ders seçme hakkında yardımcı olurmusunuz lütfen

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
engintraceur
Asistan
İletişim:

ders seçme hakkında yardımcı olurmusunuz lütfen

Mesaj gönderen engintraceur » 20 Eyl 2016, 22:52

şimdi geçen sene geçtiğim dersler bunlar
COGRAFYA 1
182 YABANCI DİL - 2
412 TÜRK EDEBİYATI 2
181 YABANCI DİL - 1
422 FİZİK - 2

Dil ve anlatım 1 den 40 la kaldım
sağlık 1 40 la kaldım bide 2 nci dönemdede sağlık 1 le 40 la kaldim ne cenabetliske :D nyse

Bana ne öneriyorsunuz ?

Kaldığım derslerimi gine seçiyim yoksa
bana kolay gelenlerimi yoksa
kredileri yüksek olanlarımı yoksa ?
Muaf olmak için yapamadığım derslerimi ? bi öneri verin ya lütfen

Kullanıcı avatarı
missguard
Doktor

Re: ders seçme hakkında yardımcı olurmusunuz lütfen

Mesaj gönderen missguard » 21 Eyl 2016, 02:59

Eğer mezun olma süresini uzarmak istemiyorsan derslerden muaf olmayı düşünme bence.. :)

Öneri olarak zorunlular dersler önemli ama kalacağın dersi seçipte kredileri boşa götürmekte var.. Ders seçerken hem muaf olacağın dersleri de seç ancak daha çok geçeceğin dersler yer alsın. Mesela mat da muaf olmak istiyorsun 2. Dönemde mat 2 de açılıyor. Ders seçimi yaparken hem mat 1 hem mat 2 seçme. 12 kredin boşa gitmesin 1 tanesini seç yanı sıra başka daha düşük kredili muaf olacağın bir ders seçebilirisn.
Önceki dönem kaldığın dersleri kıl payı kaçırmışsın demek ki biraz daha çalışsan geçersin :)

Alabilceğin dersleri yazarsan daha iyi yardımcı olabilirim. :)

Kullanıcı avatarı
engintraceur
Asistan
İletişim:

Mesaj gönderen engintraceur » 21 Eyl 2016, 14:05

missguard yazdı:Eğer mezun olma süresini uzarmak istemiyorsan derslerden muaf olmayı düşünme bence.. :)

Öneri olarak zorunlular dersler önemli ama kalacağın dersi seçipte kredileri boşa götürmekte var.. Ders seçerken hem muaf olacağın dersleri de seç ancak daha çok geçeceğin dersler yer alsın. Mesela mat da muaf olmak istiyorsun 2. Dönemde mat 2 de açılıyor. Ders seçimi yaparken hem mat 1 hem mat 2 seçme. 12 kredin boşa gitmesin 1 tanesini seç yanı sıra başka daha düşük kredili muaf olacağın bir ders seçebilirisn.
Önceki dönem kaldığın dersleri kıl payı kaçırmışsın demek ki biraz daha çalışsan geçersin :)

Geçen dönem kaçırdığım kılpaıy dil ve anlatım 1 ve 2 yi almayı planlıyorum
ve tabikide biyoloji 1 almayı planlıyorum
bide coğrafya 3 almayı planlıyorum
birde matematik 1-2 almayı planlıyorum bunlar sadece muaf için
ingilizce 3 almayı planlıyorum
en başında bunlar yer alıyor almayı planladıklarımdan

Huseyinzumrut

Mesaj gönderen Huseyinzumrut » 21 Eyl 2016, 16:00

Arkadaşlar merhaba bende ilk defa açık liseye kayıt yaptırdım. Ders seçme konusunda kayıt esnasinda memur ortak ders seçmem gerektiğini söyledi bana bu konuda yardımcı olurmuusnuz lise 1 im
.

Kullanıcı avatarı
missguard
Doktor

Mesaj gönderen missguard » 21 Eyl 2016, 21:31

engintraceur yazdı:
missguard yazdı:Eğer mezun olma süresini uzarmak istemiyorsan derslerden muaf olmayı düşünme bence.. :)

Geçen dönem kaçırdığım kılpaıy dil ve anlatım 1 ve 2 yi almayı planlıyorum
ve tabikide biyoloji 1 almayı planlıyorum
bide coğrafya 3 almayı planlıyorum
birde matematik 1-2 almayı planlıyorum bunlar sadece muaf için
ingilizce 3 almayı planlıyorum
en başında bunlar yer alıyor almayı planladıklarımdan

Dil Anlatım çok kolay ikisini de biraz çalışıo çıkmış soru çözerek geçebilirsiniz.
Biyo 1 evet sor kabul ediyorum 2 kere kaldım :13: FiZik ve mat dan geçerken biyolojiden kalan insanım. Ama hep ezber çalışsanız yaparsınız 3.sünde geçmiştim:)
Sadece mat 1-2 den muaf olacaksanız diğerlerinden geçmeyi planlıyorsanız seçin ancak biyo dan ing den vs muaf olacaksanı iki mat birden seçmeyin. Gerçi şimdi aol istediğini seçmeye de izin vermiyorda daha çok kredi toplamaya bakmanız lazım. Muaf dersleri araya ekleyerek aradan çıkarırsınız.

İng 3 kolaydı sanki öyle hatılıyorum kelime bilgisi önemli inglizce de.. Zamananlara ait yardımcı fiiller..
Zaman eklerini bildikten sonra cümlede neyin nereye gelişini anlıyorsun. H k mat hem ing kalmanızı tavsiye etmem kredileri çok yüksek. Altın dersler :D Onlardan muaf olupta sanat tarihi mantık vs gibi derslerle uğraşmak daha zor tavsiye etmem. :)

Kullanıcı avatarı
missguard
Doktor

Mesaj gönderen missguard » 21 Eyl 2016, 21:33

Huseyinzumrut yazdı:Arkadaşlar merhaba bende ilk defa açık liseye kayıt yaptırdım. Ders seçme konusunda kayıt esnasinda memur ortak ders seçmem gerektiğini söyledi bana bu konuda yardımcı olurmuusnuz lise 1 im
.
1. Dönem bir çok dersiniz var.. Zaten seçebileceğimiz dersler belli aslında.. Mat, Fizik, Kimya, Edebiyat, Dil Anlatım, İngilizce, Din, Sağlık...
Eğer sistem izin veriyorsa mat seçmişken kimya ya da fiziği seçmemeye çalışın. İlk dönem olduğu için ikisini birden çalışmak zor gelebilir. Ama kredinizi de boş bırakmayın yerine seçebiliyorsanız seçmeli ders seçin 2 kredili olanlardan. :)

Huseyinzumrut

Mesaj gönderen Huseyinzumrut » 21 Eyl 2016, 22:17

İlk dönem toplam kaç ders seçmem gerekiyor . min. Max sınırlama. Var mı

Kullanıcı avatarı
missguard
Doktor

Mesaj gönderen missguard » 21 Eyl 2016, 23:15

Huseyinzumrut yazdı:İlk dönem toplam kaç ders seçmem gerekiyor . min. Max sınırlama. Var mı

Ders sınırlaması yokta kredi sınırlaması var 35 kredilik ders seçebiliyorsunu bir dönemde.

Huseyinzumrut

Mesaj gönderen Huseyinzumrut » 22 Eyl 2016, 00:01

Arkadaşlar ayrıca seçmeli ders ilk dönem alsam mı yoksa ortak dersleri mi seçeyim seçmeli ders tavsiyeniz nedir 1nci. Dönemim.

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön