Açık liseyi bitirip iyi üniversite kazanan tanıdıklarınız

Her Konuda Tartışabilirsiniz
W00T

Re: Açık liseyi bitirip iyi üniversite kazanan tanıdıklarını

Mesaj gönderen W00T » 26 Ağu 2012, 16:23

hiç liseye gitmeden üniye gidicem.imalat mühendisliği..

kaanizma

Re: Açık liseyi bitirip iyi üniversite kazanan tanıdıklarını

Mesaj gönderen kaanizma » 04 Nis 2013, 00:08

2008'de liseyi açıktan bitirdim 2009'da gazi üniversitesi kamu yönetimini kazandım 2 ay sonra mezun oluyorum.

muratharal

Re: Açık liseyi bitirip iyi üniversite kazanan tanıdıklarınız

Mesaj gönderen muratharal » 04 Kas 2015, 10:20

ben arkadaşlar. lise 1 terkim. açıkliseden tamamladım. ankara hukuktayım şuanda. insan yeterki istesin. bu başarım da umarım merakınızı giderir. evet isteyince oluyor. tabi liseyi bitirmeme az kala bi dönemde dersaneye gittim eksik olmasın.

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 04 Kas 2015, 19:35

muratharal yazdı:ben arkadaşlar. lise 1 terkim. açıkliseden tamamladım. ankara hukuktayım şuanda. insan yeterki istesin. bu başarım da umarım merakınızı giderir. evet isteyince oluyor. tabi liseyi bitirmeme az kala bi dönemde dersaneye gittim eksik olmasın.
Helal olsun arkadaşım... :34:

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 04 Kas 2015, 23:02

Sene 2013 ygs-lys kendi alanımda bir çok yeri kazanmıştım ki tercihlerimi ellerimle ölü tercihe çevirmeseydim şimdi bende yazardım buraya "şuradayım" diye.

Kesinlikle kazanılıyor arkadaşlar. Örgün liseye giden herkes süper değil inanın dershane de barajı geçemedi çoğu. Çalışırsanız yapabilirsiniz.

Dayımın arkadaşı aöf edebiyat okuyordu şu an öğretmen hemde kadrolu atandı.
Bende bu sene dgs girip geçiş yapacağım inşallah başardım diye yazacağım buraya da. :12:

fozalp79

Mesaj gönderen fozalp79 » 30 Ağu 2016, 21:19

Ben direk kendim buraya yazmak istedim açık ogretim den liseyi bitirip iyi bir universite kazanan var mı?
Ben bunun canli örneklerinden bir tanesiyim daha benim gibi niceleride vardir
Lise tercihlerinde ailem ayrildi o süreç çok zordu çünkü baya şiddetli bir geçimsizlik vardı bunun benim liseye giriş zamanıma denk gelmesi şansızlık mı bilmiyorum.
Yani sonuç olarak liseye giremedim ailemden ayrilip ninemle yasamaya basladim tabi bu aşamada çalışmak ve kendime bakmak zorundaydım.
Egitime ara verdikten iki yil sonra ehliyet almak için açık liseye yazilmistim :) şaka yapmiyorum:)
Ama daha çocukluktan beri mimar olmak vardı içimde ve liseye yazıldığımda bunu basarabilirmiyim dedim ve o an sadece hayal kurdum.
Liseye yazildim ve daha sonra gündüzleri çalışıp aksamlari ders calistim. liseyi bitirmeye bir kala dersaneye yazilmak istedim.
Ailem karsi çıktı okuyupda napacaksin lise mezunlari yerleşemiyor universiteye sen mi yerleseceksin dediler bu konuda cidden bir savas verdim ve en sonunda kendim calisarak yaptigim birikimlerle dersaneye yazildim.
Kayit sırasında hoca bana seni MF sınıfına mi TM sınıfına mi yoksa SÖZEL sinifina mi kayıt yapalim diye sorduğunda ben bu adam ne diyor diye gozune bakiyordum ve dediklerinden hicbirsey anlamıyordum sadece mimarlik hangisinden aliyorsa o sinifa yazin diyebildim :) (dipnot: Ben SÖZEL mezunuyum.)
İlk yil derslere girdim aman allahim matematik2 fizik ben hicbirsey anlamiyorum gunduz dersane gece ekol hoca videolari izliyorum ve sonuc 180 barajini geçemedim.Ve aileden yine baski birak işine dön meslegini yap.Hiç aklımdan birakmayi gecirmedim
İkinci yil ilk yila gore herşey daha kolay kendimi kapattım tam manasıyla ders çalıştım sonuç k.maraş makine mühendisliği. Makine muhendisligi hayalim degildi ama aile baskisini uzerimden atabilmem için bir firsatti.
Üçüncü yil ; tabiki makine mühendisliği guzeldir kimine gore ama ben hayalim olani almadan birakmaya niyetli degildim. Ama rahattım calismam daha kolaydi soguk yerlerde degil artik yurdumda ders calisiyordum ve sonuc cok olumluydu düzce universitesi mimarlik ve suan 3.sınıfım. inşallah hayatta sizde güzel yerlere gelirsiniz , isteyin ve çalışın allah yardim ediyor emin olun ..

r@m@z@n
Yardımcı Uzman
İletişim:

Mesaj gönderen r@m@z@n » 31 Ağu 2016, 14:17

Ben başaramıyom işte açık lise dersşerini bile tam 45 ile ucu ucuna geçiyom

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön