: Kayıt Belgeleri

Mesaj gönderen foundreform » 28 Ağu 2015, 01:22

Eski okuduğun okula gidip açık liseye geçmek istiyorum diyeceksin,onlar tasdikname ve transkript belgesi verecek,verilen bu belge ile açık liseye kayıt yaptıracaksın.
Eğer tasdikname aldıysan ve kaybettiysen eski okuluna gidip kaybettiğini söyleyeceksin onlar kayıp dilekçesi doldurtacak ve yeniden tasdikname ve transkript belgesi verecek.
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
TOPLAM KREDİ : 204 / MEZUN
MEZUNİYET TARİHİ : 10/08/2015

AOL1123

Mesaj gönderen AOL1123 » 28 Ağu 2015, 02:24

Teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
hellyeee
Acemi

Mesaj gönderen hellyeee » 01 Eyl 2015, 13:24

son sınıfta geçtiğimiz zamanda mı tasdikname alacağız?

Kullanıcı avatarı
hellyeee
Acemi

Mesaj gönderen hellyeee » 01 Eyl 2015, 13:28

birde bugün halk eğitim merkezine gittim. ben anadolu lisesinden açık öğretim lisesine geçmek istiyorum dedim. düz açık liseye mi diye sordu görevli. açık lisenin de mi düzü anadolusu var yoksa orada düz açık liseden kastı mesleki açık lise miydi yoksa normal açık lise miydi anlayamadım.

Caniko
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen Caniko » 01 Eyl 2015, 13:32

hellyeee yazdı:birde bugün halk eğitim merkezine gittim. ben anadolu lisesinden açık öğretim lisesine geçmek istiyorum dedim. düz açık liseye mi diye sordu görevli. açık lisenin de mi düzü anadolusu var yoksa orada düz açık liseden kastı mesleki açık lise miydi yoksa normal açık lise miydi anlayamadım.
aöl ve maöl var sadece ikisinden birini seçeceksin. bence kal örgünde niye açık istiyorsun?

Kullanıcı avatarı
hellyeee
Acemi

Mesaj gönderen hellyeee » 01 Eyl 2015, 13:34

ygs'ye hazırlanmak için yurda kaydolacağım. o yüzden açık liseye geçmek istiyorum. peki ben meslek lisesi olmadığıma göre aöl mü seçeceğim?

Caniko
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen Caniko » 01 Eyl 2015, 15:03

hellyeee yazdı:ygs'ye hazırlanmak için yurda kaydolacağım. o yüzden açık liseye geçmek istiyorum. peki ben meslek lisesi olmadığıma göre aöl mü seçeceğim?
Sen bilirsin iki secenek var onunde. Hangisi hosuna gidiyorsa onu sec. Yurda yazilacaksan olur. Asosyal olma diye orgunde kal dedim.

Kullanıcı avatarı
hellyeee
Acemi

Mesaj gönderen hellyeee » 01 Eyl 2015, 15:11

Caniko yazdı:
hellyeee yazdı:ygs'ye hazırlanmak için yurda kaydolacağım. o yüzden açık liseye geçmek istiyorum. peki ben meslek lisesi olmadığıma göre aöl mü seçeceğim?
Sen bilirsin iki secenek var onunde. Hangisi hosuna gidiyorsa onu sec. Yurda yazilacaksan olur. Asosyal olma diye orgunde kal dedim.
teşekkür ederim. en az sıkıntılı düz açık lisedir herhalde onu seçerim bende.

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Mesaj gönderen foundreform » 01 Eyl 2015, 19:54

hellyeee yazdı:son sınıfta geçtiğimiz zamanda mı tasdikname alacağız?
Tasdikname olmadan kayıt yaptıramazsın.
Açık lise ve Mesleki açık lise var.
Ygs'ye çalışıp liseyi açıktan bitirmek iyi fikir.Mesleki açık liseye gidersen okula gitmen gerekecek,staj görmen gerekecek.Açık liseye gidersen sadece sınavlara gireceksin...

Kullanıcı avatarı
hellyeee
Acemi

Mesaj gönderen hellyeee » 02 Eyl 2015, 08:11

foundreform yazdı:
Ygs'ye çalışıp liseyi açıktan bitirmek iyi fikir.Mesleki açık liseye gidersen okula gitmen gerekecek,staj görmen gerekecek.Açık liseye gidersen sadece sınavlara gireceksin...
http://www.aol.meb.gov.tr/dokumandb/201 ... lavuzu.pdf

fakat burada e-okulda kaydı olan öğrenciler için tasdikname vs. gerekli yazmıyor. iyice kafam karıştı. bugün bir kere daha gidip sorayım halk eğitime.

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Mesaj gönderen foundreform » 02 Eyl 2015, 22:55

hellyeee yazdı:
foundreform yazdı:
http://www.aol.meb.gov.tr/dokumandb/201 ... lavuzu.pdf

fakat burada e-okulda kaydı olan öğrenciler için tasdikname vs. gerekli yazmıyor. iyice kafam karıştı. bugün bir kere daha gidip sorayım halk eğitime.
Açık liseye geçeceğiniz için eski okulunuz ile bir bağınız kalmayacak.
Eskiden tasdikname ile kayıt yapılıyordu,şimdi değişmiş olabilir bilmiyorum.

cacali3
Doktor

Mesaj gönderen cacali3 » 02 Eyl 2015, 23:44

Ben gecen eylulde kayit oldum sadece transkriptle kayit ettiler tasdikname eskidendi 2fotograf banka dekontlari bide orda bilgisayardan fotografini cekicekler bitti sifreni alir ders secme gunu dersine secersin

Kullanıcı avatarı
hellyeee
Acemi

Mesaj gönderen hellyeee » 03 Eyl 2015, 16:42

Arkadaşlar bugün hayırlısıyla kayıt oldum. Aslında yeni sistemde yeni kayıt öğrencileri için tasdiknameye falan gerek yokmuş fakat görevli bilmediği için okula gidip gerekli belgeleri istedik. Şu an ön kayıt olarak gözüküyor.

http://prntscr.com/8c47ai

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Mesaj gönderen foundreform » 03 Eyl 2015, 16:51

hellyeee yazdı:Arkadaşlar bugün hayırlısıyla kayıt oldum. Aslında yeni sistemde yeni kayıt öğrencileri için tasdiknameye falan gerek yokmuş fakat görevli bilmediği için okula gidip gerekli belgeleri istedik. Şu an ön kayıt olarak gözüküyor.

http://prntscr.com/8c47ai
Hayırlı olsun,yeni kayıt için tasdikname gerekmiyormuş öğrenmiş olduk.Alan yok-2 yazıyor artık yeni kayıt olan öğrencilerde.
Peki kaç kredin olduğu sistemde yazıyor mu?

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön