Krediyi tamamladım ama..

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Ree

Krediyi tamamladım ama..

Mesaj gönderen Ree » 28 Oca 2016, 14:42

Arkadaşlar ben lise 4'e geçerken bu sene açık öğretime geçtim yani açık öğretimin 7. dönemini tamamladım şimdi.

195 kredi toplamışım sadece 8.dönemi tamamlamam lazım peki şimdi ben

- Sadece zorunlu dersleri alsam olur mu bu kez yoksa yine 35 kredilik ders almak zorunda mıyım?
- Diyelim ki 35 kredilik ders almak zorundayım peki sınava girdiğimde sadece zorunlu derslerimi versem ve diğer oturumlarda zorunlu derslerim yoksa onlara girmesem ortalamam da bir düşme veya kredim de gerileme olur mu ya da başka herhangi bir sıkıntı?
- Bir de mesela 8.dönemin herhangi bir (dil anlatım hariç) dersini veremedim diyelim ağustostaki sınavda gene veremedim o halde seneye mi kalıyorum yoksa üniversite kazansam geçirirler mi?

Ree

Re: Krediyi tamamladım ama..

Mesaj gönderen Ree » 28 Oca 2016, 16:04

Yahu koca forumda yok mu arkadaşlar yardımcı olacak

tebessümm
Doçent

Mesaj gönderen tebessümm » 28 Oca 2016, 16:32

Ree yazdı:Arkadaşlar ben lise 4'e geçerken bu sene açık öğretime geçtim yani açık öğretimin 7. dönemini tamamladım şimdi.

- Sadece zorunlu dersleri alsam olur mu bu kez yoksa yine 35 kredilik ders almak zorunda mıyım?
- Diyelim ki 35 kredilik ders almak zorundayım peki sınava girdiğimde sadece zorunlu derslerimi versem ve diğer oturumlarda zorunlu derslerim yoksa onlara girmesem ortalamam da bir düşme veya kredim de gerileme olur mu ya da başka herhangi bir sıkıntı?
- Bir de mesela 8.dönemin herhangi bir (dil anlatım hariç) dersini veremedim diyelim ağustostaki sınavda gene veremedim o halde seneye mi kalıyorum yoksa üniversite kazansam geçirirler mi?
istediğin kadar ders seçebilirsin kredin tam ise sadece zorunlu olanı seçki az ders olsun ve daha iyi hazırlanırsın
eğer ağustosta dersleri geçemezsen ek sınav var o sınavda da geçemezsen o dersten muaf olursun.
Kredi:193
Dönem:8
<3mezun<3 :tipik:

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Dersatatürk » 28 Oca 2016, 16:41

Ree yazdı:Arkadaşlar ben lise 4'e geçerken bu sene açık öğretime geçtim yani açık öğretimin 7. dönemini tamamladım şimdi.

Burası örgün öğretim değil geçirirler mi diye bir şey yok kanaat yok , sen geçmedikten sonra kimse seni geçirmez .
Sadece zorunlu derslerini alsan'da olur evet ama o zorunlu dersleri vermek zorundasın , ekstra ders seçmek istersen seç ama düşük not alırsan ve geçersen mesela 45 ve ya 50 ile bu puanlar diploma notuna yansıyor . Yüksek alırsan yükseltir düşük alırsan düşer gibi o sınavlara girmezsen zaten ne eksi oluyor oluyor ne artı hiç bir anlamı yok bence seçme daha iyi. Ağustos sınavına kaldın ve veremedin diyelim ek sınav yapıyorlar ek sınavın tarihleri belli olmuyor takip edeceksin internet sitesinden ve bu ek sınavların kayıt tarihleri 3 gün gibi kısa bir sürede oluyor sıkı takip yap kaçırma .
Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir. #Deizm

Resim

Okulun vereceği ilim ve irfan sayesindedir ki Türk Milleti, Türk Sanatı, Ekonomisi, Türk Şiir ve Edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

“Sınavlar” sayfasına dön