kredi hesaplama çok önemli herkes bakabilirmi konuya lütfen

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Este

kredi hesaplama çok önemli herkes bakabilirmi konuya lütfen

Mesaj gönderen Este » 25 May 2016, 05:20

Merhabalar bu sene aklım başıma geldi ve hazırlık yapacam çok çalışacam hazırlık yanındaysa liseyi bitirecem ama gelecek seneye yetiştiremiyecem diye endişe ediyorum toplam dönemim 9 ve şuanki kredim 79 benim hesaplarıma göre bu 15 20 gün sonra yapılacak sınavda 15 kredi alsam 94 kredim oluyor ek sınava girip 10 kredi alsam 104 kredim oluyor bu kadar düşük göstermem seçtiğim dersler arasında 3 ders ingilizcenin olması ve derslere çalışmaya yeni başlıyor olmamdır ingilizcem sıfırdır ve dün english time kursuna yazıldım 4 kura ingilizceyide çok iyi öğrenmeye çalışacağım herneyse Oldumu size 104 kredi geriye kalıyor 88 kredi hesaplarıma göre bu sene sonuna kadar 1 sınav daha olacak kafMı kaldırmadan gerekirse kursa felan giderim 35 kredilik derste 30 kredi alsam full kafamı kaldırmadan 134 kredi olur geçen dönem gibi martta bir sınav daha Oldumu ordanda 30 kredi aldığım Zaman eder sana 164 kredi ve son olarak gelecek dönem bu şimdiki sınav gibi haziranda bir sınav yapıldımı 30 kredi alsam 194 kredi eder ve ek sınavı saymıyorum bile gelecek yıl yapılacak ek sınavı arkadaşlar cahillik işte tek başıma bu hesapları yaptım uykumda gelmiyor bu soruları sormadan aklımda durmadan şimdi sizlerden ricam hesaplamalarda bir sıkıntı varmı böyle giderse gelecek sene mezun olurmuyum ve en önemlisi bu durumdayken lgs lys sınavlarına girebilirmiyim ? Herkese teşekkürler

Kullanıcı avatarı
Z.Krts
Acemi

Re: kredi hesaplama çok önemli herkes bakabilirmi konuya lütfen

Mesaj gönderen Z.Krts » 25 May 2016, 14:08

Sıkı Çalışırsanız Seneye Rahat Mezun Olabilirsiniz....

Eğer Haziran Sınavı İçin 35 Kredilik Ders Seçtiyseniz Hedef Olarak Gördüğünüz 15 Kredi Size Başarı Getirmez.... Neden Böyle Diyorum.... Çünkü Çitayı Ne Kadar Yükseğe koyarsanız O Kadar Çok Çabalarsınız ve Ne Kadar Çok Çabalarsanız Başaramamanız İçin Önünüzde Engel Kalmaz... Siz Çitayı Resmen Yere Koymuşsunuz... Öyle ki 20 Krediyi Çöpe Atmışsınız Direk...

İlerlemek İstiyorsanız Çitayı Her Zaman En Uç Noktaya Koymalısınız....
Geç Olsun Güç Olmasın Dedik Girdik Bir Yola... Rabbim Sen Yüzümüzü Kara Çıkartma...(Amin)

la tahzen
Doktor

Mesaj gönderen la tahzen » 25 May 2016, 14:52

Este yazdı:Merhabalar bu sene aklım başıma geldi ve hazırlık yapacam çok çalışacam hazırlık yanındaysa liseyi bitirecem ama gelecek seneye yetiştiremiyecem diye endişe ediyorum toplam dönemim 9 ve şuanki kredim 79 benim hesaplarıma göre bu 15 20 gün sonra yapılacak sınavda 15 kredi alsam 94 kredim oluyor ek sınava girip 10 kredi alsam 104 kredim oluyor bu kadar düşük göstermem seçtiğim dersler arasında 3 ders ingilizcenin olması ve derslere çalışmaya yeni başlıyor olmamdır ingilizcem sıfırdır ve dün english time kursuna yazıldım 4 kura ingilizceyide çok iyi öğrenmeye çalışacağım herneyse Oldumu size 104 kredi geriye kalıyor 88 kredi hesaplarıma göre bu sene sonuna kadar 1 sınav daha olacak kafMı kaldırmadan gerekirse kursa felan giderim 35 kredilik derste 30 kredi alsam full kafamı kaldırmadan 134 kredi olur geçen dönem gibi martta bir sınav daha Oldumu ordanda 30 kredi aldığım Zaman eder sana 164 kredi ve son olarak gelecek dönem bu şimdiki sınav gibi haziranda bir sınav yapıldımı 30 kredi alsam 194 kredi eder ve ek sınavı saymıyorum bile gelecek yıl yapılacak ek sınavı arkadaşlar cahillik işte tek başıma bu hesapları yaptım uykumda gelmiyor bu soruları sormadan aklımda durmadan şimdi sizlerden ricam hesaplamalarda bir sıkıntı varmı böyle giderse gelecek sene mezun olurmuyum ve en önemlisi bu durumdayken lgs lys sınavlarına girebilirmiyim ? Herkese teşekkürler
Hiç öyle kafanı kaldırmamaya da gerek yok 35 krediyi almak için, çok rahat günde 2-3 saat çalışarak son hafta çıkmış soruları çözerek yapabilirsin.
15 filan değil en az 25 almalısın 10 da yapamadığın muaf dersler için ayır. Çok rahat hazırlanırsın hemde bitirirsin. Kasma :gozkırkma:

estell
Acemi

Mesaj gönderen estell » 25 May 2016, 14:52

Z.Krts yazdı:Sıkı Çalışırsanız Seneye Rahat Mezun Olabilirsiniz....

Eğer Haziran Sınavı İçin 35 Kredilik Ders Seçtiyseniz Hedef Olarak Gördüğünüz 15 Kredi Size Başarı Getirmez.... Neden Böyle Diyorum.... Çünkü Çitayı Ne Kadar Yükseğe koyarsanız O Kadar Çok Çabalarsınız ve Ne Kadar Çok Çabalarsanız Başaramamanız İçin Önünüzde Engel Kalmaz... Siz Çitayı Resmen Yere Koymuşsunuz... Öyle ki 20 Krediyi Çöpe Atmışsınız Direk...

İlerlemek İstiyorsanız Çitayı Her Zaman En Uç Noktaya Koymalısınız....
merhaba hesaplamalarım doğru yani demi yüksek krediler getirdiğim taktirde mezun olabiliyorum yani ? ve son olarak daha mezun olmadan ygs lys sınavlarına girebiliyormuyum ?

estell
Acemi

Mesaj gönderen estell » 25 May 2016, 15:00

la tahzen yazdı:
Este yazdı:Merhabalar bu sene aklım başıma geldi ve hazırlık yapacam çok çalışacam hazırlık yanındaysa liseyi bitirecem ama gelecek seneye yetiştiremiyecem diye endişe ediyorum toplam dönemim 9 ve şuanki kredim 79 benim hesaplarıma göre bu 15 20 gün sonra yapılacak sınavda 15 kredi alsam 94 kredim oluyor ek sınava girip 10 kredi alsam 104 kredim oluyor bu kadar düşük göstermem seçtiğim dersler arasında 3 ders ingilizcenin olması ve derslere çalışmaya yeni başlıyor olmamdır ingilizcem sıfırdır ve dün english time kursuna yazıldım 4 kura ingilizceyide çok iyi öğrenmeye çalışacağım herneyse Oldumu size 104 kredi geriye kalıyor 88 kredi hesaplarıma göre bu sene sonuna kadar 1 sınav daha olacak kafMı kaldırmadan gerekirse kursa felan giderim 35 kredilik derste 30 kredi alsam full kafamı kaldırmadan 134 kredi olur geçen dönem gibi martta bir sınav daha Oldumu ordanda 30 kredi aldığım Zaman eder sana 164 kredi ve son olarak gelecek dönem bu şimdiki sınav gibi haziranda bir sınav yapıldımı 30 kredi alsam 194 kredi eder ve ek sınavı saymıyorum bile gelecek yıl yapılacak ek sınavı arkadaşlar cahillik işte tek başıma bu hesapları yaptım uykumda gelmiyor bu soruları sormadan aklımda durmadan şimdi sizlerden ricam hesaplamalarda bir sıkıntı varmı böyle giderse gelecek sene mezun olurmuyum ve en önemlisi bu durumdayken lgs lys sınavlarına girebilirmiyim ? Herkese teşekkürler
Hiç öyle kafanı kaldırmamaya da gerek yok 35 krediyi almak için, çok rahat günde 2-3 saat çalışarak son hafta çıkmış soruları çözerek yapabilirsin.
15 filan değil en az 25 almalısın 10 da yapamadığın muaf dersler için ayır. Çok rahat hazırlanırsın hemde bitirirsin. Kasma :gozkırkma:
Peki Hesaplamalarım Doğrumu öyle full kredileri getirirsem gelecek sene üni yerleşebilirmiyim ? Kredi O Zamana Kadar Toplanır mı ?

word87
Çırak

Mesaj gönderen word87 » 25 May 2016, 15:16

Ek sınava nasıl girmeyi düşünüyorsunuz? Benim bildiğim 8 dönem ve üstü olup, o sene mezun olabilecek durumda olduğunuzda girebiliyorsunuz. yani 160-170 kredi kala.

estell
Acemi

Mesaj gönderen estell » 25 May 2016, 15:32

word87 yazdı:Ek sınava nasıl girmeyi düşünüyorsunuz? Benim bildiğim 8 dönem ve üstü olup, o sene mezun olabilecek durumda olduğunuzda girebiliyorsunuz. yani 160-170 kredi kala.
http://www.aol.meb.gov.tr/ogrduyuruoku.php?id=58

Resmi Sitede Yazdığı Gibi

'' 1) Ek sınava Açık Öğretim Lisesi Yurt Dışı Programına, Açık Öğretim Lisesine ve Mesleki Açık Öğretim Lisesine kayıtlı öğrencilerden toplam dönemi; 8 ve üzerinde olan öğrencilerden öğrencilik durumu; aktif, donuk ve silik olan bütün öğrencilerimiz başvurabileceklerdir. ''

8 Dönemin üstündeki herkes girebilir diyor resmi site benimde kafam karıştı baya bu ek sınavlar yüzünden :S:S

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön