açık liseye kaydolacağım yardım

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
r@m@z@n
Yardımcı Uzman
İletişim:

açık liseye kaydolacağım yardım

Mesaj gönderen r@m@z@n » 30 Eyl 2015, 20:33

yarın gidip kayıt alcam bi kaç sorum var

1) ders seçimi nedir ortak ders seçimi nedir seçmeli ders seçimi nedir
2)ücretsiz kitap veriyolarmı çalışmamız için
3)sınavlara katılacağımız zaman ücret ödüyozmu
4)kredi nedir yılda en fazla kaç kredi kazanırız kaç kredimiz olunca mezun oluruz
5)bide kayıt yenileme varmış o ne demek
6)sorular çok zor oluyormu
7)yılda kaç kere sınava gireriz
8) sınav tarihlerini nasıl takip ediyoz
9) bi dersten 3 kere kalınca otomatik geçiyomuşuz öylemi
10) ben 7 yıl önce lise 1 den okulu bırakmıştım ozamanki derslerim kredi olarak yansırmı

başka soru aklıma gelirse soracağım simdilik bu kadar

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Re: açık liseye kaydolacağım yardım

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 30 Eyl 2015, 22:26

Ortak ders yani seçmek zorunda olduğun, zorunlu derslerdir. Seçmeli ise kredi toplamak veya alanına göre istediğini seçeceğin dersler dir, hiçbir zorunluluğu yok...
Kitap verecekler tabi ücretsiz olarak..
Kayıt yenilediğinizde ücret ödüyorsunuz o kadar, sınavda ücret verilmez.
Kredi, derslerin örgündeki haftalık ders saatleridir, açıklisede kredi olarak geçiyor ve en az 192 krediye ulaşan mezun olabiliyor.
Kayıt yenileme her dönem sınava girebilmeniz için her dönem Bankaya 25 Lira yatırıp ders seçimi yapıp sınava girebilmeniz için gerekli olan kayıttır...
Sorular zor değil, hatta her yıl aynı sorular soruluyor, açıkliseye geçtiğinizde çıkmış sorulara çalışmanız sizin için çok faydalı olur..
Yılda 3 sınab yapılıor ama 3.üncü sınavlara 18 yaş ve üzeri olanlar girebiliyor.
Sınav tarihlerini Burdan takip edebilirsiniz..
Bir dersten 3 defa girip geçemiyorsanız muaf oluyorsunuz yani zorunluluğu kalkıyor...
Evet kredileri gelir ama mesleki dersler ise gelmez...

r@m@z@n
Yardımcı Uzman
İletişim:

Mesaj gönderen r@m@z@n » 01 Eki 2015, 09:27

Köylü Kızı yazdı:Ortak ders yani seçmek zorunda olduğun, zorunlu derslerdir. Seçmeli ise kredi toplamak veya alanına göre istediğini seçeceğin dersler dir, hiçbir zorunluluğu yok...
Kitap verecekler tabi ücretsiz olarak..
Kayıt yenilediğinizde ücret ödüyorsunuz o kadar, sınavda ücret verilmez.
Kredi, derslerin örgündeki haftalık ders saatleridir, açıklisede kredi olarak geçiyor ve en az 192 krediye ulaşan mezun olabiliyor.
Kayıt yenileme her dönem sınava girebilmeniz için her dönem Bankaya 25 Lira yatırıp ders seçimi yapıp sınava girebilmeniz için gerekli olan kayıttır...
Sorular zor değil, hatta her yıl aynı sorular soruluyor, açıkliseye geçtiğinizde çıkmış sorulara çalışmanız sizin için çok faydalı olur..
Yılda 3 sınab yapılıor ama 3.üncü sınavlara 18 yaş ve üzeri olanlar girebiliyor.
Sınav tarihlerini Burdan takip edebilirsiniz..
Bir dersten 3 defa girip geçemiyorsanız muaf oluyorsunuz yani zorunluluğu kalkıyor...
Evet kredileri gelir ama mesleki dersler ise gelmez...

çok teşekkür ederim yardımlarınızdan dolayı aklıma takılan bir soru daha var 18 yaş üstü yılda 3 sınava giriyor dediniz peki bunun yararı oluyomu yani dahamı çabuk mezun olunuyor

22 yaşındayım

r@m@z@n
Yardımcı Uzman
İletişim:

Mesaj gönderen r@m@z@n » 01 Eki 2015, 12:18

birde benim tasdikname de derslerden yıl sonu notum yazmıyor sadece 6 tane dersten kalmıştır yazıyor birde bu dersleri müdür kendisi uydurmuş gibi geliyor bana çünkü sağlık dersindende kaldığım yazıyor benim sağlık dersi çok iyi idi

benim notları nerden bulupta ona göre krediye çevircekler

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 01 Eki 2015, 16:50

Yılda 3 dönem sınava girerseniz çok çabuk mezun olursunuz...
Kaldığınız dersleri açıklisede tekrar seçip sınavına gireceksiniz...

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön