ÇOK AZ KALDI YARDIM

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
roadside

ÇOK AZ KALDI YARDIM

Mesaj gönderen roadside » 16 Ara 2016, 16:25

Acele yardım etmeniz lazım 109 kredim var önümüzdeki dönem derslerimin çoğu seçmeli ve çoğu karışık bir yandan da ygs-lys çalışıyorum hadi diyelim
üniversteyi kazandım ama tüm korkum şu dersleri geçememek sadece özet çalışıp geçebilen var mı olmazsa iki üç dersin özetini çıkarıp çıkmış soruları çözerek gitmeyi planlıyorum öte yandan konuya tam anlamıyla çalışmak en az ygs'den 15 net kaydırır beni çok sıkıştım buraya geldim.

:hehe:

Beyza7

Biri bana yardım edebilir mi ?

Mesaj gönderen Beyza7 » 23 Ara 2016, 02:37

Arkadaşlar ben 12. Sinif meslek lisesi öğrencisiyim bu dönem düz açık liseye aldircam kaydımı ama bi sorum olacak düz lise mezunu olarak mezun olucam sanırım ygs ye girebiliyor muyum yoksa ygs ye sadece meslek liseleri mi girebiliyor ve sizce çok eksik dersim var görmediğim fizik kimya biyoloji vs rahat gecebilir miyim derslerim güzel ama korkuyoRum da şimdiden teşekkür ederim

Kullanıcı avatarı
reılo203q
Çırak

Re: ÇOK AZ KALDI YARDIM

Mesaj gönderen reılo203q » 23 Ara 2016, 15:17

12.sınıftasın meslek lisesi kaydını açık liseye aldıracaksın
bunu istersen sadece AÖL Açık öğretim lisesine yani dediğin gibi düz liseye aldırabilirsin
istersen MAÖL Mesleki açık öğretim lisesine de aldırabilirisin bu seferde meslek lisesi okuyarak mezun olabilirsin kimya fizik dersleri oldukça zor bunları muaf yaparbilirsin yani 3 kez 50 nin altında alırsan bu derslerden zorunluluğun kalkar yerine kredileri kadar seçmeli ders seçip kredilerini doldurabilirsin biyoloji zor değil sözel bir ders geçebilirsin kimyayı da geçebilirsin
ygs'ye hem düz liseliler hem de meslek liselilerde girebiliyor bir ayrım yok :)

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön