Bitirebilir miyim?

Her Konuda Tartışabilirsiniz
gamzebyrk

Bitirebilir miyim?

Mesaj gönderen gamzebyrk » 06 Nis 2016, 20:50

Arkadaşlar 86 kredim var ve 1 1-5 senede bitirmem gerekiyo bunun için de 25-35 kredi almam gerekiyo çok mu zor sizce her sinavdan ? Çünkü akşam lisesine geçmeyi düşündüm ama çoğu kişi gereksiz olduğunu söyledi siz ne dusunuyosunuz?

Thunder
Yardımcı Asistan

Re: Bitirebilir miyim?

Mesaj gönderen Thunder » 06 Nis 2016, 23:32

Çalışırsan neden olmasın. Ben ilk defa 2015-1. dönem girdim ve çalıştım ve 25 kredi aldım. 2015-2. dönem hiç çalışmadım bakalım ay sonunda görücez ne kadar kredi alacağımı. Akşam okuluna gelen kişilerin birçoğu görebildiğim kadarıyla sorunlu insanlar geneli okumaktan bir haber. Sınavlarda benim gittiğim okuldaki hocalar gereğinden fazla yardımcı oluyor ve bırakmıyorlar. Ama birazda adamına göre muamele var aklında olsun.

gamzebyrk

Mesaj gönderen gamzebyrk » 06 Nis 2016, 23:41

Thunder yazdı:Çalışırsan neden olmasın. Ben ilk defa 2015-1. dönem girdim ve çalıştım ve 25 kredi aldım. 2015-2. dönem hiç çalışmadım bakalım ay sonunda görücez ne kadar kredi alacağımı. Akşam okuluna gelen kişilerin birçoğu görebildiğim kadarıyla sorunlu insanlar geneli okumaktan bir haber. Sınavlarda benim gittiğim okuldaki hocalar gereğinden fazla yardımcı oluyor ve bırakmıyorlar. Ama birazda adamına göre muamele var aklında olsun.
Çalışıyorum ama genelde 15 kredi falan oluyo son 13 zorunlu dersimdi inşallah istediğin gibi olur sınav sonucu :) evet onu bende duydum netten araştırdım yeterli eğitim verilmiyomus ve sınav da bazı soruların cevaplarını veriyolarmis falan tamam amacimiz bitirmek ama barii bişeyler öğrenerek bitirelim o yüzden emin olamadim :D

Thunder
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen Thunder » 08 Nis 2016, 09:22

gamzebyrk yazdı:
Thunder yazdı:Çalışırsan neden olmasın. Ben ilk defa 2015-1. dönem girdim ve çalıştım ve 25 kredi aldım. 2015-2. dönem hiç çalışmadım bakalım ay sonunda görücez ne kadar kredi alacağımı. Akşam okuluna gelen kişilerin birçoğu görebildiğim kadarıyla sorunlu insanlar geneli okumaktan bir haber. Sınavlarda benim gittiğim okuldaki hocalar gereğinden fazla yardımcı oluyor ve bırakmıyorlar. Ama birazda adamına göre muamele var aklında olsun.
Çalışıyorum ama genelde 15 kredi falan oluyo son 13 zorunlu dersimdi inşallah istediğin gibi olur sınav sonucu :) evet onu bende duydum netten araştırdım yeterli eğitim verilmiyomus ve sınav da bazı soruların cevaplarını veriyolarmis falan tamam amacimiz bitirmek ama barii bişeyler öğrenerek bitirelim o yüzden emin olamadim :D
Gittiğin bölüm ve aldığın derslere göre değişir. Örnek vermek gerekirse teknik resim dersinde gördüğün bütün çizimleri ezberlemek pratik hatta eminim sana birşey katmayacak bunu hocalarda bildiklerinden dolayı ve gündüz çalışıp akşamda okula gelmek zorunda olduğunun farkında olduklarından bu ve benzeri dersleri kasmıyorlar anlatmıyorlar bile. Ama programlama gibi dersleri genel olarak ellerinden geldiği kadar anlatmaya çalışıyorlar.

gamzebyrk

Mesaj gönderen gamzebyrk » 08 Nis 2016, 18:35

Thunder yazdı:
gamzebyrk yazdı:
Gittiğin bölüm ve aldığın derslere göre değişir. Örnek vermek gerekirse teknik resim dersinde gördüğün bütün çizimleri ezberlemek pratik hatta eminim sana birşey katmayacak bunu hocalarda bildiklerinden dolayı ve gündüz çalışıp akşamda okula gelmek zorunda olduğunun farkında olduklarından bu ve benzeri dersleri kasmıyorlar anlatmıyorlar bile. Ama programlama gibi dersleri genel olarak ellerinden geldiği kadar anlatmaya çalışıyorlar.
Doğrudur ama benim araştırdığım kadarıyla yetersiz olduğu söylendi bu sene bitirmeyi çok istiyorum yüksek kredi lazım ama eğer olmazsa da akşam lisesine yönelicem :(

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön