AÇIKÖĞRETİM OKUYORUM ASKERLİK TECİLİ YAPAMADIM, PASAPORT ÇIKARTABİLİR MİYİM?

Askerlik Tecili ve İşlemleri Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
servetinanc
Doktor

AÇIKÖĞRETİM OKUYORUM ASKERLİK TECİLİ YAPAMADIM, PASAPORT ÇIKARTABİLİR MİYİM?

Mesaj gönderen servetinanc » 11 Oca 2016, 02:54

ARKADAŞLAR MERHABA; AÇIKÖĞRETİM OKUYORUM, BİLDİĞİM KADARIYLA AÇIK ÖĞRETİM OKUYANLARA ASKERLİK TECİL İŞLEMİ YAPTIRILABİLİYORDU, AMA BEN ASKERLİK ŞUBESİNE GİTTİM VE ASKERLİĞİMİ TECİL ETMEDİLER, BİR KAÇ SINAV PASİF GÖRÜNDÜĞÜ İÇİN ASKERLİĞİ TECİL ETMEDİLER.. MUAYENE OLMADIM VE ŞUAN KAÇAK GÖRÜNÜYORUM.. BODRUMDA TATİLDEYKEN, POLİSLER OTELE GELİP ASKER KAÇAĞI OLDUĞUMU VE 15 GÜN İÇERİSİNDE ASKERLİK ŞUBESİNE BAŞVURMAM GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİLER, BİR BELGE İMZALATTILAR VE GİTTİLER.. ŞUAN ASKER KAÇAĞI GÖRÜNÜYORUM SANIRIM.. YAKINDA AMERİKAYA TATİLE GİDECEĞİM, AMA PASAPORTUM YOK.. KARAKOLA GİDİP PASAPORT ÇIKARTTIĞIM ZAMAN ASKERLİKLE İLGİLİ PROBLEM OLUR MU? BANA KARAKOLDA EL KOYU DİREK ASKERE GÖNDERİRLER Mİ? VEYA BİR PROBLEM OLMADAN PASAPORT BAŞVURUSU YAPABİLİR MİYİM?? LÜTFEN BENİ AYDINLATIRSANIZ ÇOK SEVİNİRİM,, BİLGİNİZ VARSA BENİ BİLGİLENDİRİN ONA GÖRE KARAKOLA GİDİP PASAPORT BAŞVURUSU YAPACAĞIM.. BU DURUMDA ÇOK KORKUYORUM KARAKOLA GİTMEYE.. İLGİNİZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Re: AÇIKÖĞRETİM OKUYORUM ASKERLİK TECİLİ YAPAMADIM, PASAPORT ÇIKARTABİLİR MİYİM?

Mesaj gönderen Dersatatürk » 11 Oca 2016, 04:10

Peki askerlik şubesine bireysel bir tecil işlemi yapabilir miyim diye sordun mu ? Askerliği sadece okul yoluyla değil bireysel olarak'da iki yıl kadarda tecil ettirebilirsiniz . Bunu sormanızı tavsiye ederim . Onun dışında asker kaçağı gözüküyor iseniz evet pasaportunuz onaylanmayabilir yinede bir şansınızı deneyin derim .
Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir. #Deizm

Resim

Okulun vereceği ilim ve irfan sayesindedir ki Türk Milleti, Türk Sanatı, Ekonomisi, Türk Şiir ve Edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

servetinanc
Doktor

Re: AÇIKÖĞRETİM OKUYORUM ASKERLİK TECİLİ YAPAMADIM, PASAPORT ÇIKARTABİLİR MİYİM?

Mesaj gönderen servetinanc » 11 Oca 2016, 14:14

ya hiç birşey söylemeye izin vermiyorlar ki, askerlik şubesinde ki kendini beğenmiş pislikler hiç bir şeyi gerçekleştirmiyor.. askerlik tecili için, ögrencilik durumunun son halinin aktif olması yetiyormuş, ama askerlik şubesinde ki adam verdiğim ögrenci belgesine bakıyor, son durum aktif , ondan önceki de aktif, ondan önceki sınava girmediğim icin pasif görünüyor, bu yüzden tecil işlemi yapamayacağını söylüyor, o dersin de aktif olması gerekiyormuş.. ya ne alaka diyip orada onu tekme tokat dövüp anasının evine göndermek geldi içimden ama işte yapamadım.. öyle kaldı tecili gerçekleştiremedim ve psikolojimi bozdu.. yaklasık 2 yıldır yurt dışına cıkacağım ama bu pasaport çıkartma olayından korktuğum için gidemiyorum.. tek korkum emniyete pasaport başvurusu yapmaya gittiğim de, orada beni gbt ye soktukların da, asker kaçağı görünürsem beni alıp direkt askerlik şubesine götürürler mi, veya kagıt imzalatıp 15 gün için de askerlik şubesine mi git derler?

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Dersatatürk » 11 Oca 2016, 16:39

servetinanc yazdı:ya hiç birşey söylemeye izin vermiyorlar ki, askerlik şubesinde ki kendini beğenmiş pislikler hiç bir şeyi gerçekleştirmiyor.. askerlik tecili için, ögrencilik durumunun son halinin aktif olması yetiyormuş, ama askerlik şubesinde ki adam verdiğim ögrenci belgesine bakıyor, son durum aktif , ondan önceki de aktif, ondan önceki sınava girmediğim icin pasif görünüyor, bu yüzden tecil işlemi yapamayacağını söylüyor, o dersin de aktif olması gerekiyormuş.. ya ne alaka diyip orada onu tekme tokat dövüp anasının evine göndermek geldi içimden ama işte yapamadım.. öyle kaldı tecili gerçekleştiremedim ve psikolojimi bozdu.. yaklasık 2 yıldır yurt dışına cıkacağım ama bu pasaport çıkartma olayından korktuğum için gidemiyorum.. tek korkum emniyete pasaport başvurusu yapmaya gittiğim de, orada beni gbt ye soktukların da, asker kaçağı görünürsem beni alıp direkt askerlik şubesine götürürler mi, veya kagıt imzalatıp 15 gün için de askerlik şubesine mi git derler?
Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir. #Deizm

Resim

Okulun vereceği ilim ve irfan sayesindedir ki Türk Milleti, Türk Sanatı, Ekonomisi, Türk Şiir ve Edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

servetinanc
Doktor

Mesaj gönderen servetinanc » 12 Oca 2016, 01:23

ARKADAŞLAR AÇTIĞIM KONUYA HENÜZ RAHATLATICI VE BİLGİLENDİRİCİ BİR MESAJ GÖNDERİLMEDİ. LÜTFEN YARDIMCI OLUN.. AÇIKÖGRETİM LİSESİ OKUYORUM BU 2.SINAVIM.. 2. SINAVA GİRDİM YENİ.. ŞUAN ASKER KAÇAĞI GÖRÜNÜYORUM, YANİ HENÜZ MUAYENE OLMADIM VE TECİL YAPTIRMADIM.. BU YILIN ORTASINDA AMERİKAYA GİDİCEM, AMA PASAPORT ÇIKARTMAM GEREKİYOR.. EĞER KARAKOLA PASAPORT BAŞVURUSUNA GİDERSEM, ORADA ÖNÜME BİR ENGEL ÇIKAR MI? BANA KARAKOLDA EL KOYUP ASKERLİK ŞUBESİNE ZORLA GÖTÜRÜRLER Mİ? BENİ ZORLA ASKERE GÖNDERİRLER Mİ? LÜTFEN BANA YARDIMCI OLUN, SİZDEN GELECEK MESAJLAR DOGRULTUSUNDA PASAPORT BAŞVURUSU YAPACAĞIM.. LÜTFEN YARDIM.

meow1
Acemi

Mesaj gönderen meow1 » 12 Oca 2016, 13:55

çok ihmal etmissin şubeye git kaçak oldugunu ama okumak istedigini belirt belki para cezasıyla kurtarırsın heryerde sorun cıkar artık gbtye bile dusuyor kaçak oldugun

“Askerlik Tecili” sayfasına dön