Ders Seçimini Yanlış Yaptım Bişey Olur mu?

Kitaplar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
ekstrasosyal

Ders Seçimini Yanlış Yaptım Bişey Olur mu?

Mesaj gönderen ekstrasosyal » 20 Kas 2015, 22:42

Ders seçimi gireceğim sınavı etkiler mi? yanlışlıkla Din kültürürü - 1 işaretlememişim onun yerine coğrafya 2 yi işaretlemişim bi sorun olur mu acil.

meow1
Acemi

Re: Ders Seçimini Yanlış Yaptım Bişey Olur mu?

Mesaj gönderen meow1 » 21 Kas 2015, 16:10

Sorun olmaz Seçtiğin derslere çalışırsan seçmediklerine çalısmicaksın sorun olmaz bi dahaki sefere iyice kontrol et dikkatli davran

Kullanıcı avatarı
missguard
Doktor

Re: Ders Seçimini Yanlış Yaptım Bişey Olur mu?

Mesaj gönderen missguard » 21 Ara 2015, 14:41

ekstrasosyal yazdı:Ders seçimi gireceğim sınavı etkiler mi? yanlışlıkla Din kültürürü - 1 işaretlememişim onun yerine coğrafya 2 yi işaretlemişim bi sorun olur mu acil.
Her dönem, sadece o döneme ait dersleri almak zorunda değilsiniz. Zamanınıza ve derslere göre seçmelisiniz. Mesela ben bu dönem Din K. 4 almalıydım ama almadım. 1kredi eksiğim vardı onun yerine ayrı ve sadece 1 kredilik ders seçeceğime DinK çıkardım yerine 2 kredilik ders seçtim. Din K 4e önümüzdeki dönem DİnK 5 ile birlikte alacağım.
3.Dönem 1 ay gibi kısıtlı süremiz olduğu için Mat gibi sayısal dersleri de seçmemiştim çünkü az bir sürede fizik-kimya vs çalışıp ayrıca sözel dersleri de veremezdim. Zorunlu sözel derslerin yanı sıra sayısalların yerine seçmeli dersleri seçip kredilerimi boşa harcamadım.
Bu tarz kendinize ve zamanınıza göre ders seçme düzenlemeleri yapabilirsiniz. 2.dönemiiz diye illa tüm 2.dönem derslerini almak zorunda değilsiniz. Önceki dönemin derslerini de alabilirsiniz. 1.dönem mat dan kaldıysanız 2.dönem mat 1 mat 2 beraber alıp zorlanmanıza gerek yok.. :)

“Kitaplar” sayfasına dön