ASKERLİK TECiL HAKKI VARDIR ARKADŞALAR

Askerlik Tecili ve İşlemleri Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Goldenboyhari

ASKERLİK TECiL HAKKI VARDIR ARKADŞALAR

Mesaj gönderen Goldenboyhari » 04 Oca 2017, 02:43

Ben bugun 17.dönem olmama rağmen Halk Egitimden aldıgım tecil kagıdıyla askerlik şubesine gittim hiç sorgusuz sualsiz tecil ettiler ve her sene bu kagıdı getirip tecil ettirebilirsin dediler bilginize arkadaşlar. (tecil oluyor ama askerlik şubesinde tecil edicek şahısa baglı yani onun vicdanına baglı )

zekeriyakarahan
Doktor
İletişim:

Re: ASKERLİK TECiL HAKKI VARDIR ARKADŞALAR

Mesaj gönderen zekeriyakarahan » 04 Oca 2017, 10:50

Goldenboyhari yazdı:Ben bugun 17.dönem olmama rağmen Halk Egitimden aldıgım tecil kagıdıyla askerlik şubesine gittim hiç sorgusuz sualsiz tecil ettiler ve her sene bu kagıdı getirip tecil ettirebilirsin dediler bilginize arkadaşlar. (tecil oluyor ama askerlik şubesinde tecil edicek şahısa baglı yani onun vicdanına baglı )
Tecil hakkı zaten var oradaki adamın vicdanına değil türkiyede genel olarak askere ihtiyac varmı yokmu sorusuna karşılık tecil eder veya etmez..

Ama şu ana kadar tecil edemeyen kişi sayısı çok nadir misal adam 27 yaşında askere gitmemek için aöle kayıt olmuş bunu hissederse tecil etmez asker ocagında oku okulunu der.
Resim Ulû Sultân Abd-ül Hamid Han - Gazi "Tarih değil,hatalar tekerrür ediyor."

mutludogn

Mesaj gönderen mutludogn » 22 Oca 2017, 01:21

Pardon kaç yaşındasın bide kaç defa tescil ettirdin.

bakansiz
Doktor

Mesaj gönderen bakansiz » 22 Oca 2017, 22:12

Yasal hakkını kullanıyorsun bu konuda sana kimse bir şey söyleyemez bu doğal bir şey. Onun dışında fazla abartmayıp liseyi bitirip bir an önce gitmeni öneririm.

mutludogn

Mesaj gönderen mutludogn » 22 Oca 2017, 22:23

ben Lise 2 sene kaldım aöl yazıldim 19 yaşıma geldim o yüzde 1 sene tescil ettiler o yuzde sorayım dedim

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Mesaj gönderen foundreform » 22 Oca 2017, 22:29

Doğrudur.Bazı istisnalarda tecil etmeyebiliyorlar mesela dönem olarak fazlaysa,aktif olmayan dönemleri varsa,tecil hakkınız olmasına rağmen askerlik şubesi tecil etmeyebiliyor.Tabiki bu durum her askerlik şubesinde aynı değil değişebiliyor.
Açık lise öğrencisi forum arkadaşlarımız tarafından böylesi yaşanmış örnekler forumda mevcut.
Unutmayın lise diplomanız ile 3 yıl ekc2 belgesi ile 1-2 yıl tecil edebiliyorlar.
4 yıllık üniversite öğrencilerine 6 yıl tecil veriyorlar.
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
TOPLAM KREDİ : 204 / MEZUN
MEZUNİYET TARİHİ : 10/08/2015

“Askerlik Tecili” sayfasına dön