2. Kez Tecil Hakkında...

Askerlik Tecili ve İşlemleri Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Sienne
Yardımcı Asistan

2. Kez Tecil Hakkında...

Mesaj gönderen Sienne » 24 Ara 2015, 14:28

Merhaba, diğer konuları inceledim ancak kafamda ki soru işaretleri kalkmadığı için konu açma gereği duydum..

Geçen sene Ek-C2 belgesi ile 2016 Ocak 1'e kadar tecil ettirmiştim. Yani 1 hafta sonra tecil hakkım bitiyor. Diplomamı ise kasım ayı içerisinde aldım. Şuanda üniversite sınavına hazırlanıyorum, o yüzden tekrar tecil ettirmem gerekiyor. Ben askerlik şubesine bu hafta içinde gidip 1 Ocakta hakkım bitiyor tekrar tecil ettirmek istiyorum demeli miyim? Yoksa Ocak 1 sonrası takip eden ilk 1-2 iş günün de gidip tecil ettirmek istediğimi söylersem bir sorun yaşar mıyım?

Şimdiden yardımcı olanlara teşekkür ederim...

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Re: 2. Kez Tecil Hakkında...

Mesaj gönderen Dersatatürk » 24 Ara 2015, 18:23

Diplomanı alıp bağlı olduğun askerlik şubesine gidip mezun oldum ve üniversiteye hazırlanıyorum diyerek tecil ettirmelisin . Aksi taktirde yoklama kaçağı olursun .
Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir. #Deizm

Resim

Okulun vereceği ilim ve irfan sayesindedir ki Türk Milleti, Türk Sanatı, Ekonomisi, Türk Şiir ve Edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Sienne
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen Sienne » 24 Ara 2015, 19:36

Dersatatürk yazdı:Diplomanı alıp bağlı olduğun askerlik şubesine gidip mezun oldum ve üniversiteye hazırlanıyorum diyerek tecil ettirmelisin . Aksi taktirde yoklama kaçağı olursun .
Öyle olduğunu bende biliyorum ama sorduğum şey o değildi tekrar okursan sevinirim :)

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Dersatatürk » 24 Ara 2015, 20:47

Tekrar söylüyorum ; 1 gün bile geçse yoklama kaçağı olarak gözüküyorsun , tecil bitmeden yaptırman lehine . He yoklama kaçağı gözükünce herhangi bir olaya karışırsan başın ağrır onun dışında , yoklama kaçağı gözüktüm ben haberim olmadan 1 ay kadar gittim yine tecil ettirdim bir sıkıntı yaşamadım sağ olsunlar şubede ki kişiler baya ilgiliydi yardımcı oldular ama sıkıntı yaşamazsın diyemem .

Resim

Okulun vereceği ilim ve irfan sayesindedir ki Türk Milleti, Türk Sanatı, Ekonomisi, Türk Şiir ve Edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Awayks

Mesaj gönderen Awayks » 25 Ara 2015, 03:19

1 kez tecil yaptıranların süresi bitince ek bi süreleri oluyordu diye biliyorum ben 1 ay falan olması lazım. benimde tecilim bu ayın sonunda bitiyor sube ocakta gelip islemlerimi yaptırmamı söyledi. kacak durumuna düsmeyeceğimi söylediler. 1 gün geçince kaçak oluyorsun diyen arkadas iyi okumuyor bence 2. kez tecilden bahsetmis arkadas yada o haklı askerlik şubesi yalan söylüyor :06:

meow1
Acemi

Mesaj gönderen meow1 » 25 Ara 2015, 11:41

Ocak ayının sonuna kadar süren var kafana takma diploman elinde kaçak durumuna düşmezsin ocak ayı içinde hallet erken davran çünkü herkesin tecili ocak ayında bittiği için kalabalık olur şubeler erken git hallet hemen . kaçak durumuna düşmek o kadar büyük bir durum değil artık 1 ay 2 ay gibi kaçak durumlarında düşük bir miktar ceza ödeyip tecil ettirebiliyorsun.

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Dersatatürk » 25 Ara 2015, 12:51

Awayks yazdı:1 kez tecil yaptıranların süresi bitince ek bi süreleri oluyordu diye biliyorum ben 1 ay falan olması lazım. benimde tecilim bu ayın sonunda bitiyor sube ocakta gelip islemlerimi yaptırmamı söyledi. kacak durumuna düsmeyeceğimi söylediler. 1 gün geçince kaçak oluyorsun diyen arkadas iyi okumuyor bence 2. kez tecilden bahsetmis arkadas yada o haklı askerlik şubesi yalan söylüyor :06:

''Sen anlamamışsın herhalde , tecilim bittikten sonra gidip 2 . kez tecil ettirebilir miyim diyor . '' Bende diyorum ki tecil bitmeden git 2 . tecilini yaptır bittikten bir kaç gün sonra gidersen kaçağa düşmüş olacaksın tecil bitmeden gidersen direk kaçak falan gözükmeden tecil ettireceksin . Ne gerek var kaçağa düşmeye .

Resim

Mustafa Kemal ATATÜRK

Awayks

Mesaj gönderen Awayks » 25 Ara 2015, 22:12

Dersatatürk yazdı:
Awayks yazdı:1 kez tecil yaptıranların süresi bitince ek bi süreleri oluyordu diye biliyorum ben 1 ay falan olması lazım. benimde tecilim bu ayın sonunda bitiyor sube ocakta gelip islemlerimi yaptırmamı söyledi. kacak durumuna düsmeyeceğimi söylediler. 1 gün geçince kaçak oluyorsun diyen arkadas iyi okumuyor bence 2. kez tecilden bahsetmis arkadas yada o haklı askerlik şubesi yalan söylüyor :06:

''Sen anlamamışsın herhalde , tecilim bittikten sonra gidip 2 . kez tecil ettirebilir miyim diyor . '' Bende diyorum ki tecil bitmeden git 2 . tecilini yaptır bittikten bir kaç gün sonra gidersen kaçağa düşmüş olacaksın tecil bitmeden gidersen direk kaçak falan gözükmeden tecil ettireceksin . Ne gerek var kaçağa düşmeye .
He anlamadım bende aynı durumdayım. 31.12.2015 tecilim bitiyor gittim askerlik şubesine belgelerimi alıp. Ocagin ilk haftası gel tecilini yapalım şimdi tekrar işlem yapsam 2015 in sonuna uzaticak dedi. Kacak durumuna dusermiyim dedim dusmicegimi söyledi. Çok bilmiş gibi konusucagina şubeden bilgi al ilk. Şubenin bana dediğini yazıyorum buraya

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Dersatatürk » 25 Ara 2015, 22:30

Awayks yazdı:
Dersatatürk yazdı:

He anlamadım bende aynı durumdayım. 31.12.2015 tecilim bitiyor gittim askerlik şubesine belgelerimi alıp. Ocagin ilk haftası gel tecilini yapalım şimdi tekrar işlem yapsam 2015 in sonuna uzaticak dedi. Kacak durumuna dusermiyim dedim dusmicegimi söyledi. Çok bilmiş gibi konusucagina şubeden bilgi al ilk. Şubenin bana dediğini yazıyorum buraya

31.12.2015 de bitecek diyorsun şimdi tecil yaparsam 2015 in sonuna uzatacak diyorsun , neyse istediğiniz gibi yapın ben yardımcı olmak adına yazıyorum ukalalık yapmak adına değil . :)

Resim

Mustafa Kemal ATATÜRK

Awayks

Mesaj gönderen Awayks » 26 Ara 2015, 02:33

Dersatatürk yazdı:
Awayks yazdı:
Dersatatürk yazdı:

31.12.2015 de bitecek diyorsun şimdi tecil yaparsam 2015 in sonuna uzatacak diyorsun , neyse istediğiniz gibi yapın ben yardımcı olmak adına yazıyorum ukalalık yapmak adına değil . :)
arkadas anlamak istemiyor. ben demiyorum askerlik şubesi diyor. "şimdi tecilini yapamam uzatırsam sistem 2015 in sonuna atıcak tekrar, ocağın ilk haftası gel 2016 sonuna atar" dedi. tabii benim tecilim ek c2 ile olucak ve tecil süren bittikten sonra ek bir süre veriyorlarmış. ocakta işlemini yapabiliriz ve kacak durumuna düsmezsin diyor adam daha açık nasıl söyleyebilirim acaba? memursan söyle seni dinleyelim nedir mesleğin

Sienne
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen Sienne » 04 Oca 2016, 17:48

Belki başkası da benimle aynı duruma düşer diye olanları yazayım. Şöyle bir toparlarsak 2014 senesinde okurken Ek-C2 belgesiyle kasım ayı içerisinde gidip 31.12.2015 tarihine kadar tecil ettirmiştim. Ağustos 2015'te mezun olup, Kasım 2015 tarihinde diplomamı elime aldım. Bugün yani 4 Ocak, tecilim bittikten 4 gün sonra tekrar tecil ettirmek adına askerlik şubesine gittim. Öncelikle Ağustos ayında mezun olduğun halde neden gelmedin diye sordular. Tecil süremin henüz dolmadığını ve diplomayı da zaten kasımda aldığımı söyledim. Tecil hakkın 4 gün önce bitmiş şuanda yoklama kaçağı durumundasın dediler. Farkındayım dedim. Sizi arayıp sorduğum da tecilim bitmeden tekrar tecil işlemi yapamayacağınızı söylediniz. Bende bu yüzden tecil süremin bitmesinden itibaren ilk iş günü olan 4 Ocak Pazartesi şubenize geldim, dedim. Sonrasında ise bir kaç form doldurduktan sonra 2 senelik tecil hakkımı kullandım. Demem şu ki rahat rahat tecil ettirdim. Sordukları sorular ise rutin sorular, sormak zorundalar. Onlara da gayet geçerli mantıklı sebepler söyledikten sonra 4 gün geçse bile tecil ettiler. Bir başkası okursa umarım yararlanır. Ayrıca yanınıza giderken kimlik + diploma + diploma fotokopisi alın. Fotokopiyi onlar alıyor aslını bana teslim ettiler. Doldurduğunuz formlar basit şeyler. İsim-Soyisim sağlık sorunun var mı vs şeklinde 5-6 tane kutucuğa tik koyuyorsunuz. Sonra 3-4 belgeyi imzalıyorsunuz ve bitiyor. Totalde 10 dk sürmedi.

“Askerlik Tecili” sayfasına dön