Askerlik Tecili hakkında.

Askerlik Tecili ve İşlemleri Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
servetinanc
Doktor

Askerlik Tecili hakkında.

Mesaj gönderen servetinanc » 28 Oca 2016, 00:58

ARKADAŞLAR MERHABA, YURT DIŞINDAN ARKADAŞLARIM GELDİ, ONLARLA BİRLİKTE GEZİDEYKEN BİR OTELE KONAKLAMA İÇİN GİTTİK. KAYIT YAPTIRDIKTAN SONRA, SABAHA KARŞI SAAT 5 GİBİ KAPIM ÇALDI VE POLİSLERİN GELDİĞİNİ SÖYLEDİLER. AŞŞAĞI İNDİĞİM DE, BANA ASKER KAÇAĞI OLDUĞUMU, ASKERLİĞİ Mİ TECİL ETMEDİĞİMİ SÖYLEDİLER. VE BİR KAĞIT İMZALAYIP, 15 GÜN İÇERİSİNDE ASKERİYEYE GİDİP MUAYENE OLMAM GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİLER. ŞİMDİ BENİM MERAK ETTİĞİM ŞU; BANA İMZAYI ATTIRDIKTAN SONRA 15 GÜN BOYUNCA KAÇAK OLARAK GÖRÜNMÜYORMUŞUM BİR KAÇ YERDE OKUMUŞTUM, BU DOĞRU MU? ÇÜNKÜ EĞER BU DOĞRUYSA, BU 15 GÜN SÜRE ZARFINDA KARAKOLA GİDİP PASAPORT BAŞVURUSU YAPACAĞIM? LÜTFEN BANA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM. ÇOK ACİL.

meow1
Acemi

Re: ACİL YARDIM!

Mesaj gönderen meow1 » 28 Oca 2016, 02:34

evet kaçak durumdasın askerlik şubesine git durumu anlat anca sana orda yardım ederler burda kimsenin demesiyle iş olmaz merak etme askere almazlar seni kaçak olduğun gün kadar ceza ödersin tecil olursun büyük ihtimalle

servetinanc
Doktor

Re: ACİL YARDIM!

Mesaj gönderen servetinanc » 28 Oca 2016, 18:33

benim öğrenmek istediğim şu, bana imza attırdılar, 15 gün içerisinde askeriyeye teslim ol dediler.. o 15 gün süre içerisinde kaçak görünecek miyim? çünkü bir kaç yerde araştırdım, o 15 gün süre zarfında kaçak görünmüyorsun dediler.. eğer o süre zarfında kaçak görünmezsem, gider karakoldan rahat bir şekilde pasaport çıkartırım askerlik engeli olmadan.. benim öğrenmek istediğim o, 15 gün içinde teslim ol dediklerinde o 15 gün süre zarfında kaçak görünücek miyim?

“Askerlik Tecili” sayfasına dön