Ders Seçme Hakkında 1 Sorum var

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
Kullanıcı avatarı
belalım
Acemi

Ders Seçme Hakkında 1 Sorum var

Mesaj gönderen belalım » 23 Eki 2015, 16:49

Ya ben ders seçecem de,kalan zorunlu ders sayısına 16 diyor ama ders seçme ekranında 6 tane zorunlu ders görünüyor? Niye öyle ben çoğunu seçmek istiyorum..

Büyük insanların idealleri, sıradan insanların hevesleri vardır.

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Re: Ders Seçme Hakkında 1 Sorum var

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 24 Eki 2015, 08:25

belalım yazdı:Ya ben ders seçecem de,kalan zorunlu ders sayısına 16 diyor ama ders seçme ekranında 6 tane zorunlu ders görünüyor? Niye öyle ben çoğunu seçmek istiyorum..
Döneminden önce olduğu için seçemiyorsun yani mesela sen şuan 6. dönem isen 7. dönemin derslerini şimdiden seçemezsin, 7. dönem o dersler sistemde açılır sonra seçersin...

Kullanıcı avatarı
deand5
Çırak

Mesaj gönderen deand5 » 24 Eki 2015, 09:46

Köylü Kızı yazdı:
belalım yazdı:Ya ben ders seçecem de,kalan zorunlu ders sayısına 16 diyor ama ders seçme ekranında 6 tane zorunlu ders görünüyor? Niye öyle ben çoğunu seçmek istiyorum..
Döneminden önce olduğu için seçemiyorsun yani mesela sen şuan 6. dönem isen 7. dönemin derslerini şimdiden seçemezsin, 7. dönem o dersler sistemde açılır sonra seçersin...
dediği doğru, başka türlü bir şey çıkmaz bunun altından.

o 6 dersi de seç sen bu dönem. 2015/1 ocak sınavına girdikten sonra kayıt yenilemen gereken yılın ikinci dönemi olacak, o dönemde de kalan tüm zorunlu derslerini seç.11 mi kalır 12 mi neyse artık

mezuniyetin çok yakın! hata sayısını en aza indir kalan az sürede.

Kullanıcı avatarı
belalım
Acemi

Mesaj gönderen belalım » 24 Eki 2015, 12:31

Anladım tamam teşekkürler.Peki sadece o 6 tane zorunlu dersi seçsem olur mu çünkü benim kredi problemim yok.Yani ders seçmenin bir sınırı var mı ?

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 24 Eki 2015, 12:43

belalım yazdı:Anladım tamam teşekkürler.Peki sadece o 6 tane zorunlu dersi seçsem olur mu çünkü benim kredi problemim yok.Yani ders seçmenin bir sınırı var mı ?
Olur sorun olmaz, illa çok seçmen gerekmez, bir ders seçsen bile sorun olmuyor...

Kullanıcı avatarı
belalım
Acemi

Mesaj gönderen belalım » 26 Eki 2015, 14:30

tamam teşekkürler

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön