Ders Seçimi

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
missguard
Doktor

Ders Seçimi

Mesaj gönderen missguard » 22 Tem 2016, 15:16

3. Dönemle birlikte kredimi tamamladım ama hala 2 dönem okumak zorundayım 8 dönem dolsun diye. 10 tane Dil-din-edebiyat-ing-trafik gibi kolay sorunlu derslerim kaldı.
Şimdi benüm sormak istediğim şey sadece bu dersleri seçip başka derslerle uğraşmayayım mı? Aslında tüm kredileri dolduracak ders seçip diploma notumu yükseltecektim ama ygs-lys de çalışacağım o yüzden seçmeli derslere vakit ayırmak istemiyorum. bir de ders seçimi yaptıktan sonra ben az kredi seçtim diyelim devlet 35 kredi tamamlıyor mu yoksa benim seçtiğim kadar bırakıyor mu?

Kullanıcı avatarı
missguard
Doktor

Re: Ders Seçimi (yardım)

Mesaj gönderen missguard » 26 Tem 2016, 18:21

Yardımcı olsanız? Çok sevinirim..

Üyecik
Çırak

Re: Ders Seçimi (yardım)

Mesaj gönderen Üyecik » 26 Tem 2016, 18:29

missguard yazdı:Yardımcı olsanız? Çok sevinirim..
bence ortalama yükselteyim diye uğraşacağına ygs-lys çalış daha iyi yani sadece zorunlu dersleri ver ama sen bilirsin tabii

Kullanıcı avatarı
Senanur
Forum Moderatörü

Re: Ders Seçimi

Mesaj gönderen Senanur » 28 Tem 2016, 01:05

missguard yazdı:3. Dönemle birlikte kredimi tamamladım ama hala 2 dönem okumak zorundayım 8 dönem dolsun diye. 10 tane Dil-din-edebiyat-ing-trafik gibi kolay sorunlu derslerim kaldı.
Şimdi benüm sormak istediğim şey sadece bu dersleri seçip başka derslerle uğraşmayayım mı? Aslında tüm kredileri dolduracak ders seçip diploma notumu yükseltecektim ama ygs-lys de çalışacağım o yüzden seçmeli derslere vakit ayırmak istemiyorum. bir de ders seçimi yaptıktan sonra ben az kredi seçtim diyelim devlet 35 kredi tamamlıyor mu yoksa benim seçtiğim kadar bırakıyor mu?
Öncelikle zorunlu derslerinizi bitirmeye odaklanın. Diploma notunuzu yükseltmek için fazladan kredi almanıza gerek yok, zira düşük not aldığınızda yükseltmek yerine diploma notunuzu düşürürsünüz. Ders seçiminde 1 ders seçip bıraksanız bile sistem hiç bir şekilde müdahale etmez ve seçiminiz aynen bırakılır. Sistem hiç bir şekilde ders seçmediğinizde müdahale eder ve otomatik ders seçimi yapar.

Kullanıcı avatarı
missguard
Doktor

Re: Ders Seçimi

Mesaj gönderen missguard » 03 Ağu 2016, 14:47

Ben de öyle düşünüyordum. Dediğiniz gibi çalışamayıp düşük not alsam o da notumu kötü etkileyecek. O zaman ben sadece zorunlu dersleri seçeyim Ygs ye yoğunlaşayım. Teşekkürler cevapladığınız için. ^-^
Mebin ders seçmeyi etkileyip etkilemediği kafamı karıştırıyordu..

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön