Askerlik tecili problemi

Askerlik Tecili ve İşlemleri Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Hardcore
Çırak

Askerlik tecili problemi

Mesaj gönderen Hardcore » 25 Ara 2015, 08:26

Merhaba 96 şubat doğumluyum askerlik tecili için ek c2 belge aldım ve şubeye gittim. Tecil ettiremedim oradaki bayan bana yapmam gerekenleri söyledi ama anlamadım tam. Antalyada yaşıyorum kimlikte Sivas Divriği yazıyor ve Divriğide askerlik şubesi yokmuş, kadın dedi ki ptt ye git aps ile bi yere bişey gönder filan ama hiç biri aklımda değil zaten uykusuzdum bayağı ve kadın da çok sert bi kadındı ne dediyse anladım dedim ters yapmasın diye.
Benim asıl problemim; bir arkadaşım geçen senelerde askerliği tecil ettirmediği için giriş yaptığı otelde basılmış polisler tarafından. Aynısı benim başıma gelir mi? Yılbaşı için otele giriş yapacağım 31 aralıkta. Kafama takıldı. Eğer polisler gelir ve huzurumu kaçırırsa hemen halledeyim bu işi. Ama ne yapmam gerekiyor bilmiyorum, bilgisi olanlar aydınlatırsa sevinirim.

meow1
Acemi

Re: Askerlik tecili problemi

Mesaj gönderen meow1 » 25 Ara 2015, 11:34

her dönem kayıt yenileme yaptın mı ve açık liseye örgün öğretimden mi geçtin

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Re: Askerlik tecili problemi

Mesaj gönderen Dersatatürk » 25 Ara 2015, 12:55

Hardcore yazdı:Merhaba 96 şubat doğumluyum askerlik tecili için ek c2 belge aldım ve şubeye gittim. Tecil ettiremedim oradaki bayan bana yapmam gerekenleri söyledi ama anlamadım tam. Antalyada yaşıyorum kimlikte Sivas Divriği yazıyor ve Divriğide askerlik şubesi yokmuş, kadın dedi ki ptt ye git aps ile bi yere bişey gönder filan ama hiç biri aklımda değil zaten uykusuzdum bayağı ve kadın da çok sert bi kadındı ne dediyse anladım dedim ters yapmasın diye.
Benim asıl problemim; bir arkadaşım geçen senelerde askerliği tecil ettirmediği için giriş yaptığı otelde basılmış polisler tarafından. Aynısı benim başıma gelir mi? Yılbaşı için otele giriş yapacağım 31 aralıkta. Kafama takıldı. Eğer polisler gelir ve huzurumu kaçırırsa hemen halledeyim bu işi. Ama ne yapmam gerekiyor bilmiyorum, bilgisi olanlar aydınlatırsa sevinirim.
Aldığın EKC2 belgesini bağlı olduğun askerlik şubesine göndermen gerekiyor . ''Sivas Divriği'' ise orada ki askerlik şubesine orada askerlik şubesi yoksa Sivas Asker Alma şube biriminin numarasını bul ara bağlı olduğun askerlik şubesini öğren adresini al ve APS ile EKC2 belgeni yolla . Eskisi gibi polis falan gelmez kapına ama kazadır ve ya darp yaralama hırsızlık gibi bir olaya karışırsan o zaman problem olur . Bu arada otele genel rutin kontrole gelmişlerdir polisler arkadaşın için ve ya onu almak için değil korkma .
Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir. #Deizm

Resim

Okulun vereceği ilim ve irfan sayesindedir ki Türk Milleti, Türk Sanatı, Ekonomisi, Türk Şiir ve Edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

“Askerlik Tecili” sayfasına dön