AÖF tercihleri icin sadece ygs ye girmek yeterli mi?

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
fehmiye
Acemi

AÖF tercihleri icin sadece ygs ye girmek yeterli mi?

Mesaj gönderen fehmiye » 19 Oca 2016, 23:27

Arkadaslar benim bir degil bir suru sorum var kafam cok karisik ben aol ogrencisiyim bu yil ygs ye basvurdum yalniz egitimime unuversitede de aciktan devam edicm aof tercihleri icin sadece ygs ye girmek yeterli mi ayrica hangi puan turuyle tercih yapicam aofden istedigimiz her bolum var mi anadolu üniversitesinin sosyal hizmetler bolumu var mi varsa ne kadar puan almam yeterli bu bolum icin aof harclari ne kadar anadolu mu daha iyi atatürk mu kafam karma karisik yardimci olan arkadaslara teşekkürler

Neyi çok istersen!'imtihanin olur'

la tahzen
Doktor

Re: Acilllll

Mesaj gönderen la tahzen » 20 Oca 2016, 01:38

fehmiye yazdı:Arkadaslar benim bir degil bir suru sorum var kafam cok karisik ben aol ogrencisiyim bu yil ygs ye basvurdum yalniz egitimime unuversitede de aciktan devam edicm aof tercihleri icin sadece ygs ye girmek yeterli mi ayrica hangi puan turuyle tercih yapicam aofden istedigimiz her bolum var mi anadolu üniversitesinin sosyal hizmetler bolumu var mi varsa ne kadar puan almam yeterli bu bolum icin aof harclari ne kadar anadolu mu daha iyi atatürk mu kafam karma karisik yardimci olan arkadaslara teşekkürler

Evet sadece ygs ye girmek yeterli.
Aöf de puan türü yoktur herhangi derslerden istenilen puanı yapman yeterlidir.
Evet sosyal hizmetler bölümü var.
Harçları bilmiyorum ama bunları ygs den sonra öğrenirsin acelesi yok. :)

Kullanıcı avatarı
fehmiye
Acemi

Mesaj gönderen fehmiye » 20 Oca 2016, 03:55

Peki sosyal hizmetler icin ygsden ne kadar puan almam lazim

Kullanıcı avatarı
brutus1337
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen brutus1337 » 20 Oca 2016, 14:48

fehmiye yazdı:Peki sosyal hizmetler icin ygsden ne kadar puan almam lazim
istanbul anadolu 290 küsür bişeydi galiba
ResimResim
Mezun

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Dersatatürk » 20 Oca 2016, 18:41

fehmiye yazdı:Arkadaslar benim bir degil bir suru sorum var kafam cok karisik ben aol ogrencisiyim bu yil ygs ye basvurdum yalniz egitimime unuversitede de aciktan devam edicm aof tercihleri icin sadece ygs ye girmek yeterli mi ayrica hangi puan turuyle tercih yapicam aofden istedigimiz her bolum var mi anadolu üniversitesinin sosyal hizmetler bolumu var mi varsa ne kadar puan almam yeterli bu bolum icin aof harclari ne kadar anadolu mu daha iyi atatürk mu kafam karma karisik yardimci olan arkadaslara teşekkürler
Açık Öğretim Fakültesi için YGS girmek yeterli diye bir şey yok ! Seçmek istediğiniz bölüm iki yıllık ön lisans bölümü ise YGS girmeniz yeterli ama dört yıllık lisans bölümü LYS ye de girmeniz gerekmekte . Aradaki fark ne derseniz iki yıllık ön lisans bölümleri yüksek öğretim olarak geçmekte üniversite değil dört yıllık bölümler lisans bölümleri asıl üniversite mezunlarıdır . Askerliğinizi 6 ay yapmak isterseniz mesela iki yıllık bölüm mezunları yapamaz . Devlette memur olacaksınız bölüme memur isteniyor genel olarak dört yıllık bölüm mezunları alınır iki yıllıklar giremez gibi .

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesindeki imkanlar daha iyi bildiğim ve okuduğum kadarıyla , E-Seminer dersleri veriliyor , kitaplar ücretsiz olarak veriliyor , PDF olarak sınavlar var gibi ayrıca verdikleri diplomanın uluslar arası geçerliliği var . Atatürk Üniversitesi hakkında bilgim yok belki imkanları daha fazladır . ''Sonuçta Atamızın adını taşıyor . :)''

Bütün bölümler olamaz ki bu imkansız ama çoğu genel geçer bölüm var kısa bir araştırma ile bakabilirsin hangi bölümler var diye hatta beş dakikanı bile almaz sanırım sosyal hizmetlerde vardı ama . Bazı bölümler kontenjanlı bazı bölümler kontenjansız . Yani demek istediğimi açıklayayım . YGS ye girdin 200 aldın farz edelim 150 barajını geçtiğin için tercih hakkın var kontenjansız bölüme girebilirsin ne şekilde olursa olsun ama Adalet istedin adalette 5.000 kişilik kontenjan var ve senden daha iyi puan alanlar oldu kontenjan doldu giremezsin . YGS de tercih yapma barajı 150 LYS girme barajı 180 .

Unutmadan Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi öğretim harçları 205 TL . Dönem başı alınıyor sınav başı değil .

Kafanın dolması için detay bilgi vermeye çalıştım iyi bir öğrencilik hayatın olması dileğiyle . :)
Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir. #Deizm

Resim

Okulun vereceği ilim ve irfan sayesindedir ki Türk Milleti, Türk Sanatı, Ekonomisi, Türk Şiir ve Edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Re: AÖF tercihleri icin sadece ygs ye girmek yeterli mi?

Mesaj gönderen Dersatatürk » 21 Oca 2016, 01:17

Özür dilerim yanlış bilgi vermişim , AÖF lisans ve ön lisans içinde YGS yeterliymiş bana göre saçmalık olsa'da sistem böyle işliyor saygılar . Diğer bilgilerde bir yanlışlık yok ... Örgün eğitimde sistem anlattığın gibi işliyor YGS den dört yıllık tercih etme gibi bir seçenek olmuyor aöfde nasıl oluyor bunu anlamadım adeta haksızlık ... :D

Resim

Okulun vereceği ilim ve irfan sayesindedir ki Türk Milleti, Türk Sanatı, Ekonomisi, Türk Şiir ve Edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
nivli_83
Doktor

Mesaj gönderen nivli_83 » 22 Oca 2016, 01:16

Ders Atatürk, bi kaç haftadır dikkat ediyorum.sorulan bütün soruları okuyup üşenmeden cevap yazıyorsun
hemde açıklayıcı ve bilgili bir şekilde.Sıkılmadanda uzun uzadı ya anlatıyor sunBazen insan bazı şeylere cevap bulamıyor ve karşıdan gelen küçücük bi yanıt bile onun için çok şey ifade edebiliyor.eminim bi çok kişiden dua almışsındır.tebrik ediyorum seni
herşeyi bilmen gerekmez..haddini bil yeter !!

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Dersatatürk » 22 Oca 2016, 02:27

nivli_83 yazdı:Ders Atatürk, bi kaç haftadır dikkat ediyorum.sorulan bütün soruları okuyup üşenmeden cevap yazıyorsun
hemde açıklayıcı ve bilgili bir şekilde.Sıkılmadanda uzun uzadı ya anlatıyor sunBazen insan bazı şeylere cevap bulamıyor ve karşıdan gelen küçücük bi yanıt bile onun için çok şey ifade edebiliyor.eminim bi çok kişiden dua almışsındır.tebrik ediyorum seni
Nivli_83 ; Zamanında bana'da yardımcı oldular benimde ilk açık liseye girdiğimde bir sürü sorularım olmuştu forum sayesinde 29 krediyle başlayıp 6 dönemde bitirdim liseyi . Ayrıca işten çıkarıldım bir aydır işsizim bu sürede hem AÖF'e çalışıyorum hemde boş zamanlarımda arkadaşlara uzun uzun bilgi veriyorum bir iki haftaya yeniden işe başlayacağım yine vaktim oldukça yazacağımı umuyorum . Yorumunuz iyi dilekleriniz için teşekkür ederim . :)

Resim

Mustafa Kemal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
nivli_83
Doktor

Mesaj gönderen nivli_83 » 22 Oca 2016, 12:16

Rica ederim :37:
herşeyi bilmen gerekmez..haddini bil yeter !!

Kullanıcı avatarı
fehmiye
Acemi

Mesaj gönderen fehmiye » 22 Oca 2016, 13:28

:44: cok tesekkurler cok sagolun ama bi sorum daha olucak aolde yeni kayit ucreti 40 lira olmus kayit yenileme de mi 40 lira oldu acaba?

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Dersatatürk » 22 Oca 2016, 15:27

fehmiye yazdı::44: cok tesekkurler cok sagolun ama bi sorum daha olucak aolde yeni kayit ucreti 40 lira olmus kayit yenileme de mi 40 lira oldu acaba?
Yeni kayıt ücretlerinde kağıttı , dosyaydı , zarf , pul , kargo parası derken falan biraz daha yüksek ücret talep ediyorlar sanmıyorum kayıt yenilemenin artacağını , artsa bile 5 lira falan artar 40 lira olmaz . :) %100 zammı olur . :D

Resim

Mustafa Kemal ATATÜRK

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön