Örgün liseye dönüş

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
ismail188
Acemi

Örgün liseye dönüş

Mesaj gönderen ismail188 » 30 Eyl 2015, 21:29

''Merhabalar, Ben Lise 1, Lise 2. Sınıfı okudum fakat Lise 3. Sınıfta hastalığım yüzünden sınıf tekrarı yaptım ertesi Sene tekrar Lise 3. Sınıftan okuluma devam ettim fakat bu seferde yine hastalığım yüzümden ilk dönem bitimine 1 Ay kala Tasdikname alarak okuldan ayrıldım. Daha sonra Açık Liseye geçiş yaptım. Sistem beni Aktif ettiğinde Dönemim 5. Aöl'de okuduğu Dönem ise 1. Kredim ise 87 oldu. Daha sonra Açık Lisede 2. Dönem ve 3. Dönem sınavlarına girdim sonucunda ise Dönemim 6. Aöl'de okuduğu Dönem 2. Kredim ise 113 oldu ve Ek Sınavlara giriş hakkım olmadı. Ben okullar açıldığında tekrar Örgün Eğitime geri dönmek istiyorum fakat Kredim 12. Sınıf için yeterli değil bunu biliyorum fakat ben Lise 1 ve Lise 2 Ayrıca Lise 3. Sınıfı 2 defa tekrar ettim ve benim 12. Sınıftan devam etmem sizce de doğru değil mi Açık Lise ile konuşmaya yani Halk Eğitim Merkezine gittim onlar dedi ki Kredine göre senin Lise 2. Sınıftan başlaman gerek dedi tamam bu bence doğru bir şey fakat ben temin de dediğim gibi Lise 1, Lise 2 okudum Lise 3. Sınıfı ise 2 kere okudum 4 yılım Lisede geçti zaten şimdi Örgün Eğitime geri dönersem Lise 2. Sınıftan başlamam çok saçma olacak ayrıca zaman kaybı olacak benim için. Öte yandan 12. Sınıfa Kredim yetmiyor diye Lise 3. Sınıftan başlasam yine benim zararıma olacak çünkü ben zaten Örgün Eğitimde Lise 3. Sınıfın ilk dönem bitimine 1 Ay kalaya kadar okuluma devam ettim ve ilk sınavlara bile girdim. Üstelik zaten ilk kalacağım sene Müdür Yardımcısına söyledim ve dedim ki ben bir kere Sınıfta kalma hakkımı kullanayım seneye İnşallah iyi olursam devam ederim dedim. Benim hastalığım yüzümden okul hayatım 2. Plana atıldı resmen.'' Bunu BİMER'e yazdım daha yanıt gelmedi daha sizce de burada yazdıklarıma göre isteğim olması gerekiyor mu? Ya da nasıl değerlendiriyorsunuz bunu?

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Re: Örgün liseye dönüş

Mesaj gönderen foundreform » 02 Eki 2015, 02:47

Merhaba
Eğer devamsızlık yüzünden sınıf tekrarı yaptıysan,dönem ve kredi alamazsın.
Ve örgün eğitime geçmek için kredi yeterli değil.Lise 3 veya 4. sınıf için istenen dersleri açık lisede geçmiş olmanız lazım.
Zaten okul sezonu açıldı tekrardan örgün eğitime uyum sağlamanız kolay olur mu bunu düşünün ve örgün eğitime geçmek zaman alacak.Çünkü kontenjanı dolan okullar var açık liseden öğrenci kabul etmeyen okullar var.

http://aol.meb.gov.tr/sayfaoku.php?id=13
http://aol.meb.gov.tr/dokumandb/aolden_ ... karari.pdf
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
TOPLAM KREDİ : 204 / MEZUN
MEZUNİYET TARİHİ : 10/08/2015

ismail188
Acemi

Mesaj gönderen ismail188 » 02 Eki 2015, 20:10

foundreform yazdı:Merhaba
Eğer devamsızlık yüzünden sınıf tekrarı yaptıysan,dönem ve kredi alamazsın.
Ve örgün eğitime geçmek için kredi yeterli değil.Lise 3 veya 4. sınıf için istenen dersleri açık lisede geçmiş olmanız lazım.
Zaten okul sezonu açıldı tekrardan örgün eğitime uyum sağlamanız kolay olur mu bunu düşünün ve örgün eğitime geçmek zaman alacak.Çünkü kontenjanı dolan okullar var açık liseden öğrenci kabul etmeyen okullar var.

http://aol.meb.gov.tr/sayfaoku.php?id=13
http://aol.meb.gov.tr/dokumandb/aolden_ ... karari.pdf
Çok sağolun yani dönmem imkansız mı artık 11.sınıfta olsa dönmek istiyorum ben odamı olmaz?

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 03 Eki 2015, 12:24

Sen açıklise de kaydını yeniledin mi İsmail..??

ismail188
Acemi

Mesaj gönderen ismail188 » 03 Eki 2015, 22:27

Köylü Kızı yazdı:Sen açıklise de kaydını yeniledin mi İsmail..??
Hayır abla

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Mesaj gönderen foundreform » 05 Eki 2015, 01:17

"Açık öğretim liselerindeki karşılığı" yazan kısımdaki dersleri geçmiş olmanız lazım.
fotograf1.JPG
fotograf2.JPG
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
TOPLAM KREDİ : 204 / MEZUN
MEZUNİYET TARİHİ : 10/08/2015

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön