açık liseye geçmek istiyorum

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
Hayalet01

açık liseye geçmek istiyorum

Mesaj gönderen Hayalet01 » 23 Kas 2016, 01:38

Öncelikle iyi günler herkese,10.sınıfa gidiyorum meslek lisesinde okuyorum sabahın 6 sında kalkıp okula gitmek zor geliyor ve okulda ders dinlemek sıkıcı geliyor ve arkadaşlarımlada aram çok kötü derslerden verim alamıyorum açık liseye geçmek istiyorum bu konuyu anneme ve babama nasıl anlatmalıyım sizce yardımcı olursanız sevinirim

mizgin

Re: açık liseye geçmek istiyorum

Mesaj gönderen mizgin » 23 Kas 2016, 01:54

Bence okuluna devam et sonra pişmanlık duyarsn bnde açıktan meslek okuyorum çocuk gelişim 10 sınıf.. Ama okul gbisi yok konular tam anlatlmyo kendin çalşmak zorunda kalyorsun yani zorlanrsın..

Hayalet01

Mesaj gönderen Hayalet01 » 23 Kas 2016, 02:00

dostum gerçekten çok sıkıldım okuldan öğretmenlerimle arkadaşlarımlada aram iyi değil çok boş geliyor okula gitmek

mizgin

Mesaj gönderen mizgin » 29 Kas 2016, 22:04

peki nasl istersen

Kullanıcı avatarı
Black

Mesaj gönderen Black » 01 Ara 2016, 11:30

Sakın bırakmak gibi bir hata yapma. Ben de aynı senin gibiydim. Meslek lisesine gidiyordum. Derslerim ve arkadaş ortamım berbattı. Bu yüzden bırakmıştım okulu.Bir kaç sene sonra emin ol pişman olacaksın. Biliyorum şuan beni dinlemeyeceksin. Çünkü ben de kimseyi dinlememiştim ama sonradan çok pişman olursun. Şimdi ben açıktan temel liseye geçebilmek için uğraşıyorum. Çünkü artık okula gitmek istiyorum. Evde çalışmak çok zor. Ayrıca üniversite istiyorsan açıktan kazanman da çok zor. İmkansız değil ama zor. İstiyorsan temel liseleri ve fiyatlarını araştır. Durumunuz müsaitse ailen seni seneye göndersin. Bildiğim kadarıyla iyi eğitim veriyorlar ve üniversiteye hazırlıyorlar. Ha eğer öyle bir durum söz konusu olmazsa sen yine de bırakma. Çok pişman olursun. Ben uyarımı yaptım.

Kullanıcı avatarı
siyahiasker
Asistan

Mesaj gönderen siyahiasker » 04 Ara 2016, 21:27

bence şu yapma etme diyenleri dinleme. her insanın kapasitesi bir değil. o pişman olacka diye sende olacaksın anlamına gelmiyor salla geç. eğer kendine güveniyorsan açık lise kolay bir sistem biraz gayret gerekiyor hem ygs lys e çalışacak zamanında kalır
Bildiğimiz şeyler arttıkça, bilmediğimiz şeylerin ne kadar çok olduğunu daha iyi anlarız, çünkü onların çerçevesi büyüdükçe, bilinmeyenlerle olan temasları da artar.

Hayalet01

Mesaj gönderen Hayalet01 » 05 Ara 2016, 10:48

İyi güzel demişinde okul gerçekten sıkıcı geliyor bugünde gitmedim zaten devamsızlıkta baya fazla oldu 2.dönem açık liseye geçcem büyük ihtimalle geçiş işlemleri nasıl oluyor acaba?

derssecimi

Mesaj gönderen derssecimi » 06 Ara 2016, 23:08

Hayalet01 yazdı:Öncelikle iyi günler herkese,10.sınıfa gidiyorum meslek lisesinde okuyorum sabahın 6 sında kalkıp okula gitmek zor geliyor ve okulda ders dinlemek sıkıcı geliyor ve arkadaşlarımlada aram çok kötü derslerden verim alamıyorum açık liseye geçmek istiyorum bu konuyu anneme ve babama nasıl anlatmalıyım sizce yardımcı olursanız sevinirim
Merhaba dostum eğer birşeyi gerçekten istiyorsan yapamayacağın şey yok, günümüz eğitim sistemi belli egolu öğretmenler yüzünden aöl' e geçen kişi sayısı çok fazla eğer gerçekten bu durumdan sıkıldıysan ve kendinden eminsen 2.dönem kayıtlar açıldığında gelir kayıt olursun yalnız 2.döneme kadar çalışman gerek ki notların burada iyi bir kredi sağlasın sana bunuda unutma, kayıt işlemi basit zaten e-okulda kaydın olacağı için Vesikalık ve kimlik fotokopisi ile görevli memura adresini verip 5 dakia içerisinde kayıt oluyorsun.

burcu oğuz

Mesaj gönderen burcu oğuz » 07 Ara 2016, 01:55

Merhabalar ben de bu sene geçtim açık liseye ama her gun ders calismama ragmen yetistiremiyorum dersleri yani sinava 1 ay var ama calismam gereken 7 ders daha var hem de çoğu sayısal sizce ne yapmaliyim

Kullanıcı avatarı
Black

Mesaj gönderen Black » 04 Oca 2017, 22:44

siyahiasker yazdı:bence şu yapma etme diyenleri dinleme. her insanın kapasitesi bir değil. o pişman olacka diye sende olacaksın anlamına gelmiyor salla geç. eğer kendine güveniyorsan açık lise kolay bir sistem biraz gayret gerekiyor hem ygs lys e çalışacak zamanında kalır
Bu laf bana gelmiş sanırım. Keyfimizden bırakma demiyoruz. Eninde sonunda herkes pişman oluyor. Okul sıkıcı geliyor olabilir tamam ama evde bir süre sonra sıkıcı geliyor. Kendi çalıştığınla öğretmenin anlattığı da bir olmaz. Evde çalışmak daha zor. Ayrıca arkadaşta zaten senin kullandığın saçma deyimle "sallayıp geçmiş". İkna etmeye niyetim yok. İsteyen istediğini yapsın.

zekeriyakarahan
Doktor
İletişim:

Mesaj gönderen zekeriyakarahan » 05 Oca 2017, 10:41

Black yazdı:
siyahiasker yazdı:bence şu yapma etme diyenleri dinleme. her insanın kapasitesi bir değil. o pişman olacka diye sende olacaksın anlamına gelmiyor salla geç. eğer kendine güveniyorsan açık lise kolay bir sistem biraz gayret gerekiyor hem ygs lys e çalışacak zamanında kalır
Bu laf bana gelmiş sanırım. Keyfimizden bırakma demiyoruz. Eninde sonunda herkes pişman oluyor. Okul sıkıcı geliyor olabilir tamam ama evde bir süre sonra sıkıcı geliyor. Kendi çalıştığınla öğretmenin anlattığı da bir olmaz. Evde çalışmak daha zor. Ayrıca arkadaşta zaten senin kullandığın saçma deyimle "sallayıp geçmiş". İkna etmeye niyetim yok. İsteyen istediğini yapsın.
Açık lise pişmanlık gerektiren bir yer değil eğer ki açık liseden başaracağına inanıyorsa elbet teki başarabilir açık lisenin kötülüğü okul yok yani sana sınavları hatırlatacak bir sen varsın ama örgün öğretimde her gün ders gördüğün için otomatik ders çalışmak zorunda kalıyorsun aklı yerinde bir öğrenci için sözüm yani aklı başında olmayan yine dersi dinlemez o ayrı neyse

dediğim gibi isteyen her zaman başarır sadece istesin
Resim Ulû Sultân Abd-ül Hamid Han - Gazi "Tarih değil,hatalar tekerrür ediyor."

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön