yaştan dolayı tecil hakkımın olmadıgı söylendi

Askerlik Tecili ve İşlemleri Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
e_yupp

yaştan dolayı tecil hakkımın olmadıgı söylendi

Mesaj gönderen e_yupp » 14 Kas 2015, 15:06

askerlik sorularını yanıtlayan bir sitede ki görevli bana 2016 da 21 yaşına girecegim için tecil hakkımın olmadıgını söyledi bunu neye dayanarak söylüyor okudugum bi yazıda

"Lise ve dengi okul mezunlarının, yoklamaları yapılmadan askerlik çagına girdikleri tarihten itibaren, askerlik çagına girdikten sonra mezun olanların, mezun oldugu tarihten itibaren 3 yıl"

haklarını oldugunu okudum şuan kursla ben 5 ay sonraki sınava hazırlanıyorum tecil şansım yoksa hayatım resmen kararır eger tecil olmuyacaksa sınava boşuna hazrlanmama gerek yok

maol diploması (diploma basılmış bu ay gelir muhtemelen) ile benim tecil hakkım varmı yokmu yoksa yasa degişti benimmi haberim yok

daha önce ek-c2 belgesi ile 1 yıl tecil etmiştim 2016 nın ocak ayına kadar etmişlerdi (05.02.1995 dogumluyum)

benim durumumda olan biri yokmu bana bi çıkar yolu gösterin lütfen..

meow1
Acemi

Re: yaştan dolayı tecil hakkımın olmadıgı söylendi

Mesaj gönderen meow1 » 15 Kas 2015, 01:04

Ocak ayına kadar gelir diploman onunla tecil edebilirsin üniversite kazanınca bi daha etmene gerek yok otomatik tecil olursun

e_yupp

Mesaj gönderen e_yupp » 15 Kas 2015, 01:07

meow1 yazdı:Ocak ayına kadar gelir diploman onunla tecil edebilirsin üniversite kazanınca bi daha etmene gerek yok otomatik tecil olursun
mezuniyet belgesi ile yapmazlarmı birde 2016 ygs lys sınavına giricem ben şuan hazırlanıyorum 5-6 ay kaldı işte yani 2017 de başlayacak üniversitem 2016 da ben 21 yaşında olucam sıkıntı çıkarmazlar degilmi

meow1
Acemi

Mesaj gönderen meow1 » 15 Kas 2015, 01:10

Gerek yok suan tecillisin zaten gitsende yapmazlar kafana takma ocak ayında diplomanla gidersin yaparlar okuyorsun elinde diploman olacak seni kimse askere zorla götüremez derslerine odaklan sen kimseyi dinleme. içim rahat etmicek dersen pazartesi askerlik şubesine git memura anlat durumu o da benim dediklerimi diyecek büyük ihtimalle

e_yupp

Mesaj gönderen e_yupp » 15 Kas 2015, 01:15

meow1 yazdı:Gerek yok suan tecillisin zaten gitsende yapmazlar kafana takma ocak ayında diplomanla gidersin yaparlar okuyorsun elinde diploman olacak seni kimse askere zorla götüremez derslerine odaklan sen kimseyi dinleme. içim rahat etmicek dersen pazartesi askerlik şubesine git memura anlat durumu o da benim dediklerimi diyecek büyük ihtimalle
teşekkürler ama ben şuan okumuyorum sadece devletin açtıgı üniversiteye hazırlık kursundayım sınava hazırlanıyorum okul ile ilişigim yok yani
ama içimi rahatlattınız 2 gündür uyku girmedi gözüme pazartesi ben yine bi gideyim ne zaman gelecegime dair bi bilgi alayım

“Askerlik Tecili” sayfasına dön