AOL Alansız mezunlarının AOBP puanı

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
akhileus

AOL Alansız mezunlarının AOBP puanı

Mesaj gönderen akhileus » 28 Oca 2016, 14:23

Selam,

EA bölümü lise 3'ten terk ettim. Bu sene lise 4'ü alansız okuyorum. Sınavlarımın hepsini geçtim.

1) Bu durumda lise diplomam alansız mı olacak?
2) Alansızdan mezun olunca AOBP nasıl hesaplanacak?

Cevaplarsanız sevinirim.

akhileus

Re: AOL Alansız mezunlarının AOBP puanı

Mesaj gönderen akhileus » 28 Oca 2016, 16:57

alansızlarda lys/ygs'de puan hesaplaması nasıl yapılıyor?

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Dersatatürk » 28 Oca 2016, 17:07

akhileus yazdı:Selam,

EA bölümü lise 3'ten terk ettim. Bu sene lise 4'ü alansız okuyorum. Sınavlarımın hepsini geçtim.

Cevaplarsanız sevinirim.
Merhaba ; EA nedir açıklamasını yapar mısınız merak ettim , EA Sport vardı oyunlarda o geldi aklıma . :) Neyse soruları cevaplayayım .

1 - Bu durumda lise diplomanız'da Açık Öğretim Lisesi Diploması verilecek alan dalında ise alan yok yazacak .
2 - Alansız'dan mezun olunca diploma notunuz derslere göre hesaplanacak yine hiç bir farkı yok normal lise ile , ÖSYM kaydınız varsa ÖSYM ye girin eğitim bilgileri sekmesine gelin e okuldan bilgilerimi güncelle deyin diploma puanınız direk karşınızda okusanız'da mezun olsanız'da gösteriyor .
3- YGS LYS 'de de normal lise gibi hesaplanıyor ben hesaplamasının tam nasıl yapıldığını bilmiyorum baya çarpıp bölüyorlar ben kaba taslak ikiye bölmüştüm notumu ortalama 32 gelecek diyordum ve 30 ,32 civarında bir şey geldi gerçekten'de .
Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir. #Deizm

Resim

Okulun vereceği ilim ve irfan sayesindedir ki Türk Milleti, Türk Sanatı, Ekonomisi, Türk Şiir ve Edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

akhileus

Mesaj gönderen akhileus » 28 Oca 2016, 17:18

Dersatatürk yazdı:
akhileus yazdı:Selam,

Cevaplarsanız sevinirim.
Merhaba ; EA nedir açıklamasını yapar mısınız merak ettim , EA Sport vardı oyunlarda o geldi aklıma . :) Neyse soruları cevaplayayım .

1 - Bu durumda lise diplomanız'da Açık Öğretim Lisesi Diploması verilecek alan dalında ise alan yok yazacak .
2 - Alansız'dan mezun olunca diploma notunuz derslere göre hesaplanacak yine hiç bir farkı yok normal lise ile , ÖSYM kaydınız varsa ÖSYM ye girin eğitim bilgileri sekmesine gelin e okuldan bilgilerimi güncelle deyin diploma puanınız direk karşınızda okusanız'da mezun olsanız'da gösteriyor .
3- YGS LYS 'de de normal lise gibi hesaplanıyor ben hesaplamasının tam nasıl yapıldığını bilmiyorum baya çarpıp bölüyorlar ben kaba taslak ikiye bölmüştüm notumu ortalama 32 gelecek diyordum ve 30 ,32 civarında bir şey geldi gerçekten'de .
EA ile kastım eşit ağırlık. Eskiden eşit ağırlıkçılarda her soruların katsayıları vardı. Ea'çılar için puanlama tm mat ve sos ağırlıklıydı. Fencilerde ise fizik mat kim katsayısı diğer derslere göre yüksekti. şu an alansızım bu durumda ygs/lys'de puanlama neye göre yapılacak?

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön