nasıl çalışmalıyım kafam hiç almıyor

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
r@m@z@n
Yardımcı Uzman
İletişim:

nasıl çalışmalıyım kafam hiç almıyor

Mesaj gönderen r@m@z@n » 28 Eyl 2016, 13:27

dersleri kafam hiç almıyor nasıl çalışmalıyım siz nasıl çalışıyorsunuz şu derslerden sınava girecem hepside zor dersler ya

YABANCI DİL - 3
BİYOLOJİ - 3
KİMYA - 3
TARİH 3
FİZİK - 3
MATEMATİK - 4
YABANCI DİL - 4
BİYOLOJİ - 4
TÜRK EDEBİYATI 4
KİMYA - 4
TARİH 4
FİZİK - 4

Kullanıcı avatarı
missguard
Doktor

Re: nasıl çalışmalıyım kafam hiç almıyor

Mesaj gönderen missguard » 28 Eyl 2016, 20:57

Neredeyse hepsi ortal ve zor dersler biraz sıkı çalışmanız laızm ama düzen sağladığınızda rahatça çalışırsınız.

YABANCI DİL - 3 ve 4
Kitabı bitirin. Anlamadığınız konuları internetten araştırın.

BİYOLOJİ - 3 ve 4
KİMYA - 3 ve 4
Kitap uzun gelebilir. Sitede ders notları olmalı onları bulup ezberleyin. Çıkmış soruları alığ çözüp cevapları kendinizde not alabilirsiniz. Çok yararlı oluyor. Arada kitaba da göz atabilirsiniz.

TARİH 3 ve 4
Kitap çook uzun fklsqşqş. Onun yerine yine kimya biyo gibi çıkmış sorular ve ders notlarından çalışmanızı öneririm.

FİZİK - 3 ve 4
Kitabı takip etmeniz yeterli olabilir. Ancak anlamadığınız yerlerden youtube videolarına bakınız. Çıkmış sorulardan da pratik yapınız. (Sorular son 2 yıla ait olması iyi olur müfredat değişti)

MATEMATİK - 4
Kitaptan çalışmıştım ama eksikti neredeyse hiç yararı olmadı bunun yerine video izledim içerdiği konularla ilgili soru kitapçığı alıp çözdüm. Çıkmış sorulara çalıştım. Youtube da çok iyi kanallar var tavsiye ederim.

TÜRK EDEBİYATI 4
Güzel ve kolay ders.. :) çıkmış sorular içini görür. Ders notlarını tekrar etmeyi unutma ;)

Kullanıcı avatarı
emrah42
Onursal Üye
İletişim:

Re: nasıl çalışmalıyım kafam hiç almıyor

Mesaj gönderen emrah42 » 05 Kas 2016, 11:37

s.a Açık ögretimde bir tabanın yoksa konu konu çalışmak zor ve sıkıcı gelebilir ben size geçmiş sınav sorularını internetten indirip sürekli test çözerek çalışmanızı tavsiye ederim. Böyle yaparasanız sınavlarda
1- Soruların nasıl soruldugu hakkında
2- Hangi konulardan çıktıgı
3- Sınavdaki başarı durumunuz
4- Aynı testi ikinci kez yaptıgınız zaman yanlış sayısının azaldıgını veya aynı kaldıgı gibi birşeyler ögrenip ögrenmediginiz
5- Teste yanlış yaptıgınız soruları kendiniz anlayabileceginiz gibi not almanız.
6-Birde soru ve cevapları tandıgınız kişiler veya yerlerle özdeştirip akılda kalacak şekilde kodlamanız
örnek: Araba sevdası romanı hangi yazarımıza ailt cevap : Recaizade Mahmut Ekrem bunu mesela tanıdıgınız Mahmut isimli biriyle veya hababam sınıfında müdür mahmut hoca ile kodlaya bilirsin Araba sevdası deyince Aklına hababam sınıfındaki mahmut hoca gelir ve cevap şıklarında Mahmut geçen ismi işaretlersin Bir örnek daha mimar sinan nereli cevap Kayseri Bizim mimar sinan pastırmayı çok severdi deyip Pastırmasıyla ünlü Kayseriyi aklında tutabilirsin bütün bunlar senin hayal gücüne dayalı neyse bu kadar yeter inşallah bir faydam dokunmuştur.

Not: Sorular genelde geçmiş yılların sorularıyla harmanlanıp (karıştırılıp) yapılıyor. Bu yüzden geçmiş sınav teslerini internetten indirip mutlaka çözün
Bu forumdaki Eski arkadaşları özledim. Face de behchat chatin diye aramanın yeterli.

“Sınavlar” sayfasına dön